Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kominy wentylacyjne


Recommended Posts

Witam
Mam jeszcze jeden problem z kominami wentylacyjnymi..
jest to wentylacja grawitacyjna i niestety w kotłowni jak pali się piec gazowy przez komin wentylacyjny powietrze jest zasysane do pomieszczenia a że otwór spalinowy jest w tym samym kominie co otwór wentylacyjny to spaliny z pieca są zasysane przez wentylację i wpadają do kotłowni. Podobny problem mam w łazience na parterze lecz tam tylko wpada powietrze bo jest to już inny komin.
Nie mam pojęcia dlaczego kominy te zamiast wyciągać to wciągają powietrze.
Jak sobie z tym poradzić bo sprawa wpadania spalin do pomieszczenia jest trochę niebezpieczna.
Na parterze nie posiadam jeszcze drzwi wewnętrznych a po założeniu i zamknięciu kotłowni problem zasysania pewnie się nasili.
Kocioł mam jednofunkcyjny z zasobnikiem
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Link to postu
Do spalania gazu w kotle potrzebne jest powietrze doprowadzone z zewnątrz domu. W przypadku szczelnych okien, podczas pracy kotła będzie ono zasysane przez kanały wentylacyjne, gdyż nie ma innej możliwości pobierania powietrza. W kotłowni koniecznie musi być zainstalowana tzw, zetka czyli rura nawiewna wyprowadzona na zewnątrz z wylotem na wysokości ok. 20 cm od podłogi kotłowni. Warto też zmodyfikować wylot kanały spalinowego, tak aby znalazł się on znacznie wyżej niż otwory wentylacyjne.
Link to postu
jakiej średnicy musi być taka rura i czy wpadające powietrze nie wychłodzi zbytnio pomieszczenia ponieważ kotłownia to jednocześnie pralnia.
Wylot z komina gazowego mam z boku komina a nie do do góry czy to również jest błąd czy może tak zostać
Link to postu
Rura nawiewna powinna mieć średnicę ok. 130 mm i niestety wychłodzenie kotłowni jest nieuniknione. Można ewentualnie wydzielić kotłownię z całego pomieszczenia ale jej kubatura nie może być mniejsza niż 8 m3. Boczne wyprowadzenie spalin jest niedopuszczalne i koniecznie trzeba wyprowadzić komin pionowo ponad istniejący poziom.
Link to postu
można zamontować kanał podpodłogowy -ale to raczej jak kotłownia jest w środku mieszkania albo piec jest w łazience

powietrze teoretycznie powinno być troszkę ogrzane
w praktyce jednak to i zimne powietrze wieje z kratki i jeszcze podłoga jest zimna w miejscu przechodzenia kanału

ewentualnie zastosować nawietrzak montowany w ścianie z grzałką w środku
gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni nastąpi ogrzanie powietrza
takie grzałki niezużywają dużo prądu
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość AD
   Super! W końcu znalazłam wpis, który pomoże mi się odpowiedni przygotować do budowy. W tym roku w końcu zabieramy się za budowę naszego wymarzonego domu. Wiemy, że wiąże się to z dużą odpowiedzialnością i wieloma formalnościami do wypełnienia. Aby zaoszczędzić na tej inwestycji, chcemy część prac wykonywać samodzielnie. Szukamy też jak najkorzystniejszych ofert firm, które będą potrzebne przy budowie. Póki co naszym faworytem jest surpol, skąd między innymi chcemy wypożyczyć maszyny budowlane.
  • Gość Felek
   Do tej pory byłem kompletnie zielony w temacie malowania elewacji, ale po przeczytaniu kilku artykułów wiem już całkiem sporo na ten temat. Uważam, że wygląd domu to nasza wizytówka, więc warto postarać się, aby wyglądał schludnie. Właśnie dlatego zamierzam niebawem zdecydować się na pomalowanie elewacji swojego domu. Chcę zrobić to samodzielnie, aby móc na tym zaoszczędzić. Jedyne koszty jakie poniosę to te związane z materiałami i wynajmem podnośnika od firmy Gizo.
  • Swietnie, czyli mam jakas szanse zobaczyc go w akcji .
  • Ale wystarczy kupić termometr z dodatkiem higrometru za 4 albo 5 złotych polskich i czasami, w ciągu roku, poobserwować wskazania. Jaka jest wilgotność powietrza w lipcowym upale, jaka w jesienne słoty, a jaka podczas sezonu grzewczego. Jeden sezon wystarczy aby już wiedzieć. I odpowiednio do wiedzy reagować. Przecież sto lat temu ludzie na kaloryferach wieszali ceramiczne pojemniki z wodą, żeby zimą zwilżać powietrze, A dzisiaj nikt nic nie wie, trzeba czujników... i co one, bidne mają robic? Pokażą coś, ale przecież do czujników, aby jakiś sens miały, trzeba dolączyć całe urządzenia wykonawcze! Które będą reagować na wskazania czujników. Jak i kiedy? A na to pewnie będzie kolejny program sterujący, komputer znaczy się, i maszyneria do realizacji komend... Horror! Wszystko to kiedyś robiła jedna, niewykształcona gosposia, ale teraz trzeba bedzie stada "panów nizinierów" i fabryki barachła, wykorzystującej pierwiastki rzadkie. Dobrze, że już powoli odchodzę z tego chorego świata, bo tego nie da się pojąć.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...