Skocz do zawartości

TINEK "Marysię" buduje


Recommended Posts

parę rzeczy źle, np, wywiewka od szamba za blisko granicy, muszę przesunąć o 80 cm, ale to drobiazgi,
najgorsze, że "ktoś" zapomniał o projekcie instalacji w bud gospodarczym, trzeba teraz uzupełnić (było tylko w opisie, że mają być instalacje, a projektu niet)
Link do komentarza
Cytat

parę rzeczy źle, np, wywiewka od szamba za blisko granicy, muszę przesunąć o 80 cm, ale to drobiazgi,
najgorsze, że "ktoś" zapomniał o projekcie instalacji w bud gospodarczym, trzeba teraz uzupełnić (było tylko w opisie, że mają być instalacje, a projektu niet)



no powiedz że jednak odbiory upirdliwe urzędnika się jeszcze odbywają....
w szoku jestem
ja tam tylko 100zł zapłaciłem grzywny za brak dziennika osobnego budowy przy instalacji gazowej ciągnietej - i już
Mieszkałem
Ech ta ojczyzna kochana z małej litery.....
Link do komentarza
Cytat

parę rzeczy źle, np, wywiewka od szamba za blisko granicy, muszę przesunąć o 80 cm, ale to drobiazgi,
najgorsze, że "ktoś" zapomniał o projekcie instalacji w bud gospodarczym, trzeba teraz uzupełnić (było tylko w opisie, że mają być instalacje, a projektu niet)



Na takie cymesy to robi się projekt z jedną żarówką i jednym gniazdkiem. I schluss...
Link do komentarza
Ty!
Stary!
A one mnie te urzędniki wagi strasznie państwowej - zapinają od lat i nic.
Toż to nieprzyswajalne.
A weź że się stawiać zacznij - nie poddawaj się.
Albo bierz whiskacza w czarnym kartoniku - i kłopotu się pozbądź od ręki.]
Mnie moja INB - lokalna prosi - żebym jej coś na piśmie przywiózł bo musi postępowanie wszczęte z urzędu jakoś zakończyć - co je ma od 1,5 roku wszczęte i nie wie jak wybrnąć.
Potraktuj całość jak trudność błahą - i dasz radę jako Kristoff - silny i błahostkami sie nie przejmujący
Link do komentarza
no to normalnie tego się nie spodziewałam... jeszcze na koniec taki zonk... icon_confused.gif


kilka dni temu Yeti mnie nawiedził icon_wink.gif i rozmawialiśmy o Tobie, że pewnie już mieszkasz
i odpoczywasz po wszelkich trudach...
trudno, trza zrobić co każą i uwolnić się od nich raz na zawsze icon_evil.gif

dasz radę, jak ze wszystkim zresztą... :hug:
Link do komentarza
Cytat

a ja nawet muszę zrobić rysunek (z pieczątkami uprawnionych), że w domu zamiast grzejników mam podłogówkę


rozporządzenie mówi o wskazaniu w projekcie budowlanym ZASADNICZYCH elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, co dla mnie oznacza piec/kocioł oznaczony symbolem i chwatit, a co Ty nim napędzisz to nie powinno ich obchodzić,
wyjątkiem może tu być instalacja gazowa, bo to może stanowić niebezpieczeństwo i powinna być zaprojektowana
Link do komentarza
Cytat

rozporządzenie mówi o wskazaniu w projekcie budowlanym ZASADNICZYCH elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, co dla mnie oznacza piec/kocioł oznaczony symbolem i chwatit, a co Ty nim napędzisz to nie powinno ich obchodzić,
wyjątkiem może tu być instalacja gazowa, bo to może stanowić niebezpieczeństwo i powinna być zaprojektowana



no i o istotnych odstępstwach od projektu


też dla mnie to niepojęte.
No ale jakby PINB miał takie kłopoty jak waląca się dzielnica z powodu szkód górniczych albo sprawy związane z budową autostrady na swoim terenie - to pewnie by się pierdołami nie zajmował bo nie miałby czasu.
Muszą tam u Ciebie mieć troszkę luziku chyba
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
To tylko Łucja... oni tam nie mają roboty, więc żeby mieć jakikolwiek wynik to jeżdżą po domkach...
Autostrady to nie PINBY, tylko WINBY...

