Skocz do zawartości

Pęknięte ściany


softer

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze ścianą w pokoju który chce wyremontować, ale najpierw krótka historia domu.
Dom lata 80 kosatka, piwnica parter i piętro, rodzice mieszkają na dole ja urządzam piętro. Problem w trym że dom pękał, a najbardziej pokój który chce teraz wyremontować - ściana pokazana na fotografiach to ściana zewnętrzna. Według znajomego architekta zbadaliśmy problem który leżał w ławach fundamentowych ściany nośnej, ławy miały 25cm icon_eek.gif a ściana była wykonana z pustaka ok 40cm, dlatego dom osiadał środkiem. Niecałe 4 lata temu podkopaliśmy ławy fundamentowe ściany nośnej w piwnicy na głębokość 1m w dół i po 1m na boki, na całej długości domu, wzmacniając dodatkowo ławy od dołu szynami i drutem. Zagipsowałem pęknięcia w kilku miejscach i można powiedzieć że osiadanie ustało.
Pęknięcia ściany zostały i co z nimi zrobić?? myślałem żeby nawiercać otwory i wypełnić pianką lub jakąś zaprawą. Wiem że to kiepsko wygląda i mam z tym problem. Docelowo na pęknięte ściany chcę dać płyty k-g.

4fc3638e9bee1df2m.jpg

dae95789588820dcm.jpg

848aca6d953b8773m.jpg

3 zdjęcie to róg ściany przy suficie, ten najgorszy icon_sad.gif

101ab9a06b997887m.jpg

Za pomoc z góry dziękuję.

Link do komentarza
kolego, że tak powiem myślę że

1/ ważmij ci gruntu dobrego (ct17)
2/ załóż we wolnej chwili klamry spinające ścianę drut 8 mm
3/przybij siatkę reabitza papiakami
4/ wstaw prowadnice t10 (najlepiej w pionie)
5/ niech przyschną dzień
6/ zrób szprycę pędzlem ale do jej wykonania użyj kleju do glazur
7/ na tak rozprowadzoną szprycę (świeżą wilgotną) rzucaj tynkiem i ściągaj - małe połacie i sukcesywnie
8/ zatrzyj i póżniej połóż gładzie
9/robota zakończona kolory do wyboru
10/ lecisz po piwo boś sie zagrzał


przepis na dorą ścianę ma klauzulę tajności jakiekolwiek rozpowszechnienie bez zgody autora poglega przwom autorskim
the_piotr icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

przepis na dorą ścianę ma klauzulę tajności jakiekolwiek rozpowszechnienie bez zgody autora poglega przwom autorskim
the_piotr icon_mrgreen.gif



a późno - sprzedane......
A tak na poważnie to zaraz będę musiał również podobne prace wykonać...
W nowym domu
Tyle że bijaki autostradowe spowodowały podobny efekt
Wkleję zdjęcia - przy następnej okazji
Link do komentarza
Cytat

kolego, że tak powiem myślę że

8/ zatrzyj i póżniej połóż gładzie


zatrzyj i połóż tapetę z włókna szklanego. Proponuję taką grubszą jedną z plecionek. Taka tapeta wytrzyma i przykryje każde mikropęknięcie tynku. Oczywiście po 2 dniach od położenia trzeba ja pomalować na biało lub dowolnym kolorem jedna z nowoczesnych farb.
A teraz:
10/ lecisz po piwo boś sie zagrzał
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...