Skocz do zawartości

Jak obudować stelaż podtynkowy wc?


Recommended Posts

Witam
Mam pytanie związane z prawidłową obudową podtynkowego zestawu wc. Chciałbym zamontować taki zestaw jednak wc będzie po środku ściany. Tak więc nie mogę położyć całej płyty GK , a dokładniej na całą ścianę. Planowałem obudować stelaż tylko według jego rozmiarów. Jak prawidłowo zamocować plyte G-K żeby się trzymała?
Ma powstać coś na wzór prostopadłościanu jednak nie wiem jak się do tego fachowo zabrać.

Nikt nic nie poradzi???? Edytowano przez diabetyk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie związane z prawidłową obudową podtynkowego zestawu wc. Chciałbym zamontować taki zestaw jednak wc będzie po środku ściany. Tak więc nie mogę położyć całej płyty GK , a dokładniej na całą ścianę. Planowałem obudować stelaż tylko według jego rozmiarów. Jak prawidłowo zamocować plyte G-K żeby się trzymała?
Ma powstać coś na wzór prostopadłościanu jednak nie wiem jak się do tego fachowo zabrać.

Nikt nic nie poradzi????



Są stelaże wpuszczane w ścianę i przytwierdzane do niej, jeżeli stelaż montujesz do ściany to do niego przykręcasz profile ,do profili płytę g/k.
Link do komentarza
Cytat

Są stelaże wpuszczane w ścianę i przytwierdzane do niej, jeżeli stelaż montujesz do ściany to do niego przykręcasz profile ,do profili płytę g/k.




dzięki za pomoc icon_smile.gif - zastanawia mnie jak połączyć dwie płyty ze sobą - też profilem czy tylko na klej?
Link do komentarza
Cytat

dzięki za pomoc zastanawia mnie jak połączyć dwie płyty ze sobą - też profilem czy tylko na klej?



Obie płyty zachodzą na jeden profil i są do niego przykręcone ,brzegi muszą być z fazowane przemalowane gruntem ,teraz dopiero wypełnione klejem i za zbrojone .Najlepsze są amerykańskie taśmy do płyt gk.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki @animus za pomoc Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

mam jeszcze jedno pytanie - włożyć coś w tą obudowę co wyciszyłoby trochę szum wody? Co byłoby najlepsze?



Raczej pożądanego efektu nie uzyskasz spłuczka ma już osłonę ze styropianu więc możesz stosować styropian w połączeniu z pianką .

Szum wody przenosi się kieszenią rewizyjną do konserwacji i napraw ,a ona musi pozostać drożna.


Link do komentarza
Cytat

Ach jedno piszę drugie myślę Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

Chodziło mi o wyciszenie rur kanalizacyjnych pionu, które też mam zamiar obudować - to o nie miałem zapytać czy jest jakas możliwość wyciszenia.
Z tego co słyszałem to pod obudową z K-G może być niezły huk.



Robiąc osłonę ze stelaża z lekkim nadmiarem ,całą wolną przestrzeń wokół rury wypełniasz wełną mineralną .Na stelaż przyklejasz taśmą dwustronną folię paroszczelną ,przykręcasz płytę .

Rura kan. nie może dotykać nigdzie kontakt tylko z wełną nawet w miejscu przejścia przez strop .
Link do komentarza
Cytat

Robiąc osłonę ze stelaża z lekkim nadmiarem ,całą wolną przestrzeń wokół rury wypełniasz wełną mineralną .Na stelaż przyklejasz taśmą dwustronną folię paroszczelną ,przykręcasz płytę .

Rura kan. nie może dotykać nigdzie kontakt tylko z wełną nawet w miejscu przejścia przez strop .


Wykorzystam twoją poradę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...