Skocz do zawartości

TINEK "Marysię" buduje


Recommended Posts

Cytat

A nie wiem Afrodytaa na jakim Twój domek jest etapie, dziennik się kończy w 2009, czekam na ciąg dalszy.

pozdrawiam icon_biggrin.gif


To już mi niewiele brakuje, żeby dokończyć kopiowanie. Dużo więcej nie ma, ale zawsze...

A marzenia...są swego rodzaju siłą napędową, czymś, co pcha nas do przodu. My marzymy o czymś wielkim /czyt. my budujący marzymy o końcu budowy i zamieszkaniu u siebie/ ale na co dzień każdy z nas ma swoje małe marzenia...czasem się spełniają, a czasem jednak nie...

Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.............................jaka chol...a szkoda icon_wink.gif
Link do komentarza
łażę po hurtowniach, styropian i wełnę wyszukuję


(zadałem pytanie we wątku "izolacja poddasz", może je wkleję też tutaj

"Otóż chcę kupić wełnę mineralną na ocieplenie poddasza. Wełna będzie: na skosach 2x15cm na suficie (poddasza) 3x15cm. I teraz problem: czy wełna - lambda 0,039, czy dopłacić do wełny 0,033. Różnica w koszcie wełny na całe poddasze to 2500 zł.
Nie potrafię policzyć ile zaoszczędzę energii na lepszej izolacji, ile to jest w przeliczeniu na złotówki/sezon (ogrzewanie groszkiem), czy latem będzie się mniej nagrzewać poddasze w stopniu odczuwalnym. Podsumowując, czy warto dołożyć te 2,5 kzł

Proszę o pomoc")


pozdrawiam


Link do komentarza
Gość adiqq
Tinek, ja mam bardzo podobnie, tyle że między krokwiami po całości mam isovera 0,039, 15cm, a druga warstwe mam isovera 0,03315cm i tak jak u ciebie na suficie...na tym suficie to troche mało jest, ale tam będę dokładać jeszcze 15...
czy warto, to już sam musisz ocenic....
Link do komentarza
Dzięki Adigg, czyli jak dołożysz na suficie to będziesz miał warstwy o takiej grubości jak ja planuję, z tym że jedną tę cieplejszą, a może zrobię tak jak Ty, na razie się jeszcze zastanawiam, zakup wełny odłożyłem o któryś tydzień (ekipa na maja)
Dziś kupiłem styropian EPS40 na ścianę

pozdrawiam
Link do komentarza
super domek.....to są marzenia do spełnienia, nawet się nie obejrzysz, a już będziecie mieszkać....ja nigdy nie mieszkałam na domu, ale dla spełnienia takich marzeń warto żyć....
a swoją drogą co się wczoraj naśmiałam czytając wpisy bobiczka......rewelacja....już dawno się tak nie ubawiłam


pozdrowieńka i czekamy na dalsze foty
Link do komentarza
Cytat

A jak czysto jest na tej budowie, aż w oczy boli. Szybko nie wkleję zdjęć z mojej budowy, bo wstyd... icon_redface.gif



jo tyż. Mom identyczny problem -icon_smile.gif
miałem tak
14013943.jpg

potem nie lepiej
14014097.jpg

ale się w końcu wyklarowało -icon_smile.gif
14014233.jpg


Cytat

w maju, teraz materiały gromadzę icon_biggrin.gif



planuj na czerwiec - bo zanim wszystkie zgromadzone wykopiesz i oczyścisz z ziemi to zejdzie jednak troszkę -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No i w końcu przeczytałem - i aż Mnie kłuje z zazdrości icon_smile.gif
Hmm szybko się czytało to i szybka się wykończysz - z domostwem oczywista nie z sobą icon_smile.gif
A jak oblubienica bank żyje ?


no chyba tylko "one" dobrze żyją icon_wink.gif

Cytat

............

planuj na czerwiec - bo zanim wszystkie zgromadzone wykopiesz i oczyścisz z ziemi to zejdzie jednak troszkę -icon_smile.gif



pierwsze już wykopałem, takie pierwsze "mebelki" w "salonie" icon_wink.gif

Brak obrazka


Prezes, fajną masz tę chałupkę,........ ino ta autostrada... icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
no właśnie, bo trza wiedzieć gdzie sikać icon_wink.gif

no podpatrzyłem u Cię te parapety, najwyżej flaszkę za prawa autorskie wypijem icon_wink.gif


(a pierona się boję, fakt, a jak w zeszłe lato jakieś 300 m ode mnie pier... w domek letniskowy (mały, niski), to i dwóch sąsiadów obok też mają pierunochrony) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam

Dziś panowie "ocieplacze" zrobili moją szopę na ładność, nie będę opisywać koloru, pokaże fotkę, choć pewnie w każdym monitorze inaczej będzie wyglądać

Brak obrazka

Brak obrazka

chałupa czeka na poniedziałek (jedna ściana też już na "ładność" zrobiona)

Brak obrazka

pozdrawiam
TINEK
Link do komentarza
Cytat

i jak? może być

(wiem, wiem, mało oryginalnie, ale nam takie zestawienie się podoba icon_biggrin.gif )


TINUŚ

Po pierwsze to Twój domek, więc się nie tłumacz... icon_smile.gif
Po drugie oryginalne nie zawsze oznacza ładne i dobre... (np. oryginalne danie obiadowe - goowno w kokilce z ogonem szczura dla dekoracji przybrane natką selera...) icon_mrgreen.gif
Po trzecie domek ładnie i estetycznie wygląda, czego Ci zazdraszczam... icon_wink.gif
Pozdrawiam Oś
Link do komentarza
Dzięki Osiu

a tak napisałem, bo jak czytam, że tuje pase, żółta elewacja i czerwony dach - pase, to dochodzę do wniosku, że się starzeję icon_wink.gif
ale żywopłot z tujek już zaczyna spełniać swoją funkcję, osłania od przechodniów i kurzu (trochę) myślę, że go w tym roku zacznę ciąć delikatnie

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...