Skocz do zawartości

Ustawienie Pieca Typu Kwm-Sgr


Recommended Posts

Cytat

Jakie sa najlepsze ustawiena dla kotla typu KWM-SGR 19kW Palnik uniwersalny, regulator mikroprocesorowy "lider"?
Ponieważ umnie jest dużo szlaki.


Nawet gdybyś podał więcej informacji na temat swojego domu, nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Kazdy musi próbować i błądzić, aż znajdzie najlepsze dla siebie ustawienie.

Zwróć uwagę, że nawet jak weźmiesz węgiel od innego dostwacy to prawdopodobnie będziesz zmieniał ustawienia.
Link do komentarza
Cytat

Jakie sa najlepsze ustawiena dla kotla typu KWM-SGR 19kW Palnik uniwersalny, regulator mikroprocesorowy "lider"?
Ponieważ umnie jest dużo szlaki.



Tu masz link do jednego z producentów tego typu kotłów. W tabeli są parametry nastaw fabrycznych dla tego programatora. Zacznij od nastaw fabrycznych.

Możesz ewentualnie zadzwonić do producenta/dystrybutora sterowników - firmy KOM-STER z Pleszewa.
Link do komentarza
Wszystko fajnie .... jest jeden mały szczególik .... na nastawach fabrycznych żarł mi jak smok i nie przepalał jak trzeba...
Serwisy często idą na łatwiznę i każą wracać do ustawień fabrycznych - taka spychologia....
A prawda jest taka, że przy kotle na ekogroch trzeba ruszyć zadek , zasiąść na tydzień lub dłużej w kotłowni , pobawić się w kopciuszka i wypracować sobie samemu ustawienia ....
Wygląda to tak: zeszycik , długopisik .... i jedziesz ..... codziennie zmieniasz ustawienia i zapisujesz parametry i objawy : ile spalił na tych ustawach , jak wygląda popiół , jak szybko dochodzi do temperatury i jak długo ja trzyma , czy się nie wygasza ...

Ustawiasz i korygujesz:
- parametry sterownika (czasy podawania , przerwy , histereza, itd)
- parametry inne : zawór czterodrożny (ja mam na 20%) , i pompa ( u mnie na 1 biegu)
- powietrze: pamiętaj, że kocioł potrzebuje powietrza , ale nie nadmuchiwanego z prędkością halnego bo Ci się będzie zdmuchiwał płomień i wychładzał piec .... czyli na sterowniku dajesz mu siłę nadmuchu najmniej jak można (u mnie na 1) , ale przesłona wentylatora zdeczka więcej .... u mnie 1/4 - 1/5 odsłoniete , reszta zasłonięte na przesłonie )
- ja mam czopuch odsłonięty całkowicie - czyli nie duszę kotła - po prostu przesłoną wentylatora mu ustawiłam że dostaje tyle powietrza , żeby nie spalał dużo ...

czyli - zakasać rękawy i do roboty ... nikt tego za Ciebie nie zrobi ....
pytaj - sama swój piec ustawiałam, jak zdołam to pomogę....


dam Ci jeszcze ciekawą lekturę jak to u mnie wyglądało .... może coś Ci rozjaśni jak poczytasz ....
u mnie był jeszcze problem inny - wodór w instalacji , ale zasadniczo idea ustawienia piec pokazana ....
http://forum.muratordom.pl/a-jednak-wodor-...-co,t147798.htm


acha .... zapomnij że będziesz miał popiół jak z papierosa - tak to tylko w książkach tudzież u tych którzy się chwalą ....
Link do komentarza
Cytat

Wszystko fajnie .... jest jeden mały szczególik .... na nastawach fabrycznych żarł mi jak smok i nie przepalał jak trzeba...
Serwisy często idą na łatwiznę i każą wracać do ustawień fabrycznych - taka spychologia....
A prawda jest taka, że przy kotle na ekogroch trzeba ruszyć zadek , zasiąść na tydzień lub dłużej w kotłowni , pobawić się w kopciuszka i wypracować sobie samemu ustawienia ....
Wygląda to tak: zeszycik , długopisik .... i jedziesz ..... codziennie zmieniasz ustawienia i zapisujesz parametry i objawy : ile spalił na tych ustawach , jak wygląda popiół , jak szybko dochodzi do temperatury i jak długo ja trzyma , czy się nie wygasza ...

Ustawiasz i korygujesz:
- parametry sterownika (czasy podawania , przerwy , histereza, itd)
- parametry inne : zawór czterodrożny (ja mam na 20%) , i pompa ( u mnie na 1 biegu)
- powietrze: pamiętaj, że kocioł potrzebuje powietrza , ale nie nadmuchiwanego z prędkością halnego bo Ci się będzie zdmuchiwał płomień i wychładzał piec .... czyli na sterowniku dajesz mu siłę nadmuchu najmniej jak można (u mnie na 1) , ale przesłona wentylatora zdeczka więcej .... u mnie 1/4 - 1/5 odsłoniete , reszta zasłonięte na przesłonie )
- ja mam czopuch odsłonięty całkowicie - czyli nie duszę kotła - po prostu przesłoną wentylatora mu ustawiłam że dostaje tyle powietrza , żeby nie spalał dużo ...

czyli - zakasać rękawy i do roboty ... nikt tego za Ciebie nie zrobi ....
pytaj - sama swój piec ustawiałam, jak zdołam to pomogę....


dam Ci jeszcze ciekawą lekturę jak to u mnie wyglądało .... może coś Ci rozjaśni jak poczytasz ....
u mnie był jeszcze problem inny - wodór w instalacji , ale zasadniczo idea ustawienia piec pokazana ....
http://forum.muratordom.pl/a-jednak-wodor-...-co,t147798.htm


acha .... zapomnij że będziesz miał popiół jak z papierosa - tak to tylko w książkach tudzież u tych którzy się chwalą ....



Dlatego właśnie napisałem "zacznij od nastaw fabrycznych" a nie "nastawy fabryczne to kompromis między zużyciem paliwa a wydajnością" icon_smile.gif

Po ilości postów na różnych forach można wnioskować, że użytkownicy tego programatora powinni założyć klub.
Link do komentarza
Cytat

Po ilości postów na różnych forach można wnioskować, że użytkownicy tego programatora powinni założyć klub.



Wnioskując z tego co znalazłam w internecie , to "lider" to kombajn .... czyli kontroluje wszystko - w pełni automatyczny , choć ma także możliwość powrotu do ustawień ręcznych . Przyznam, ze jeśli chodzi o automatyczne sterowniki - nie mam doświadczenia , u mnie wszystko ustawiałam ręcznie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...