Skocz do zawartości

Projekt Dom przy Bocianiej


Recommended Posts

Witam.
Planujemy kupić taki oto projekt domu, a co za tym idzie w przyszłości - 1-2lata postawić icon_wink.gif
http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb2203...aniej,173L.html

Działka nie jest ograniczeniem.
Czy można prosić o opinie czy można go postawić tanio czy sam kształt krzyczy, że będzie drogi?
Jak wam się podoba...
Jeżeli już planujemy budowę to z wykończonym parterem, tak aby w przyszłości wykończyć poddasze icon_wink.gif
Z tego co widzę, to nie widzę aby ktoś ten projekt wybrał, żeby go budował lub był bynajmniej zainteresowany..

Pozdrawiam... Edytowano przez outsider85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
napisałam ci w tym drugim temacie. Bardzo ładny, wyjątkowo ładny :biggrin: i drogi blush.gif tzn żeby były konkrety- to jest dom za ponad 500 tys, tak średnio licząc. Jest tak naparwdę bardzo duży, piwnica sporo podraża, całkowitej powierzchni masz 284 m2, dach ma coś z 220 czy 230 m2 chyba? Mój ma jesli dobrze pamiętam 290, jest trochę prostszy wyszedł nam 3 lata temu 55 tys. Myślę że ten dom jest droższy w wykonaniu od tego który ja mam a mam taki http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx
Link do komentarza
No tak....to ja już sam nie wiem icon_razz.gif

A można coś w tym projekcie zrobić co by go "potaniło" ? xD

Przy Bocianiej:
Powierzchnie:
Użytkowa: 132.5 m2
Całkowita: 284.0 m2
Zabudowy: 119.2 m2
Dach: powierzchnia: 228.0 m2

Gracjan2
Powierzchnie:
Pow. użytkowa: 137,04 m2
Pow. zabudowy: 160,36 m2
Całkowita: ??
Dach: powierzchnia: 291 m2

No ja nie wiem o czym oni piszą z tą powierzchnią całkowitą...wybaczcie mi albo pośmiejcie się, ale tylko chwilę jak to taki śmieszne icon_razz.gif
Link do komentarza
Odnosząc się do drugiego tematu...Jaka może być cena za m2 biorąc pod uwagę wykończenie parteru? Rodzina mała ale nigdy nic nie wiadomo icon_wink.gif A że kawałek piwnicy to ze względu na wygodę i na przyszłość...co do wykończenia wewnątrz to już sam mogę zrobić, wiem na ten temat więcej niż mniej...
A cena wiadomo, im mniej tym lepiej, przynajmniej dla mnie...
Link do komentarza
i to bym ci własnie odradzała icon_biggrin.gif Mam doświadczenia z budowy mojej siostry. Takie nie wykończone piętra potem sa latami. Po budowie przychodzi trudniejszy okres, jest się spłukanym, pozapożyczanym, debety do zera a zwykle kredyt się spłaca.. Minie sporo czasu zanim się odkujecie na tyle żeby odłozyć 20, 30 tysięcy na wykończenie pietra.
Outsider- tak szczerze i wprost. Jeśli jesteś w stanie wydac w granicach 500 tys (tak dla przykładu rata od 400 z dopłatą to jakieś 1900-2000 zł) buduj ten dom. Może przy własnej pracy zbudujesz go taniej, może za 450 tys się uda. Bo dom jest piekny. Ale jeśli taka kwota to zdecydowanie za dużo, jeśli mielibyście sobie odmawiać hobby czy wakacji nie rób tego. Bedzie wam tak samo dobrze i wygodnie w mniejszym domu. Lepiej też wybrać tańszy projekt i wykończyć cały, niż mieszkac x lat na samym parterze drogiego domu... co wam to da że macie spory dom jak go nie wykończycie?
Kwestia piwnicy była na forum dyskutowana. Czasem piwnice wymuszają warunki gruntowe. Jednak pewnie z 80% osób buduje bez piwnicy. Piwnica nie jest konieczna żeby komfortowo mieszkać. Ja nie mam piwnicy (nie odczuwam braku) ale mam garaż ponad 30 m2. (i tego bym akurat za nic nie oddała). Ja np bym nie wybudowała domu z garażem na jedno auto i z piwnicą- wybrałabym jednak komfort auta trzymanego w garazu zamiast piwnicy i autka na zewnątrz (bo to MOJE zwykle stało pod chmurką!) . Teraz prawie nie ma rodzin mieszkających w domach (nie wiem może jedynie w centrum miast?) i mających jeden samochód- ja przynajmniej takich prawie nie spotykam w mojej okolicy. W moim domu tak jak już pisałam brakuje mi pralni, nie potrzebuję natomiast spiżarki. Przy dwójce dzieci komfortowy dom to 3 sypialnie, 2 łazienki, salon kuchnia, garderoba, ew pralnia i przydaje się pokoik nawet mały "dla gości" (np tak jak w większości projektów mały pokoik na parterze). Nic więcej nie potrzeba, naparwdę, a to co napisałam można zmieścić na 120 m2:) Sypialnie wcale nie musza być duże.
dam ci przykład domku który mozna zbudowac dużo taniej a ma wszystko co potrzeba - no to jest akurat domek pod kątem garażu wolnostojącego, ale to tylko chodzi o ogólną ideę icon_smile.gif http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m43d639f0e2633
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...