Z podłogówką się zgadzam, wielce nieistotna zmiana, ale kocioł jest już dużą zmianą... chyba, że ktoś nie widział budynku po wybuchu kotła na paliwo stałe... sama zmiana rodzaju kotła w trakcie budowy jest ok - wpisuje się jako zmianę nieistotną...Natomiast demontaż kotła i instalacja kotła na inny rodzaj paliwa - to już budowa...

ale to już takie pierdypałki z tej ustawy i orzecznictwo...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
TINEK no to witaj w klubie bo my też walczymy teraz z odbiorami. Zwykłe wyciąganie kasy i tyle. Przyszedł kominiarz popatrzył na kominek w salonie, wystawił papier, wziął kasę i po odbiorze kominiarskim. Przyszła Pani z wodociągów (tzn. my musieliśmy po nią pojechać), pobrała próbkę wody z kranu z kuchni, zapłaciliśmy i badania wody przeprowadzone. Jeszcze został geodeta i świadectwo energooszczędności budynku - po kiego grzyba to nie wiem bo co kogo obchodzi czy mam dom energooszczędny i ile będę płacić za ogrzewanie icon_question.gif
No ale jak to napisał bobiczek to Polska właśnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

TINEK no to witaj w klubie bo my też walczymy teraz z odbiorami. Zwykłe wyciąganie kasy i tyle. Przyszedł kominiarz popatrzył na kominek w salonie, wystawił papier, wziął kasę i po odbiorze kominiarskim. Przyszła Pani z wodociągów (tzn. my musieliśmy po nią pojechać), pobrała próbkę wody z kranu z kuchni, zapłaciliśmy i badania wody przeprowadzone. Jeszcze został geodeta i świadectwo energooszczędności budynku - po kiego grzyba to nie wiem bo co kogo obchodzi czy mam dom energooszczędny i ile będę płacić za ogrzewanie icon_question.gif
No ale jak to napisał bobiczek to Polska właśnie icon_smile.gif



to..toto.....
no toto to mnie rozpiernicza do szczętu
sam muszę w firmie robić obowiązkowo za 360zł.
Co rok.
Ale że ten sam wodociąg dostarcza, tom samom rułką 3 piętra wyżej tom samom, wysyłaną przez WPWiK wodę.....to nie ma znacza.
Żebym chociaż na jej bazie (tej wody) produkty oferował albo sprzedawał.
NIE!
Do mycia słuzy tylko i na kawkę mnie i pracowniczkom...
Kura noga!
Ja żesz aż!!!!
Chore to jak zarażona brucelozą krowa......

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
A ja się dopiszę znowu. W końcu starczyło Mi czasu by od deski do deski przeczytać znowu. Właściwie to powinienem na wylewkach zakończyć bo reszta Mnie przeraża, jak sobie wyobrażę ile roboty jeszcze przede Mną, no ale nie mogłem się oprzeć bo jakbym o bracie bliźniaku czytał - te same priorytety..
Ale ten kolor w warsztacie... podobno zieleń działa kojąco na oczy icon_wink.gif więc zamysł jak najbardziej słuszny
Bardzo podoba mi się kolorystyka domu, a najbardziej chyba kolor dachu i w ogóle.
Wnętrz nie oceniam bo się po prostu nie znam na tym icon_smile.gif Ale wglądają bardzo dobrze.
No i dzięki twojemu DzB widzę jakim jestem świetnym ignorantem - a co się będę przejmować icon_biggrin.gif

I jak się mieszka ?
Link do komentarza
Kolorek w warsztacie nieco "przycichł" po montażu regałów, półeczek, uchwytów różnych itp, mniej go widać poprostu, ale jest ok, najważniejsze, że mam "swoje miejsce" nikt mi nic nie poprzekłada icon_biggrin.gif

Oczywiście śledzę Twój dziennik i podziwiam, doceniam ludzi, którzy sami budują, to WIELKA RZECZ


No mieszka się....., właściwie to nie mogę użytkować jeszcze budynku bo nie mam odbioru, ale parę dni temu papiery złożyłem, mam nadzieję, że się teraz uda, potem będę mieszkać i napiszę, na pewno napiszę

Będziesz w okolicach Łasku to zapraszam na kawę

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję bardzo koledzy icon_smile.gif




Gratulacje i pozdrowienia od sąsiada z "za miedzy"

Właśnie przeczytałem cały dziennik - domek jak i działka super! pogratulować!
A co do odbiorów to słyszałem kilka krążących historii na temat waszego nadzoru i ich słynny wycieczek na budowy.
Ja się cieszę bo "u nas" w 99% nie jeżdżą, a z budową ruszam na wiosnę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...