Skocz do zawartości

Kosztorys Budowy Domu Rodzinnego


Recommended Posts

Witam, Nie jestem doświadczona w sprawach budowlanych oraz w ich kosztach tak więc mam parę pytań i byłabym bardzo wdzięczna na odpowiedzi icon_smile.gif Tak więc mam zamiar za jakiś rok lub dwa wraz z mężem pobudować się. Do dyspozycji
mamy mieszkanie które jest warte 500 tys zł i chcemy to przeznaczyć na budowę domu który miałby 200m2 zastanawia mnie czy nie lepiej by było zrobić oddzielnego garażu żeby było więcej miejsca do użytkowania.Pytanie do ludzi doświadczonych, czy 500tys zł starczy na budowę takiego domu wraz z pomalowanymi ścianami,podłogami itp ( bez mebli ) chodzi mi o wykończony dom bez kosztów mebli,jeśli starczy lub nawet zostanie troszkę to oczywiście kupi się za to meble:)
Jest jeszcze jeden problem? hmm otóż mamy 500tys zł na budowę domu, ale nie mamy działki, czyli musielibyśmy wziąć kredyt na jakieś 300tys zł i je spłacać. Mąż zarabia 4tys a ja 3 miesięcznie,myślę że bylibyśmy w stanie spłacić ten kredyt ale to tylko myślenie nikt nie wie co będzie w przyszłości dlatego mamy wątpliwości. Możemy też mieszkać z moimi rodzicami w nawet dużym domu 200m2 z garażem ale mieszkanie z rodzicami/teściami nie wyobrażam sobie tego,jednym słowem mówiąc nie pasuje mi to i wolałabym mieszkać na własnych śmieciach. Tak więc proszę o jakąś radę, z góry dziękuje i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
mając potencjalne 500 tys gotówki masz bardzo duże możliwości:) 300 tys na działkę ???? Warszawa????
Darua, kredyt musisz brać na dom a działke kupowac za gotówkę. Bank nie da ci kredytu hipotecznego na działkę !!!! A przecież nie będziesz brać gotówkowego !
Więc sekwencja zdarzeń mim zdaniem taka icon_smile.gif poszukać działki i równoczesnie wystawić mieszkanie na sprzedaż
sprzedać mieszkanie, wynająć coś na rok, kupić działke za gotówkę (strasznie macie drogie działki.. no ale u nas też nie weźmiesz w zyciu tyle za mieszkanie) . Ja zbudowałam w kwocie o jakiej piszesz dom 200 m2 (prawie) pow całkowitej z garażem. Średnio licz koszt domu ok 2500 /m2 licząc średnie wykończenie i powierzchnie całkowitą oczywiście. Dom 200 m2 pow użytkowej to jest dom ogromny i napewno kosztowałby dużo więcej. Co do kredytu to myśle że jesteście w stanie (mam nadzieje że mówisz o dochodach netto) choć wcale nie będzie to tak nieodczuwalne. Rata kredytu hipotecznego powiedzmy 300 tys będzie w granicach 1800 zł miesiecznie myślę. Opłaty my mamy średnio w granicach 1500 zł miesięcznie (licze w to wszystko, tv, net, komórki), czasem w zimie troche więcej jak wyjdzie więcej gaz.
Dam ci przykład naszych opłat orientacyjnie
gaz między 200 a 350 /mies (max wyszło w styczniu 380)
prąd około 200-220
woda niewiele, my nie płacimy za ścieki, 60-70 zł mies
śmieci 35 zł/mies
net 48 zł
tv 48 zł plus dwie komórki:)
no i płacimy za dwoje dzieci za przedszkole. Powiem ci uczciwie że w tej chwili mając porównywalną syt z wami i rate 1900 zł żeby odłozyć np na wymianę samochodu (nie na nowy:), czy na wakacje to muszę oszczędzać.
Więc jest opcja też tańszego i mniejszego domu za mniej. (na ten temat dużo znajdziesz na forum)
ja mam naprzykład taki dom http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx i ten dom zbudowalismy bez specjalnego wielkiego oszczędzania ale też bez szaleństw w wykończeniu w takiej kwocie o jakiej mówisz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...