Skocz do zawartości

Mieszkanie na parterze przy ulicy-


Czapi

Recommended Posts

Mamy dom rodzinny usytuowany przy samej ulicy(droga dość ruchliwa,przelotówka).Wcześniej pokoje położone na parterze były przeznaczone na lokale usługowe-teraz chcemy część pomieszczeń przeznaczyć na mieszkalne.Zastanawiam się jednak jak bardzo może być uciążliwe mieszkanie w pomieszczeniach z oknami wychodzącymi bezpośrednio na chodnik? icon_rolleyes.gif Dodam,ze okna są bardzo wysokie i zaczynają sie nisko...
Jak sobie zapewnić maksimum prywatności bez zasłaniania się non stop żaluzjami czy roletami???
Co prawda nie chcę tam mieszkac dłużej niz rok- 1,5 roku ale w tym czasie chciałabym się tam czuć swobodnie.Wieczorem przy zapalonym świetle to jest oczywiste-potrzebne będą rolety.Ale co w dzień????
Każdy poleca mi gęste firanki-ja ich nienawidzę i nie posiadam takowych u siebie od wielu,wielu lat...Co polecacie na dzień aby nie tracić światła a zapewnić sobie komfort???Czy mam jakiś wybór-czy muszę polubić te firany icon_confused.gif ???
Link do komentarza
Cytat

i będzie łazić nago, wtedy dowiemy się gdzie mieszka.

Może rolety zaciągane od dołu? Tak aby przesłonić dolną część okna, a górną wchodziłoby światło? Tak bym zrobił.



icon_lol.gif
No właśnie będę łazić nago- ale nie chciałabym aby mnie każdy oglądał icon_razz.gif
Chyba że racer będzie akurat przechodził obok icon_razz.gif
A tak na serio:właśnie widziałam takie rolety,ale tylko na zdjęciach.Przewertowałam cały internet i właśnie coś takiego chyba byłoby super.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Twój Kierownik Budowy
Możesz spróbować nakleić na szybę folię która przyciemni część szyby do wysokości wzroku człowieka na chodniku-masz różne folie-matowe, przyciemniające.... nawet wspomniane lustro weneckie można tak zrobić.
Kolejnym rozwiązaniem może być montaż rolet na wysokości j/w. i ich zasłanianie tak aby przysłoniły tylko część okna. Nie przeraża Cię hałas z jakim przyjdzie się zmierzyć-zwłaszcza przed snem?
Link do komentarza
Cytat

Możesz spróbować nakleić na szybę folię która przyciemni część szyby do wysokości wzroku człowieka na chodniku-masz różne folie-matowe, przyciemniające.... nawet wspomniane lustro weneckie można tak zrobić.
Kolejnym rozwiązaniem może być montaż rolet na wysokości j/w. i ich zasłanianie tak aby przysłoniły tylko część okna. Nie przeraża Cię hałas z jakim przyjdzie się zmierzyć-zwłaszcza przed snem?



Tych folii wolałabym uniknąć-wybiorę te plisy zasłaniane od dołu icon_wink.gif
A co do hałasu:już kilka lat mieszkałam w pokoju od tej strony-co prawda na wysokim piętrze.Ale przyzwyczaiłam sie do dźwięków "z ulicy".Parter niby jest bardziej "hałaśliwy",ale dziś plastikowe okna dość dobrze tłumią dźwięki.Jednak boję się ciepłych letnich nocy....W sumie zawsze moge otworzyć szeroko okno od kuchni,która jest od strony ogrodu i drzwi od pokoju-zawsze to coś....
icon_cool.gif he,he-otwarte okno na ogród=panoszący się wte i we wte nasz kotek.Oby kumpli nie zaprosił nam do domu icon_wink.gif
Ale do czasu budowy naszego domu dobre i to icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Moim zdaniem naklejenie folii na szybę nie jest dobrym pomysłem. Raz,że wygląda to fatalnie,a dwa: dalej nici z prywatności. Najlepszym rozwiązaniem są rolety lub żaluzje,przez które nic nie widać. Ewentualnie można zamurować okno,ale to chyba ostatecznośćicon_smile.gif


