Skocz do zawartości

TINEK "Marysię" buduje


Recommended Posts

Cytat

Hehehe ja nawet spożywczych nie lubię robić... na szczęście teraz jak jest budowa (którą w całości ja nadzoruję) to moje szczęście mnie w tym wyręcza... jakiś podział obowiązków musi być icon_smile.gif


w takim wypadku dobrze ,że ja gotuję bo chatka chyba by mi się nie udała icon_rolleyes.gif A tak na serio to też zakupy te co muszę ale nie przeciągać ich zbytnio .(i bez przegięcia od czasu do czasu lubie połazić po kosmetycznym ,obuwniczym ,agd,ciuchowym i co tam jeszcze akurat potrzebne mi się wydaje czyli prawie po wszystkim icon_redface.gif )Trza wiedzieć co w trawie piszczy nie !!!:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no mój dzisiaj wpadł z murku do piwnicy...jakiś metr na beton....na szczęście obyło się na strachu czasie spędzonym na pogotowiu żeby sprawdzić czy wszystko ok....oglądał fil siedząc na krzesełku blisko murka, ale w życiu bym nie pomyślała, że się odchyli i wleci......



ajajajjjj
mogło być groźnie i smutno
Dobrze że skończyło sie na strachu tylko.
Kurcze
Link do komentarza
na masakra normalnie.....mówię Wam chyba nigdy się tak nie bałam jak dzisiaj......już miałam przed oczami wstrząs mózgu i poodbijane nie wiadomo co, bo główka go bolała i brzuszek.......a na pogotowiu na dzień dobry usłyszałam "lekarze operują więc proszę czekać nie wiadomo ile...." nasza ukochana Polska kurde................na szczęście 2 godziny nie dłużej.....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jak się spisuję to się okaże w tym sezonie, w październiku będzie montowana kotłownia, przede mną pierwszy sezon grzewczy (ale na pół gwizdka, bo bez domowników)
Mam dwóch znajomych, którzy mają takie rozwiązanie i obaj sobie chwalą (obaj mają znacznie dalej do kotłowni)

pozdrawiam
Link do komentarza
Kocioł na ekogroszek ma być, układ kotła otwarty oddzielony hydraulicznie od reszty układu grzewczego poprzez wymiennik płytowy.
W szopie 3 drzwi, jedne to kotłownia, drugie to taki mały warsztacik cobym miał gdzie "falbanek" postawić, narzędzia, spawarkę itp trzymać. A trzecie to taka mała bim... wróć, weki i ogórki kisić tak będę icon_biggrin.gif i jest jeszcze w szopie WC z umywalką.
Także jak widzisz, jak pani z domu wypier.... to jakiś azyl mam icon_wink.gif

a fotek z szopy akurat nie mam, nie robiłem bo tam nic nie ma na razie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję,

nawet się nie obejrzysz jak będziesz mieszkał,

pięć lat teraz mija jak zaczęliśmy budowę, na dzisiejsze standardy to długo, a pomimo to jakoś mi szybko zleciało

pozdrawiam


też tak miałem Tinuś!
5 lat!!!!!!
Fundamenty jeden rok i drogi dojazdowe
Mury na drugi rok - dach okna, tynki
A później to jakoś tak się pierdziało, pierdziało, gładziło, kleiło... icon_smile.gif
Dawaj - blisko coraz bliżej icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Jestem, jestem, w domku cieplutko od prawie 3 tygodni icon_biggrin.gif aż miło wejść z dworu

W podłogę "idzie" woda o temp 19-20*C w chałupie na dole 17-17,5 na górze 18 - 18,5. Ponieważ na regulatorach ustawione 18 to góra więcej czasu nie grzeje niż grzeje. Ale jak już się wsio "wygrzeje" to na zimę obniżę trochę temp. myślę, że 15 *C wystarczy.
Hydrauliki skończyli dwa tyg temu i .... zapomnieli się rozliczyć icon_biggrin.gif nawet zadzwoniłem, ale powiedział, że jeszcze czujnik z zasobniku CWU musi zamontować (ponieważ ogłoszono kryzys to brakuje niektórych rzeczy w hurtowniach) i dopiero się rozliczymy, nie nalegam icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam (jakby ktoś tu do mnie zajrzeć zechciał)

