Skocz do zawartości

Kominy wentylacyjne


Recommended Posts

Witam
Mam jeszcze jeden problem z kominami wentylacyjnymi..
jest to wentylacja grawitacyjna i niestety w kotłowni jak pali się piec gazowy przez komin wentylacyjny powietrze jest zasysane do pomieszczenia a że otwór spalinowy jest w tym samym kominie co otwór wentylacyjny to spaliny z pieca są zasysane przez wentylację i wpadają do kotłowni. Podobny problem mam w łazience na parterze lecz tam tylko wpada powietrze bo jest to już inny komin.
Nie mam pojęcia dlaczego kominy te zamiast wyciągać to wciągają powietrze.
Jak sobie z tym poradzić bo sprawa wpadania spalin do pomieszczenia jest trochę niebezpieczna.
Na parterze nie posiadam jeszcze drzwi wewnętrznych a po założeniu i zamknięciu kotłowni problem zasysania pewnie się nasili.
Kocioł mam jednofunkcyjny z zasobnikiem
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Do spalania gazu w kotle potrzebne jest powietrze doprowadzone z zewnątrz domu. W przypadku szczelnych okien, podczas pracy kotła będzie ono zasysane przez kanały wentylacyjne, gdyż nie ma innej możliwości pobierania powietrza. W kotłowni koniecznie musi być zainstalowana tzw, zetka czyli rura nawiewna wyprowadzona na zewnątrz z wylotem na wysokości ok. 20 cm od podłogi kotłowni. Warto też zmodyfikować wylot kanały spalinowego, tak aby znalazł się on znacznie wyżej niż otwory wentylacyjne.
Link do komentarza
jakiej średnicy musi być taka rura i czy wpadające powietrze nie wychłodzi zbytnio pomieszczenia ponieważ kotłownia to jednocześnie pralnia.
Wylot z komina gazowego mam z boku komina a nie do do góry czy to również jest błąd czy może tak zostać
Link do komentarza
Rura nawiewna powinna mieć średnicę ok. 130 mm i niestety wychłodzenie kotłowni jest nieuniknione. Można ewentualnie wydzielić kotłownię z całego pomieszczenia ale jej kubatura nie może być mniejsza niż 8 m3. Boczne wyprowadzenie spalin jest niedopuszczalne i koniecznie trzeba wyprowadzić komin pionowo ponad istniejący poziom.
Link do komentarza
można zamontować kanał podpodłogowy -ale to raczej jak kotłownia jest w środku mieszkania albo piec jest w łazience

powietrze teoretycznie powinno być troszkę ogrzane
w praktyce jednak to i zimne powietrze wieje z kratki i jeszcze podłoga jest zimna w miejscu przechodzenia kanału

ewentualnie zastosować nawietrzak montowany w ścianie z grzałką w środku
gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni nastąpi ogrzanie powietrza
takie grzałki niezużywają dużo prądu
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...