Skocz do zawartości

Luna 200 _ bypass


demo

Recommended Posts

Cytat

A w której centrali jest zamykanie kanałau z wymiennikiem? Proste, prymitywne rozwiązania nie zawsze są złe

.
To by znaczyło że wszystkie centrale mają taką ułomność . Też tak myślę że proste rozwiązania wcale nie muszą być złe , ale jest jeden warunek _muszą być dobre . Niekoniecznie też otwieranie bypassu z jednoczesnym zamykaniem przepływu przez wymiennik , musi powodować zwiększone koszty . Jasne że powietrze poleci drogą gdzie ma mniejszy opór , ale część poleci też przez wymiennik , który w końcu nie stawia aż tak wielkiego oporu . Tak więc w sytuacji letniego korzystania z GWC , jednak będzie też dogrzewanie części powietrza . A to chyba jest ewidentną wadą konstrukcyjną .
Akurat w przypadku Luny kanał bypassu jest dość mały , tak na oko 3 razy mniejszy od kanału wlotu do wymiennika , więc chyba tym bardziej ,uzasadnione są moje obawy o ułomności jego działania . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Za takie pieniądze – takie rozwiązanie. icon_biggrin.gif

Wydaje się, ze najprościej jest zakupić 2 szt trójników, jeden zawór (klapę) i wykonać obejście wymiennika – na zewnątrz centrali..

Jeszcze prościej jest , w okresie letnim „przepięcie” kanałów na „sztywno” poza centralą.

W obu przypadkach raczej w grę wchodzą kanały zużytego powietrza – z przyczyn higienicznych.

Dopisałem:Jak jest miejsce w centrali ! Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...