Skocz do zawartości

domek narzedziowy i nie tylko


Recommended Posts

Witam, na wiosne mam zamiar zbudowac domek drewniany, na nrzdzia kosiarke, waz, rowery itp. Sam domek ma miec wymiary 3m x 3m, z jednej strony ma byc dobudowana drewutnia 1,5mx3m, a z przodu weranda tez 1,5mx3m.Dach nad domkiem i weranda ma byc dwu spadowy, a nad drewutnia jednospad.

Chcialbym zebyscie mi doradzili czy takie wmiary beda OK? chodzi o to czy proporcje itd bede w miare zachowane. Najwiekszy problem mam z dachem, nie wiem jaki ma byc wysoki ten domek... Nie chcialbym zeby wyszlo z tego jakies dziwadlo. Prosze o wszelkie rady i podpowiedzi.

POzdr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
ja też podnosze temat! Bo podobnie jak cesary mamy zamiar zbudować mały domek narzędziowo- drewutniowy. Chcemy żeby miał "werandę" gdzie moglibyśmy trzymać pod daszkiem drewno żeby się przewietrzało, i malutkie pomieszczenie na narzędzia. Czy ktoś może właśnie doradzić wymiary? Zamawiać u stolarza czy kupić gotowy? Mamy trochę dachówek to można by położyć na dach by ładnie pasowało do domu.
zobacz tu znalazłam ładny wzór takiego z werandą http://www.marczak.pl/produkt,domek_max_plus,111.html
a tu taki mniejszy też może być z werandą http://www.marczak.pl/produkt,domek_narzed..._kubus,112.html
tu sa gotowe niedrogo http://dlg.bazarek.pl/search/fraza,domek+ogrodowy//s,1
tu też http://www.ceneo.pl/4762219
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Jeżeli w domku miałyby być przechowywane wyłącznie narzędzia, to w zupełności wystarczy domek na podstawie 3x2,5m.
Moim zdaniem lepiej zrobić go samemu niż kupować gotowy w marketach budowlanych, czy firmach stolarskich. Co prawda cenowo wychodzi podobnie jak w marketach, ale za to mam pewność, że buduję na lata z solidnych materiałów.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Całość wygląda mniej więcej jak na zdjęciach. Z jednej strony przedłużyłem dach o 0,5m i wystarcza to na przechowywanie pod dachem ok. 2m3 drewna.
Link do komentarza
Tylko ze względów formalnych:

Zwracam uwagę na, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.).

Cytat

§ 4. 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie następujących czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:

6) składowanie poza budynkami w odległości mniejszej niż 4 m od granicy działki sąsiedniej, materiałów palnych, w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu;

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Ja postawiłam w tym roku drewniany domek narzędziowy. Nie było czasu by samemu myśleć o stawianiu czegokolwiek, dlatego kupiłam gotowy domek.

Domek fajny, wraz z podłogą i oknem. Pomalowałam go tak by pasował mi do reszty ogrodu. Żałuję tylko, że nie wybrałam opcji z drewutnią i teraz będę musiała dokupić.

 

maxi_m.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 14.05.2014 o 16:44, bajbaga napisał:
Dnia 14.05.2014 o 16:44, bajbaga napisał:

Tylko ze względów formalnych:

Zwracam uwagę na, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.).
 

Chciałabym widzieć bohatera, który w łatwy sposób podpali pryzmę kompostową :D Mimo, że są to składowane "pozostałości roślinne" :)
 

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 tygodnie temu...
W tym filmie specjalista poszedł jeszcze krok dalej i zabrał się za budowę i zabezpieczenie kryjówki dla jeża. Taki jeżowy domek.
 