icon_biggrin.gif

Z cyklu rurki, rureczki i inne pierdułeczki
Kotłownia
Brak obrazka

część "dalsza" kotłowni
Brak obrazka

wejście wody do budynku
Brak obrazka

taki zlew w pralni (żonie zafundowałem icon_wink.gif )
Brak obrazka

i panele takie mamy
Brak obrazka

i jeszcze jako ciekawostka, postanowiłem swój warsztacik wyszykować, sam kolory wybrałem i .... już wiem, że może ja w kwestii wyboru kolorów się odzywać nie będę. Kolorki wyszły "oczojebne" dobrze, że to warsztat icon_biggrin.gif
ale czysto jest, tak wygląda toto
Brak obrazka

pozdrawiam
TINEK
Link do komentarza
ponieważ ogłoszono kryzys, to nie wszytko jest w hurtowniach (no bo ogłoszono kryzys, to produkcje zakłady ograniczyły) i nie było termostatu do mojego zbiornika CWU, ale minął miesiąc i termostat przyszedł (niezły termin) i już jest wszystko, ostatnia śrubka przykręcona i......... Tinek dziś łapki umył w ciepłej wodzie, pierwszy raz w swoim domu.
Taka mała rzecz a cieszy icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jejciu jaki piękny jest ten zlew. icon_biggrin.gif Skąd go podarowałeś żonce?



taki sam umywalko-zlewozmywak- mam w gospodarczym
Idealny do płukania szmat, mopów, korków piłkarskich po meczu i narzędzi malarskich i.............no.
Do wszystkich syfów - które wannie mogą zaszkodzić.
Ale Tinuś - fantastyczne masz kolorki w "warstacie", kojące, nie straszne żadne wiertło złamane i uparta śruba zardzewiała.......


I jeszcze ta woda.....
To na prąd - to jakiś magnetyzer?
Proszę o szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi na wyrażone w Pańskim wątku budowlanym, wątpliwości i pytania
Z poważaniem.
ja icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jejciu jaki piękny jest ten zlew. icon_biggrin.gif Skąd go podarowałeś żonce?

No, a z kolorami to sobie możesz z moim rękę podać. icon_lol.gif


zlew znalazłem w Casto... ale kupiłem na alle... bo coś około 80 zł tańszy był (identyczny, ten sam producent)
te zlewy są w 3 rozmiarach: 40, 50, 60, ja mam ten największy

pozdrawiam

Cytat

taki sam umywalko-zlewozmywak- mam w gospodarczym
Idealny do płukania szmat, mopów, korków piłkarskich po meczu i narzędzi malarskich i.............no.
Do wszystkich syfów - które wannie mogą zaszkodzić.
Ale Tinuś - fantastyczne masz kolorki w "warstacie", kojące, nie straszne żadne wiertło złamane i uparta śruba zardzewiała.......


I jeszcze ta woda.....
To na prąd - to jakiś magnetyzer?
Proszę o szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi na wyrażone w Pańskim wątku budowlanym, wątpliwości i pytania
Z poważaniem.
ja icon_smile.gif



tak masz rację, kolorki kojące, tylko, że mnie jakoś nie koją, a wku.... znaczy denerwują icon_wink.gif


to na prąd (jeśli pytasz o to żółte na przyłączu wody) to napęd do zaworu.
podpatrzone u jednego z forowiczów na "innym" forum
działa to tak, że jak wychodzę z chałupy i włączam alarm to zawór zamyka wodę na całą chałupę. To tak na wszelki wypadek, choć staram się nie kupować wężyków wodnych od "małych żółtych rączek"
Jeszcze się pochwalę, że se sam to zrobiłem icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam

Mamy już parapety, drewniane, dębowe, o takie
Brak obrazka


wszystkie pokoje już pomalowane, jeszcze parę drobnych wykończeń no i posprzątać
Bałagan jest to fotek nie daję
No, wytrzymać nie mogę icon_wink.gif pokażę Wam jakie kolory wybrała do pokoju starsza córka, się nie wtrącałem icon_biggrin.gif

Brak obrazka
Brak obrazka

ŻYCZĘ WSZYSTKIM MOIM PRZYJACIOŁOM Z FORUM, ZNAJOMYM, NIEZNAJOMYM, WSZYSTKIM ODWIEDZAJĄCYM MÓJ FOTODZIENNIK WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, SZCZĘŚCIA I MIŁOŚCI W NOWYM 2012 ROKU,
BYŚCIE SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ PRZEPROWADZILI DO SWOICH DOMKÓW, A TYM CO JUŻ MIESZKAJĄ NISKICH RACHUNKÓW ZA WĘGIEL, GAZ, PRĄD....
icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...