Skocz do zawartości

Uciążliwy dym kominkowy


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Co zrobić kiedy dym z kominka wydostaję się z komory spalania i zadymia pomieszczenie?


A jak u Ciebie z kanalem nawiewnym do kominka? Radzilbym tez sprawdzic wentylacje w pomieszczeniu. A najwazniejsze nie napisales od jak dawna to sie dzieje. Czy dopiero zalozyles kominek czy juz jakis czas temu (czy przedtem dzialal poprawnie, a obecnie nie) to tez jest wazna informacja ktora pomoze lepiej ustalic przyczyne.
Link do komentarza
Łetam ... ja zrozumiałem, że pytanie dotyczy sytuacji gdy już nakopcone w chałupie. Otwarte okno, raz - wspomoże respirację wędzonych domowników, dwa - dostarczy kominkowi tlenu - o ile nie jest on zapewniony innymi metodami.

Ale ... przy pytaniu postawionym tak ogólnikowo ... no nie należy liczyć na specjalne konkrety w odpowiedzi.

P.S. Skrajny złośliwiec odpowiedziałby, że należy wkład podłączyć do przewodu kominowego ... ale takich tu nie mamy ... zbyt wielu ... icon_wink.gif
Link do komentarza
No śmiejcie się, śmiejcie, paskudniki jedne!!
Ja też mam takie cóś... Co śmieszniejsze - wcześniej ten problem nie występował. Żeby nie było - komin był czyszczony w tamtym roku dwa razy i g...o to dało.
Przed lażdym otworzeniem wkładu otwieram dopływ powietrza od spodu, otwieram szyber i dopiero wtedy powoli otwieram drzwiczki. No i wali mi na chałpę tym dymem i smrodkiem icon_sad.gif.
A!!! Cały dół ma praktycznie bez drzwi - pomijając łazienkę, spiżarkę i ganek, okna rozszczelnione (klamka ukośnie w dół). Schody na górę ażurowe, więc cyrkulacja powietrza jest (a raczej powinna być).
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No śmiejcie się, śmiejcie, paskudniki jedne!!
Ja też mam takie cóś... Co śmieszniejsze - wcześniej ten problem nie występował. Żeby nie było - komin był czyszczony w tamtym roku dwa razy i g...o to dało.
Przed lażdym otworzeniem wkładu otwieram dopływ powietrza od spodu, otwieram szyber i dopiero wtedy powoli otwieram drzwiczki. No i wali mi na chałpę tym dymem i smrodkiem icon_sad.gif.
A!!! Cały dół ma praktycznie bez drzwi - pomijając łazienkę, spiżarkę i ganek, okna rozszczelnione (klamka ukośnie w dół). Schody na górę ażurowe, więc cyrkulacja powietrza jest (a raczej powinna być).


To sprawa do Archiwum X icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No śmiejcie się, śmiejcie, paskudniki jedne!!
Ja też mam takie cóś... Co śmieszniejsze - wcześniej ten problem nie występował. Żeby nie było - komin był czyszczony w tamtym roku dwa razy i g...o to dało.
Przed lażdym otworzeniem wkładu otwieram dopływ powietrza od spodu, otwieram szyber i dopiero wtedy powoli otwieram drzwiczki. No i wali mi na chałpę tym dymem i smrodkiem Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_sad.gif">.
A!!! Cały dół ma praktycznie bez drzwi - pomijając łazienkę, spiżarkę i ganek, okna rozszczelnione (klamka ukośnie w dół). Schody na górę ażurowe, więc cyrkulacja powietrza jest (a raczej powinna być).


Zrób najpierw tak jak proponuje Barbossa ,przed otwarciem drzwiczek wkładu otwórz oko po zamknięciu zamknij okno .
Link do komentarza
Cytat

Co zrobić kiedy dym z kominka wydostaję się z komory spalania i zadymia pomieszczenie?




Otwieranie okna może pomóc icon_smile.gif, ale jeśli jednak efekt nie będzie trwały...
Jeśli to kwestia zanieczyszczenia przewodu kominowego zalecany jest kontakt z kominiarzem. Należy również pamiętać o niezbędne okresowym czyszczeniu komory spalania, kanałów konwekcyjnych, kanałów spalinowych, czopucha z łącznikiem oraz przyłącza kominowego. Problem słabego ciągu można rozwiązać zainstalowaniem regulatora ciągu kominowego.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...