Skocz do zawartości

TINEK "Marysię" buduje


Recommended Posts

Witam

Postanowiłem w telegraficznym skrócie opisać krótkie dzieje mojej (trwającej już dość długo) budowy.
W 2004 roku nastąpiła u mnie nagła chęć budowy, w zasadzie mamy gdzie mieszkać, ale zapragnąłem mieć coś swojego, być gospodarzem u siebie, po za tym ciasno się robi, obecnie mieszkamy u rodziców, mamy górę domu, no ale... no właśnie, nie będę się rozpisywał na ten temat, w każdym razie swoje to swoje icon_biggrin.gif.
Zaczęliśmy się rozglądać za działką i pod koniec 2004 mieliśmy swoje 1150 m2
Ogrodziliśmy działkę, doprowadziliśmy prąd i wodę i obsadziłem część działki krzewami.
Wybraliśmy projekt domu, Marysia, wtedy jeszcze zakupiona w biurze Horyzont, wprowadziliśmy pewne zmiany, zmiany te zrobiła nam pani projektant, zapłaciliśmy trochę drożej, ale przysłany projekt był już taki jaki chcieliśmy.
W 2006 znalazłem ekipę (z polecenia) podpisaliśmy umowę z terminem rozpoczęcia prac na czerwiec 2007. Jesienią szef ekipy zaproponował zrobienie stanu zero, tak aby w czerwcu wystarować z murami, i tak też się stało.
Budujemy wynajmując ekipy do poszczególnych etapów, ściany – murarze, więźba – cieśla, krycie dachówką – dekarze, elektryka – elektryk, tynki – jeszcze raz ci sami murarze.
Sam nie buduję bo czasu nie mam i się na tym nie znam, sprzątam, porządkuję, trawę koszę itp., aha byłem pomocnikiem przy ciesielce, tzn. wraz z teściem, impregnowaliśmy, szlifowaliśmy, malowaliśmy widoczne części więźby na kolor.
Zapomniałem jeszcze wspomnieć, że równocześnie z domem stawiamy budynek gospodarczy, gdzieś się muszę pomieścić z warsztatem a i kotłownia ma tam być.
Obecnie po 4 latach budowy postanowiłem się „zaprzyjaźnić” z bankiem, trzeba w końcu tę chałupę wykończyć i się wprowadzić, bo życia zabraknie, a i pomieszkać bym jeszcze chciał.

Jeśli ktoś zechce coś skomentować, to proszę pisać tutaj w tym wątku

Teraz w telegraficznym skrócie fotorelacja z budowy

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

TINEK, Oś wprawdzie dopadł Cię u konkurencji ale tu częściej bywam, więc czekam na nowości... icon_biggrin.gif


no, ja ostatnio też tu częściej, właśnie dlatego ten wątek, się zbierałem od dawna icon_biggrin.gif

jeszcze parę fotek jak ostatni domek wygląda

w środku, kolejno, salon (kiedyś "dużym pokojem" zwany) kuchnia, hol

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka

i na zewnątrz

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
a teraz już obecny stan

od tygodnia hydraulicy działają

na "chudego" papa termozgrzewalna, folia, styropian

Brak obrazka

Brak obrazka

w pralni przybyło nowe "urządzenie"
Brak obrazka

podłogówka na całym dole (łącznie z garażem i pralnią)
na górze również w holu, łazience i garderobie, grzejniki tylko w sypialniach na górze

a ty przygotowane "kable" do elektrozaworu odcinającego wodę, alarm będzie nim sterował, po uzbrojeniu alarmu, wody niet

Brak obrazka

Cyrkulacja CWU w "cieplejszej otulinie" takiej jak do klimy lub solarów, resztę rur w zwykłej otulinie
Brak obrazka

Wczoraj, korzystając że droga zmrożona i się auto nie utopi zakupiłem 30 ton piochu płukanego na wylewki
wziąłem taki granulowany,
a granulki niektóre spore, o takie icon_wink.gif
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Fajny domek, zazdraszczam zaawansowania... icon_wink.gif



Dziękuję,
ale z tym zaawansowaniem, przez 4 lata SSZ icon_redface.gif

______________________________________________________________


Zapomniałem napisać
Planuję wprowadzić się na lato 2012, wszyscy będą oddawać stadiony i autostrady, a Tinek domek icon_biggrin.gif
(żeby nie było, że tylko Tinek odda icon_wink.gif )
Link do komentarza
Cytat

______________________________________________________________


Zapomniałem napisać
Planuję wprowadzić się na lato 2012, wszyscy będą oddawać stadiony i autostrady, a Tinek domek
(żeby nie było, że tylko Tinek odda )



Na autostrady bym nie liczyła... stadiony hmmm no może ale przekonania nie mam...
S ądzę, że TINEK odda na pewno icon_smile.gif

A z tym zaawansowaniem, to po prostu porównuję do tego bajzlu co jest u mnie...icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję,
ale z tym zaawansowaniem, przez 4 lata SSZ icon_redface.gif

______________________________________________________________


Zapomniałem napisać
Planuję wprowadzić się na lato 2012, wszyscy będą oddawać stadiony i autostrady, a Tinek domek icon_biggrin.gif
(żeby nie było, że tylko Tinek odda icon_wink.gif )



z tymi autostradami to prowokacja - dobra rozumię.
Ale zobacz jak fajnie już iglaczki z pierwszego zdjęcia wyglądają na tych ostatnich.
Jak nic w 2012 będziesz sobie mógł bez majtek i bezwstydnie skakać do basenu -icon_smile.gif
Link do komentarza
Dziś przyjechali Panowie z piekielną maszyną z dłuuugą trąbą icon_biggrin.gif

