Skocz do zawartości

TINEK "Marysię" buduje


Recommended Posts

Tinek, pięknie masz. O tych kamykach na żywicy jeśli możesz weź napisz coś więcej, bo chciałbym dać na podmurówkę coś takiego kamiennego i dokoła okien, ino nie wiem czego szukać.

A jaki to tynk? Mineralny czy akrylowy. Dziś się dowiedziałem, że to trzeba wiedzieć jaki, bo są różne grunty.
Link do komentarza
Witam

Elutku dziękuję icon_biggrin.gif

Piotr, ten tynk mozaikowy to się marmolit nazywa, widzę, że jest powszechnie stosowany, ale na tym moje wiadomości się kończą.
Masz rację z tym gruntem, pod wybrany rodzaj tynku stosuje się odpowiedni grunt (podobno lepiej jak ten sam producent).
Ja mam tynk silikatowy Baumit

pozdrawiam
Link do komentarza
Witam

Kiedyś, na którymś forum, w którymś z wątków na temat wentylacji przestrzeni pomiędzy wełną a deskowaniem toczyła się dyskusja nad zabezpieczeniem wlotu powietrza (szczeliny) w przypadku nadbitki (przy podbitce nie ma problemu, są do tego panele wentylacyjne).
Ponieważ gotowego rozwiązania nie znalazłem wymyśliłem własne zabezpieczenie.
Są osoby (choć nie wiele), które stosują nadbitkę przedstawię swoje rozwiązanie, może się przyda

W internecie wyszukałem producenta siatek o różnych oczkach.
Zamówiłem siatki aluminiowe o wymiarach 100x1000 mm
Brak obrazka

u stolarza zamówiłem deseczki z wyfrezowanymi zagłębieniami, pomalowałem je w kolorze nabitki.
Brak obrazka
Na kawałku deseczki (bez wgłębień) wyginałem siateczki
Brak obrazka

następnie, siateczki mocowałem takerem
Brak obrazka
Brak obrazka

żeby się nie świeciły i nie było ich widać, "prysnąłem" spreyem w kolorze podobnym
Brak obrazka

gotowe "zabezpieczenia" wklejałem na klej montażowy Uni-fix, nie trzeba podpierać, ani przytrzymywać, trzyma od razu.

po zamontowaniu z zewnątrz wygląda tak
Brak obrazka
i od strony poddasza
Brak obrazka
tutaj po ułożeniu wełny
Brak obrazka

może ktoś skorzysta

pozdrawiam
TINEK
Link do komentarza
Tinek, z nieba mi spadasz! Toż właśnie medytuję jak tę szczelinę, co z nią! Patent gienialny! A już desperacko myślałem o siatce do zbrojenia ocieplenia.
Choć, hm, hm, u mnie inaczej musi być, bo desek nie ma. Nie bedzie? Może po prostu na tymczasie pozostawię ot, tak. Tylko że tynkować będę i chciałoby się już coś prócz komina mieć wykończone.
A oczka tej siatki to takie coś koło 4mmx4mm?
Link do komentarza
Warto, tak. Wróbli się nie boję. Ale osy! Osy! Kleję styropian i już trzy zalązki gniazd skasowałem. Obchód po strychu systematycznie co kilka dni. Rok temu szerszenica mi się w kalenicy przyczaiła. Te szczeliny...
Czyli wymiar oczka pod osę będę brał.
Tinek jaki masz tynk?
Kupiłem dziś mineralny kreisel. Oszaleć można z tymi systemami.
A ścianę - pomalowaną masz. Ho ho!
Link do komentarza
Cytat

ja się w tamtym roku w "szopie" na strychu dochowałem takiego "gniazdka" icon_biggrin.gif

Brak obrazka

a tynk mam silikatowy (baumit)



ja miałem na poddaszu - podleciałem, spryskałem sprayem przez pół minuty non-stop - i spieeeeeeerdal..........
Wylatywały i spadały.
A całe gniazdo zrobiło się czarne.
Na razie od tego czasu - spoko -icon_smile.gif
Nie kupuj psa - wywieś tabliczkę na furtce "Uwaga - Osy" - i zaprzyjaźnij sie jakoś -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

zimą, jak odleciały to zdjąłem na pamiątkę icon_biggrin.gif



Ty Tinku!!!
Zabrałeś im dom po cichu prawie jak GDDKiA -icon_smile.gif

Cytat

Bobiczek, jestem za, tylko to "jakoś", he he.
też w garazu miałem i muchozolem po zmierzchu - bo one wówczas tępieją, zasypiają dziwki. Zdjąłem na pamiątkę i do ogniska by zapomnieć wrzuciłem.



wrócą Pezet - wrócą...
Wiesz jak to było w tym dialogu filmowym - "Oni zawsze wracają" -icon_smile.gif