O zamurowaniu mowy nie ma-to jedyne okna w tym pomieszczeniu icon_biggrin.gif
Te plisy zaciagane od dołu będą najlepszym pomysłem- takie w jasnym kolorze-aby przepuszczały światło w dzień-zasłonięte od dołu-pozwolą na dostęp swiatła przez górną część okna.A i nikt tam nie da rady "zaglądnąć" icon_wink.gif Niestety chyba sie nie obejdzie bez dodatkowych rolet na noc.Przy zapalonym świetle takie jasne plisy będą za słabe.Ale czy to razem się zmieści?-nie wiem.Teoretycznie plisy montowane są bezpośrednio we wnęce na szybie.Rolety natomiast mozna puścić na ramie okiennej-nie powinny kolidować.Jak juz wstawię nowe okna-zdam relację z tego co najlepiej się nadaje!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Opowiadaj jak efekty



Remont idzie jak krew z nosa....Okna wstawione, jeszcze tylko (aż) położyć gładź na sciany, zamontować parapety i gotowe. Po montażu okien stwierdziłam,że aż tak dużo nie widać z ulicy(róznica poziomów wyszło na to ,że jest spora).Plisy jeszcze nie zamówione, a więc poki co nie wiem jaki dadzą efekt.Nie wykombinowałam tylko jeszcze nic do zaciągania nanoc-byc może uda się połączyż dwie plisy(dzień /noc).A potem zaproszę Cie racerku na "oględziny" czy widać coś czy nie icon_biggrin.gif
Oczywiście ja bedę w środku a Ty na zewnątrz icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Remont idzie jak krew z nosa....Okna wstawione, jeszcze tylko (aż) położyć gładź na sciany, zamontować parapety i gotowe. Po montażu okien stwierdziłam,że aż tak dużo nie widać z ulicy(róznica poziomów wyszło na to ,że jest spora).Plisy jeszcze nie zamówione, a więc poki co nie wiem jaki dadzą efekt.Nie wykombinowałam tylko jeszcze nic do zaciągania nanoc-byc może uda się połączyż dwie plisy(dzień /noc).A potem zaproszę Cie racerku na "oględziny" czy widać coś czy nie icon_biggrin.gif
Oczywiście ja bedę w środku a Ty na zewnątrz icon_razz.gif



Miłość Ci wszystko wybaczy, dlatego ostanie zdanie uznam za przejęzyczenie. Więc plan jest taki: my w środku z czapką będziemy "coś" robić, a retro z małymstadem z zewnątrz będą zgadywać co to za figura i jaka czynność. Jak zgadną, to czapka im stawia, a jak nie zgadną to przekopią czapce ogródek.
Link do komentarza
Cytat

Miłość Ci wszystko wybaczy, dlatego ostanie zdanie uznam za przejęzyczenie. Więc plan jest taki: my w środku z czapką będziemy "coś" robić, a retro z małymstadem z zewnątrz będą zgadywać co to za figura i jaka czynność. Jak zgadną, to czapka im stawia, a jak nie zgadną to przekopią czapce ogródek.



Ja cię.....
..........a tak niewinnie zaczęło sie od żaluzji icon_eek.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Plisy zamontowane-to na prawdę super sprawa na parter-nie zabierają światła od góry,ale zapewniają prywatność.No i sprawdzają się nawet w nocy przy zapalonym świetle-kolor caffe late-niby dość jasny-ale zupełnie nie prześwituje, a byłam pewna ze bez czegoś na noc się nie obejdzie.A tu niespodzianka-widac jedynie źródła światła jako poświatę(lampa. lampka nocna) i nic więcej icon_wink.gif
W kuchni(od strony ogrodu) praktycznie cały czas mam odsłonięte, dzięki czemu mam widno.A w pokoju na 1/2 okna i to wystarcza icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
przyszło mi jeszcze do głowy:
zamontować czujnik ruchu, a raczej bezruchu
który świeci, kiedy ktoś się zatrzyma, nie porusza w jego zasięgu
podłączony do magnetu uruchamiającego tekst np "świntuch!"
albo (pozdrawiam Riccardo) "Człowieku niskiego stanu odejdź stąd!"

Cytat

Dam Ci lornetkę jeszcze. Potężna, radziecka maszyna. Ze szkłami nie gorszymi niż od Zeissa...


ma samą siebie podglądać? unsure.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...