Brak obrazka

Cały dzień roboty i 230 m2 posadzek wykonanych
roboty zaplanowane na kwiecień, początek maja już wykonane, czyli do przodu icon_wink.gif
za wiele fot nie zrobiłem, ale dwie zapodaję

Brak obrazka

Brak obrazka


pozdrawiam
TINEK
Link do komentarza
Cytat

WITAM

Dziękuję Coolibeer i Mandingo za miłą wizytę, mam nadzieję na kolejną jak będzie cieplej, to i woda odkręcona będzie i kawa się znajdzie icon_biggrin.gif

pozdrawiam



kura!!!!!!
NO NIE GADAJ!!!!!!!
Nawet kawy nie robiłeś???????
Nie jadę......... -icon_smile.gif
A Michała na wózku woziłeś?
Czy się czołgał sam po posesji......
Link do komentarza
Cytat

najważniejsze że porządek zrobił po wylewkach icon_smile.gif



eche icon_wink.gif

Ale powiem Wam tak szczerze, nawet przez chwilę nie żałuje tej decyzji (o budowaniu) choć mam gdzie mieszkać, ale TU jestem gospodarzem, i jakieś tam, "przeciwności", "niesolidności" nie przesłonią mi tej satysfakcji "że sam, to bez niczyjej pomocy, i nikt mi tu nie może..." ... i to jest piękne, serio icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tinek, jest po "krystyny" może lepiej, aby dziś więcej nie pisał icon_wink.gif



Z Krystynką się widziałeś??????
I co ? Jak było?
Fajnie????? -icon_smile.gif
Kawę zrobiła???

fuj...wredziol ze mnie jednak -icon_smile.gif

Nabroiłem dziś i ja. Super że jest taka muza i dobrze zszyta!!!!
Ja słucham od godziny tego - i zastanawiam się wracać do dom.....
-icon_smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=k5Gk7wl5ce4

Jakiś pomysł młodsi koledzy?

Cytat

eche icon_wink.gif

Ale powiem Wam tak szczerze, nawet przez chwilę nie żałuje tej decyzji (o budowaniu) choć mam gdzie mieszkać, ale TU jestem gospodarzem, i jakieś tam, "przeciwności", "niesolidności" nie przesłonią mi tej satysfakcji "że sam, to bez niczyjej pomocy, i nikt mi tu nie może..." ... i to jest piękne, serio icon_biggrin.gif



no i wiesz - będzie moment że Ci wypomną "nabrojenie" to zawsze możesz wiesz - "Co???? Ja??????!!!!!
A kto kura pobudował, a kto kura przepuklinę ma???? No?????? " -icon_smile.gif
I spoko od razu -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

.....................
no i wiesz - będzie moment że Ci wypomną "nabrojenie" to zawsze możesz wiesz - "Co???? Ja??????!!!!!
A kto kura pobudował, a kto kura przepuklinę ma???? No?????? " -icon_smile.gif
I spoko od razu -icon_smile.gif



A niech się kurna odpier...... niech se same zbudują, ja se dla siebie zbudowałem



(albo Cię nie zrozumiałem, że dziś... icon_wink.gif )

a u Krychy OK, gorzałka zima była icon_wink.gif a że dzieci chore, to sam jako przedstawiciel rodziny byłem icon_wink.gif co jest dodatkową zaletą icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam

Wczoraj dzień na budowie, w "ogrodzie" jeszcze za mokro żeby coś podziałać, grabkami ruszyć, musi obeschnąć, ale zawsze na wiosnę tak mam.

Posadzki wyschły (no może przeschły) zrobiły się jaśniejsze, z braku innego zajęcia nadmiar folii i dylatacji poobcinałem, miejscami, gdzie trochę papa wystawała trochę se palce poobdzierałem, bo to się nożyk omsknie icon_biggrin.gif a gruba to i lekko nie szło.
Następna ekipa w maju ma się zameldować (nawet dwie ekipy), taka przerwa, bo obecne prace wykonane niezgodnie z harmonogramem, dwa miesiące wcześniej icon_biggrin.gif

może foty jakieś zapodam

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
Też tak będzie, jak zaczynałem, kopanie fundamentów.... z zazdrością oglądałem dzienniki zaawansowanych domków.... też wzdychałem... teraz też przeglądam dzienniki, gdzie już się "kafelki kładą", gdzie moi znajomi z forum już mieszkają.. i też myślę... marzeniaaaa...
ale marzenia są po to by je spełniać.... i się spełniają (choć to moje o blondynce z dużym... jakoś na razie nie icon_wink.gif )

A nie wiem Afrodytaa na jakim Twój domek jest etapie, dziennik się kończy w 2009, czekam na ciąg dalszy.

pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

i też myślę... marzeniaaaa...
ale marzenia są po to by je spełniać.... i się spełniają...



Mam taką nadzieję...icon_wink.gif
A tak naprawdę, to jak widzę, że coś idzie do przodu i widać wykonaną pracę, to aż się sama "micha cieszy" icon_wink.gif
Gorzej jak są przestoje nie z mojej winy... icon_sad.gif
Ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie... icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Cytat

Mam taką nadzieję...icon_wink.gif
A tak naprawdę, to jak widzę, że coś idzie do przodu i widać wykonaną pracę, to aż się sama "micha cieszy" icon_wink.gif
Gorzej jak są przestoje nie z mojej winy... icon_sad.gif
Ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie... icon_rolleyes.gif



to prawda icon_biggrin.gif

i to drugie, też prawda icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...