Skocz do zawartości

Co myślicie o projekcie Ametyst G2??


Recommended Posts

generalnie ok, bryła klasyczna, dom duży napewno dośc drogi ale szukając w tej wielkości zdajesz sobie z tego sprawę. To jest dom dla dużej rodziny, dla powiedzmy rodziny z 4 dzieci. Dla mniejszej jest za duży. Parter generalnie ok, nie przesuwałabym kominka, myślę ze jest to optymalnie zaplanowane. Likwidując balkony bardzo go zeszpecisz zwłaszcza likwidując balkon nad wykuszem ! Bedzie taki sam wykusz ni z gruszki ni z pietruszki, ja wiem bo sama to przerabiałam i zostawiliśmy balkon nad wykuszem i nad wejściem. Balkon "nad czymś" zwykle musi być żeby projekt ładnie wyglądał, można zlikwidować taki balkon "przyklejony" do domu. Na parterze jest dużo takich niby schowków czy czegoś, myślę że może za dużo. Za to nie ma pralni i to jest mankament - przy takiej powierzchni pralnia powinna być. Kwestia trzech łazienek jest dyskusyjna, jeśli rodzina ma faktycznie 6 czy 7 osób to 3 łazienki mają sens. Jest to spore podrożenie kosztów wykończenia i potem sprzatanie:) Mieszkam z 2 dzieci z 2 łazienkami i przy trójce też zrobiłabym 2. Mając może 4 dzieci w tym nastoletnie córki pomyślałabym o 3 icon_smile.gif Wiesz że to jest dom w granicach 600 tys lekko licząc jesli nie będziesz drogo wykańczał prawda?
Podsumowując - dobry wybór pod warunkiem conajmniej 6 osobowej rodziny. I koniecznie pralnia:) Lepiej pralnia niż trzecia łazienka.
Popatrzyłam jeszcze raz- w pomieszczeniu gosp tym za garażem zrób kotłownię (a i tak jakieś bambetle tam mozesz trzymać) a w tej małej niby kotłowni zrób pralnię i będzie git.
Link do komentarza
Dzięki za opinięicon_smile.gif


Wydaje mi się, że projekt jest maksymalnie dla 5 osobowej rodziny. Potrzebuję 3 (dzieci)+1(rodzice) pokoju na górze. Na parterze potrzebuję gabinetu który okazjonalnie mógłby być wykorzystywany jako pokój gościnny. Przy większej ilości stałych domowników wydaje nam się, że może być za ciasno.

Potrzebujemy garażu na dwa samochody więc automatycznie nad garażem jest więcej miejsca. Rzeczywiście 3 łazienki to przesada. Jedną napewno zlikwidujemy. Prawdopodobnie całość nad garażem przez pierwsze lata będzie graciarnią.

Co do kotłowni wydaje mi się wystarczająca. Dom będę ogrzewał piecem kondensacyjnym więc nie potrzeuję miejsca na opał. 5m2 wydaje się aż nadto. Planowałem tam właśnie zrobić pralnio-suszarnię.

Nie znoszę balkonów. Szczerzę powiedziawszy nie rozumiem poco architekci je projektują. Wystarczy przejechać się po osiedlach domków jednorodzinnych wybudowanych 5-7 lat temu to zauważymy, że większość ma niewykończone balkony. Jedyna otwarta kwestia to jak ładnie pozbyć się tych tworów. Tu się z Tobą zgodzę, akurat w Ametyście może być problem z tym jednym nad wykuszem ale mam nadzieję, że coś wymyślimy:)

Myślisz, że koszt to aż 600 tyś? Strasznie dużo. Będziemy raczej starali się zapewnić podstawowy standard. Bez żadnej ekstrawagancji. Dużo prac będziemy chcieli robić własnymi siłami. Zobaczymy co się uda.

Pozdrawiam
Krzysiek
Link do komentarza
Cytat

Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.archeton.pl/projekt-domu-ametys...1172_opisogolny

Mi się bardzo podoba:)

Co ja bym zmienił:
* usunął wszystkie balkony
* komin od kominka przesunął bliżej środka domu
* kuchenkę gazową przesunąłbym na ścianę z kominkiem


Dzięki za wszelkie opinię



Skasował bym niepotrzebne schody .
Link do komentarza
tak, średni koszt domu pod klucz to 2500 tys/m2 pow całkowitej. 2000/m2 to jest bardzo tanio wybudowane.To nie jest jakas ekstremalnia droga bryła ale to jest duży dom a to pociąga za sobą koszt.
A jeśli potrzebujesz sypialni dla rodziców i 3 dzieci to po co ci aż 5 pokoi na piętrze? Może rozważcie trochę mniejszy dom klasyczny czyli 3 sypialnie plus jedna nad garazem? Tak jest w wielu projektach a wam spokojnie wystarczy. Nie inwestuj w powierzchnię która ma być "graciarnią! No co ty. Masz wielki garaż i jeszcze pomieszczenie gosp!
Tak szczerze jako "już wybudowana" osoba mając 3 dzieci i nie planując więcej wybrałabym trochę mniejszy dom. Szukałabym projektu klasycznego z 4 sypialniami (3 + nad garażem), gabinet/pokój gościnny na dole i to aż nadto.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...