Skocz do zawartości

Ściany, który poroton wybrać


Recommended Posts

Witam. Dostalem oferty z hurtowni na materiał do wybudowania scian mojego domu. Na ściany POROTON 24 Roben P W w cenie 4,20 zł za szt, oraz POROTON 24 Wienerberga P W w cenie 4,70 za szt. .
Czym one się różnią poza ceną?
Które byście zastosowali na swojej budowie i dlaczego?
Czy warto je wybrać, a może coś innego?
Jeśłi ktoś ma ściany z któregoś z tych materiałów, proszę się podzielić wiadomościami?
Wiem, że było, ale w miarę możliwości proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Wszystko się zgadza, przeczytałem, porównałem, cenow lepiej wychodzi POROTON 24 Wienerberga, ale myślałem że wypowie się ktoś kto budował, jak się budowało, czy dużo odpadało, jak wypalone itp itd.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie


My budowaliśmy z porotonu 24 Wienerbergera. A co chcesz wiedzieć?
Wyszło nam sporo taniej niz z porothermu, tylko ściana jest 1 cm cieńsza. Jakość ok. Jedna paleta była może słabiej wypalona, albo za mocno, nie wiem, była ciemniejsza niz pozostałe, i przez to była bardziej krucha.
Pamietam, że doradca mówił, że to jest cegła wypalana w Niemczech i jest lepsza od polskiego porthermu. Jest jeszcze poroton 24 robena, ale jego wchodzi więcej (chyba 13) na metr i juz nie jest tak korzystnie
Link do komentarza
Cytat

Witam. Wszystko się zgadza, przeczytałem, porównałem, cenow lepiej wychodzi POROTON 24 Wienerberga, ale myślałem że wypowie się ktoś kto budował, jak się budowało, czy dużo odpadało, jak wypalone itp itd.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie


a czy Ci się wydaje, że czyjeś wrażenia dotyczące materiału, który wbudowywał, będą tymi samymi wtedy i teraz?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Wszystko się zgadza, przeczytałem, porównałem, cenow lepiej wychodzi POROTON 24 Wienerberga, ale myślałem że wypowie się ktoś kto budował, jak się budowało, czy dużo odpadało, jak wypalone itp itd.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie


Poroton to Roben a Weinerbergen to porotherm. Znajomy budowal dwa lata temu i kupil Robena bo byl tanszy, porotherm jest niby cieplejszy od porotonu ale tez drozszy (zalezy moze w jakiej hurtowni). Uwazam ,ze w obu przypadkach (czy to bedzie poroton czy pototherm) bedziesz ocieplal ,to nie ma potrzeby wydawac wiecej na mur, lepiej zainwestowac w lepsze ocieplenie.
Link do komentarza
Cytat

Poroton to Roben a Weinerbergen to porotherm. Znajomy budowal dwa lata temu i kupil Robena bo byl tanszy, porotherm jest niby cieplejszy od porotonu ale tez drozszy (zalezy moze w jakiej hurtowni). Uwazam ,ze w obu przypadkach (czy to bedzie poroton czy pototherm) bedziesz ocieplal ,to nie ma potrzeby wydawac wiecej na mur, lepiej zainwestowac w lepsze ocieplenie.


Niestety nie. Wienerberger jest producentem i Porotonu i Porothermu. Poroton ma 24cm, a Porotherm 25. Róznica jest taka, że sciana jest 1cm cieńsza.Poroton jest sporo tańszy.U mnie róznicy było prawie 1zł na sztuce. Porothermu i Porotonu Wienerberga wchodzi na 1 m2 ściany 11szt. Natomiast jest jeszcze Poroton Robena, ale jest mniejszy i potrzeba 13szt na wymurowanie 1m2 ściany. Trzeba przeliczać cenę nie na 1szt cegły tylko na 1m2 muru jeśli chce się mieć jakieś odniesienie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Niestety nie. Wienerberger jest producentem i Porotonu i Porothermu. Poroton ma 24cm, a Porotherm 25. Róznica jest taka, że sciana jest 1cm cieńsza.Poroton jest sporo tańszy.U mnie róznicy było prawie 1zł na sztuce. Porothermu i Porotonu Wienerberga wchodzi na 1 m2 ściany 11szt. Natomiast jest jeszcze Poroton Robena, ale jest mniejszy i potrzeba 13szt na wymurowanie 1m2 ściany. Trzeba przeliczać cenę nie na 1szt cegły tylko na 1m2 muru jeśli chce się mieć jakieś odniesienie.


Wybacz mi moja uporczywosc, ale poprzedni post pisalem z glowy, z pamieci. Chcac sprawdzic czy mam dobra pamiec zajrzalem dzis na strone Wienerberga i niema nic na temat porotonu. Tak wiec jezeli nie wierzysz to zajrzyj. Chyba ,ze Wienerbergen produkuje porotona tylko nie chce sie przyznac icon_biggrin.gif Natomiast co do ceny muru masz racje, ze liczy sie m2. Zreszta dla mnie jest to oczywiste wiec nie pisalem o tym.
Link do komentarza
Witam. Zanim zadałem pytanie wszystko, no może nie do końca wszystko, ale trochę poczytałem sobie o tym porotonie. Chciałem tylko uzyskać informacje od osób które już wybudowały, jak się budowało, z którego ile było odpadów itp. A co do przeliczenia za m2 to taniej na tą chwilę wychodzi POROTON 24 Wienerberga.
Pozdrawiam
Link do komentarza
jak Porfirion, czyli neon. dziad tego forum zauważył, nie wszystkim, co firma robi, handluje tym w Polsce, czasami robią to tylko hurtownie
zresztą czasami jest to różnica tylko w nazwie handlowej, ale nie w tym przypadku

zresztą, czy wienerberger przypadkiem nie wchłonął robena?
bo coś tam mają od dachówek
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zresztą, czy wienerberger przypadkiem nie wchłonął robena?
bo coś tam mają od dachówek


Robena raczej nie, cos o tym czytalem ze z jakas firma sie polaczyl cos mi przeswita ze chyba z brassem albo rup ceramika.
Link do komentarza
Witam. W Polsce produkuje i to ma kilka dużych zakładów między innymi w Dobrem znajduje sie jedna z największych i najbardziej nowoczesnych wytwórni pustaków ceramicznych w Europie. A Twój może był z Niemiec gdyż przy zachodniej granicy Polski często firmy dostarczają z Niemiec gdyż tam taniej kupują, jednak nie wiem w czym jest różnica, iż opłaca się z tamtych fabryk brać. Sam mieszkam przy zachodniej granicy i szukam po różnych firmach. Jednak najlepeij mieć swój transport, czyli tira, i samemu jechać, a tak po doliczeniu kosztów transportu, rozładunku ceny są podobne do miejscowych hurtowni. Z tym, że hurtownie zabierają jeśli kupisz za dużo, a z Niemiec zostajesz z porotonem na budowie.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...