Nie oglądam takiego czegoś, bo zupełnie inaczej to wygląda jak materiał jest sponsorowany. A tu od początku tematu użytkownicy raczej chcą zrobić niskim nakładem, nie piszę że po taniości. Z jednej strony to fajna sprawa że ktoś chce coś zrobić sam, bo to bardzo inspirujące. Poza tym często mam wrażenie że po prostu trzeba mieć talent do czegoś takiego jak na tym filmiku. Albo napsuć kupę drewna żeby zrobić coś w miarę funkcjonalnego, żeby np się nie zwichrowało, bo zrobione z sękatego albo mokrego.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
12 godzin temu, vlad1431 napisał:

Nie oglądam takiego czegoś, bo zupełnie inaczej to wygląda jak materiał jest sponsorowany. A tu od początku tematu użytkownicy raczej chcą zrobić niskim nakładem, nie piszę że po taniości. Z jednej strony to fajna sprawa że ktoś chce coś zrobić sam, bo to bardzo inspirujące. Poza tym często mam wrażenie że po prostu trzeba mieć talent do czegoś takiego jak na tym filmiku. Albo napsuć kupę drewna żeby zrobić coś w miarę funkcjonalnego, żeby np się nie zwichrowało, bo zrobione z sękatego albo mokrego.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Budowa drewutni czy domu na narzędzia to wyzwanie dla osób, które lubią majsterkować i nie boją się wyzwań. Taka instrukcja filmowa na pewno jest bardzo pomocna. Czasem można kupić taniej drewno nieco gorszej jakości w tartaku (wystarczającej na taką budowlę).

Oczywiście, jak ktoś nie ma smykałki do "budowlanki" lepiej jak wybierze gotowy domek. W marketach jest duży wybór domków o różnej wielkości. Można też zamówić jego wykonanie wg własnego projektu u stolarza, choć to pewnie najdroższa opcja - największy koszt generuje gatunek drewna.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli nie dysponujemy dużym garażem, w którym moglibyśmy przechowywać narzędzia (czy to ręczne, czy kosiarkę, wykaszarkę itp),
rzeczywiście warto zainwestować w zamykany domek narzędziowy i ustawić go np. w rogu ogrodu.

Domki takie sprawdzają się też na działkach rekreacyjnych, gdzie brakuje zadaszonej przestrzeni - na półkach oprócz narzędzi można przechowywać akcesoria do wypoczynku czy grillowania. Konstrukcje drewniane czasem zastępują altanki.

W sprzedaży dostępne są również produkty metalowe albo z tworzywa (w b. wielu kolorach).

Link do komentarza
Dnia 26.03.2021 o 00:11, vlad1431 napisał:

Nie oglądam takiego czegoś, bo zupełnie inaczej to wygląda jak materiał jest sponsorowany. A tu od początku tematu użytkownicy raczej chcą zrobić niskim nakładem, nie piszę że po taniości. Z jednej strony to fajna sprawa że ktoś chce coś zrobić sam, bo to bardzo inspirujące. Poza tym często mam wrażenie że po prostu trzeba mieć talent do czegoś takiego jak na tym filmiku. Albo napsuć kupę drewna żeby zrobić coś w miarę funkcjonalnego, żeby np się nie zwichrowało, bo zrobione z sękatego albo mokrego.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

To nie ma znaczenia, że materiał jest sponsorowany. Przecież stolarz i miłośnik drewna zawsze zrobi to dobrze. Inaczej nie umie. Użyje jedynie innych produktów do zabezpieczenia drewna. Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że do tej pory nie widziałeś w markecie budowlanym puszki z napisem Vidaron i nie słyszałeś na temat tej marki pozytywnych opinii? Teraz podrzucam kolejny film - budka lęgowa. Złam na chwilę zasady i obejrzyj. :)

 

 

Link do komentarza

Spoko, podobnie jak kiedyś był Hammerite. Mnie bardziej wydaje się że te filmy są adresowane do amatorów i chodzi mi o to, że ci amatorzy mogą być rozczarowani swoja robotą, że np nie dobrali dobrego materiału, albo właśnie nie mają takich umiejętności, ale w sumie każdy od czegoś musi zacząć. Zmierzam do tego że, filmy niesponsorowane są trochę w innym stylu robione, ale to moja subiektywna opinia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...