Link do komentarza
Witam

Może nie wszyscy się spotkali z listwami przyokiennymi do ociepleń, ponieważ zastosowałem takowe, to podzielę się spostrzeżeniami. Listwa, oprócz estetyki wykończenia styku pomiędzy ociepleniem ościeża a ramą okna zapewnia szczelność tego połączenia, wiadomo, oba materiały pracują inaczej i zawsze powstaje tam szczelinka, a przy tej listwie w tej w szczelince jest taśma (taka coś jak rozprężna, dwustronna gruba taśma), taśma jest elastyczna i poddaje się.
Ponadto fajnie się okleja okno, ma ona pasek z taśmą dwustronną do której przykleja się folię, potem folię zrywa sie razem z tym paskiem plastyku.
Jedyna wada to cena (13,5 zł/2,5mb)
Krótka fotorelacja
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Może nie wszyscy się spotkali z listwami przyokiennymi do ociepleń, ponieważ zastosowałem takowe, to podzielę się spostrzeżeniami. Listwa, oprócz estetyki wykończenia styku pomiędzy ociepleniem ościeża a ramą okna zapewnia szczelność tego połączenia, wiadomo, oba materiały pracują inaczej i zawsze powstaje tam szczelinka, a przy tej listwie w tej w szczelince jest taśma (taka coś jak rozprężna, dwustronna gruba taśma), taśma jest elastyczna i poddaje się.
Ponadto fajnie się okleja okno, ma ona pasek z taśmą dwustronną do której przykleja się folię, potem folię zrywa sie razem z tym paskiem plastyku.
Jedyna wada to cena (13,5 zł/2,5mb)




ten sam system zastosowałem. Poezja bo nawet przy tynkowaniu folie do tego na równo przykryłem. Później zdjąłem i okno czyściutkie. Szkoda tylko, że w Częstochowie znalazłem tylko jedną hurtownie z tymi listwami icon_smile.gif
Link do komentarza
Właśnie śledzę temat uszczelnienia. Alternatywa to taśma rozprężna illbrucka

illbruck 600 illmod 15/szczelina 3-7mm cena 5,37 PLN/mb
illbruck 600 illmod 15/7-12 9,35 PLN

Na stronie Talo nie znalazłem informacji o szerokości szczeliny jaką można wypełnić. Tinek, masz może więcej informacji?

Rzeknij jeszcze, czy listwy nadokienne masz zrobiobne z kapinosem, czy normalnie, ale np z lekkim spadkiem.
Link do komentarza
Cytat

ten sam system zastosowałem. Poezja bo nawet przy tynkowaniu folie do tego na równo przykryłem. Później zdjąłem i okno czyściutkie. Szkoda tylko, że w Częstochowie znalazłem tylko jedną hurtownie z tymi listwami icon_smile.gif



fajnie, u mnie "na wsi" robili wielkie oczy o co mi chodzi,
w "większym mieście" gościu coś słyszał, podesłałem mu link jak to wygląda i mi sprowadził
faktycznie fajna rzecz icon_biggrin.gif

Cytat

Właśnie śledzę temat uszczelnienia. Alternatywa to taśma rozprężna illbrucka

illbruck 600 illmod 15/szczelina 3-7mm cena 5,37 PLN/mb
illbruck 600 illmod 15/7-12 9,35 PLN

Na stronie Talo nie znalazłem informacji o szerokości szczeliny jaką można wypełnić. Tinek, masz może więcej informacji?

Rzeknij jeszcze, czy listwy nadokienne masz zrobiobne z kapinosem, czy normalnie, ale np z lekkim spadkiem.



Piter, moje listwy były chyba z metpolu (na stronie nie mają ich, ale w hurtowni powiedzieli skąd sprowadzili)
Ta taśma, która jest przyklejana do okna ma grubość około 2-3mm, a po co Ci takie szczeliny szerokie zostawiać, przecież styro dojedz maks do okna (na grubość tej taśmy)
nad oknem, nie mam kapinosów, normalny kątownik z siatką na około okna

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

WOW,chata robi wrazenie
lubie tak poodladac jak ludzie ida z budowa do przodu ...
wtedy zaczynam marzyc i myslec o wlasnym kacie,ktorego losy waza sie jeszcze na biurkach naszych wspanialych i milych urzednikow...


no tak, ta biurokracja, ale ma być lepiej... podobno.... polityki tak mówią icon_wink.gif

ale jak już ruszysz, to my wszyscy będziemy podziwiać,
czego Ci życzę jak najszybciej

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tinuś, a jaką balustradę będziesz robił??? Bo widzę, że już płytki położone... i nie wiem teraz czy niepotrzebnie czekam z położeniem płytek na balustradę icon_rolleyes.gif

EDIT:zżarło część zdania



Balustrada będzie drewniana (inna raczej by nie pasowała do tej drewnianej nabitki), będzie przymocowana w 5 miejscach, na końcach do krokwi oraz będą przykręcone do podłogi 3 metalowe słupki. Niestety z przyczyn technicznych nie dało się mocować słupków od czoła balkonu.
Oczywiście są różne szkoły mocowania tzn albo przed kafelkami, albo po

pozdrawiam



Cytat

TINUŚ, Ty polityków lepiej nie słuchaj, bo będziesz w zimie w trampkach zaiwaniał... icon_lol.gif icon_rolleyes.gif


masz rację, już nawet TV nie włączam

pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...