Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Galeria fuszerki - komentarze

Recommended Posts

Cytat

A odszkodowanie od kogo?

A z kim miałeś podpisaną umowę ?
Dodam jeszcze że podpisanie umowy to nie wszystko. Większość ludzi podpisuje umowy jednak nie biorą od wykonawców faktur licząc na oszczędności wynikające z podatku VAT. Brak dokumentów potwierdzających wykonanie prac i zapłatę za nie oznacza brak gwarancji, rękojmi, itd...
Tak na marginesie to większość osób decydując się na rozliczenie z wykonawcą bez faktury w większości przypadków już na wstępie jest oszukiwana przez Wykonawcę. Zazwyczaj oferują realizację za kwotę równą kwocie netto proponowaną przez firmę wystawiającą faktury. Wykonawca nie wystawiający faktur zarabia jednak dodatkowo min 19% więcej ponieważ oprócz VAT-u nie odprowadza również podatku dochodowego.
Cytat

A z kim miałeś podpisaną umowę ?
Dodam jeszcze że podpisanie umowy to nie wszystko. Większość ludzi podpisuje umowy jednak nie biorą od wykonawców faktur licząc na oszczędności wynikające z podatku VAT. Brak dokumentów potwierdzających wykonanie prac i zapłatę za nie oznacza brak gwarancji, rękojmi, itd...
Tak na marginesie to większość osób decydując się na rozliczenie z wykonawcą bez faktury w większości przypadków już na wstępie jest oszukiwana przez Wykonawcę. Zazwyczaj oferują realizację za kwotę równą kwocie netto proponowaną przez firmę wystawiającą faktury. Wykonawca nie wystawiający faktur zarabia jednak dodatkowo min 19% więcej ponieważ oprócz VAT-u nie odprowadza również podatku dochodowego.

A co należy zrobić, gdy wykonawca zdecydowanie i niezwykle stanowczo odmawia wystawienia faktury?
Cytat

Zaprosić do wspólnego złożenia wizyty w US, lub federacji konsumentów. Pomaga.

Nie zawsze, ale nie rozumie jaki jest dokładny powód tego. Przecież to normalna sprawa że faktura się należy.
Wizyta w US poskutkuje jedynie kontrolą u wykonawcy, jednak o efekcie kontroli Inwestor i tak nie zostanie poinformowany.
Na budowie którą nadzorujemy wykonawca został wyrzucony na etapie stanu zero w związku z realizacją niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Od Inwestora otrzymał wcześniej zaliczkę na którą nie wystawił żadnej faktury. Na żądanie Inwestora o wystawienie faktury odmówił. Teraz kontroluje go US, jednak na portalach przetargowych widzę że jego działalność ma się bardzo dobrze i dalej się oferuje do prac budowlanych.
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Kierownik budowy sie zorientował i narobił rabanu... architektem była kobieta.. do projektu nie mam dostepu bo juz tam nie pracuję. Ale mi też zdarzają sie błędy.. związane głównie ze źle zrobioną inwentaryzacją

Teraz robie projekty na własną reke i za każdy błąd płace osobiście.. dlatego maksymalnie trzeba uważać co się robi Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Cytat

Fuszerki się zdarzają. Znam kogoś kto zaprojektował komin który był na każdej kondygnacji w innym miejscu (:
Wykonawcy zrobili zgodnie z projektem komin który szedł od piwnicy za każdym razem gdzie indziej.

I jeszcze nie mów ,że komin miał dobry ciąg icon_lol.gif
A tak na serio to ,że projektant pełnił błąd - no cóż zdarza się ale gdzie był ten co adoptował projekt, o wykonawcach nie wspomnę bo to jacyś niedouczenie a inwestor to też niczego sobie ,że się nie dopatrzał.
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Te foty nadają się do galerii fuszerki, choć jak widać są miejsca na ziemi gdzie woda płynie do góry. Powiem Wam że dobry sposób zrobienia komuś na złość. Jak mój dziadek, jak widział że z kasą za robotę będzie problem, wkładał szmatę w odpływ i za parę dni kasa była przygotowana. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • W każdym razie wywalam te sprężyny i dam samą piankę. Myślę że miękkość T35 będzie odpowiednia. To kanapa do siedzenia i do spania. Zastanawiam się jeszcze nad grubością, bo fabrycznie tam powinno wejść 10 cm pianki (po wywaleniu sprężyn). Ale 6-7 cm powinno wystarczyć, prawda?
    • Cześć, chciałbym żeby ktoś wycenił mój remont w mieszkaniu z wielkiej płyty. W sumie 3 pokoje, przedpokój, ubikacja i kuchnia (bez łazienki). Remont był zrobiony całkowicie przeze mnie na powierzchni 54 m2.    Spis prac:   - Naklejenie 27 rolek tapety (w tym zdarcie starej tapety, oczyszczenie ścian, szpachlowanie, gruntowanie) - Malowanie całego sufitu 54m2 - Montaż 6 skrzydeł drzwi na starych ościeżnicach (wymagało dużo kombinowania) + montaż 1 drzwi przesuwnych - Cyklinowanie podłogi 25 m2 wraz z lakierowaniem - Instalacja listew przypodłogowych (ok 20 metrów). - Renowacja boazerii 5m2 (lakierowanie) + wykończenie listwami 7 m. - Instalacja 2 gniazdek elektrycznych od zera i renowacja 4 innych - Renowacja 3 parapetów (założenie nakładek PCV) - Wymiana uszczelek (potrójnych) w 8 otworach okiennych   Drobne sprawy: - Instalacja lampy sufitowej - Malowanie 6 ościeżnic drzwi - Malowanie 3 kaloryferów  - Miejscowe szpachlowanie ścian (około 5 kg gipsu i trochę gładzi zużyte) - Wyrównywanie wnęk okiennych kątownikami podtynkowymi - Skuwanie 1 m2 cokolika z cegły i płytek w WC - Instalacja regału, półki międzyściennej, listw maskujących różne szczeliny, chowanie kabli w ścianie, i mniejsze drobnostki, które wyniknęły podczas prac.     Swoją drogą mogę powiedzieć że remont był bezcenny, bo dużo uwagi i serca włożyłem w detale, które pochłonęły dziesiątki godzin.  To mój pierwszy remont, więc dużo uczyłem się na błędach i jakieś 10% roboty wyszło nie tak jak powinno (szczególnie nie zapłaciłbym sobie za spartaczoną pierwszą podłogę, którą "cyklinowałem") - reszta to drobne szczegóły, na które bez pokazania palcem nikt nie zwraca uwagi. Ale jeśli chodzi o spis wszystkich prac, które wykonałem, to mniej więcej w jakiej kwocie zamknęliby mi to fachowcy?
    • Remont musi być droższy trzeba rozebrać żeby zamontować. 
    • Możliwe... Ale z drugiej strony, to będzie ZUPEŁNIE JAK NOWY!!! pozostanie tylko konstrukcja (też nie wiadomo, czy coś nie będzie do wymiany...), a przecież dochodzi transport, demontaż, utylizacja śmieci... i 200 zł taniej niż Twój nowy...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...