Skocz do zawartości

bezczelne rekamowanie sie na forum


Recommended Posts

Ogólnie dziś mam chyba jakiś zły dzień ale działa mi to na nerwy. Na szczęście nie jestem tu modem bo zaraz by sie bany posypały.

Standard jest taki, gostek pisze tylko jeden albo dwa posty. Jak ktoś siedzi na necie dłużej niz tydzień to od razu śmierdzi reklamą. I nic się z tym nie dzieje. Forum jest systematycznie zaśmiecane.

Jednany reklama która toleruje to opis ekspercki, wyjaśniający i prostujący błędy. Wtedy na końcu niech się gostek zareklamuje. Byle wcześniej napisał jednak coś z sensem.

A teraz można mnie pożreć icon_smile.gif

Autorus
Link do komentarza
niekiedy faktycznie się zastanawiam jak można w tak bezmózgi sposób coś reklamować. Jednak aby mi to przeszkadzało - to nie. Niekiedy fajnie nawet przyszydzić z takiej głupoty. Pamiętaj, żebyś nie wiem jak twardym był modem i ile banów rozdawał, nie wygrasz z tym. Forum i reklama (ukryta i nie tylko) są nierozłączne.
Link do komentarza
Jak wspominałem mam dziś zły dzień.

A nie można tak po ludzku w swoim profilu napisać kim jesteśmy, z jakiej firmy, itd? To do mnie duzo bardziej przemawia.

Jestem modem na hdtvpolska.com i tam ostatnio był gostek który w dziwny sposób reklamował swoje listwy do ukrywania kabli, szklane. Zamiast napisać ze jest producentem i opisać produkt głupkowato polecał. Juz go nie ma. Ale tego samego dnia przenósł się na to forum i robi dokładnie to za co go tam wyśmiewano. Gdzie tu sens?

Autorus
Link do komentarza
a pokaż te listwy z ciekawości bom nie widział takiego cuda...

Ja też moderuje inne duże forum i mieliśmy zasadę 0 reklamy w jakiejkolwiek postaci. Niestety czas zweryfikował nasze poglądy. Nie da się uniknąć reklamy na forum, a wręcz jest to nawet niewskazane.
A to że jedni robią to w inteligentny sposób a inni w idiotyczny, cóż sami sobie szkodzą.
Link do komentarza
są przecież działy gdzie moga się reklamować, nie muszą wszędzie! I teraz nigdy nie wiadomo jeśli ktoś pisze pozytywną (negatywną) opinię o danym produkcie czy wykonawcy czy to faktycznie klient czy podstawiona reklama... Pamietam taką laskę która w kazdym możliwym temacie wstawiała że wszystko kupuje tylko .... i tu była nazwa sklepu internetowego. Miałam już tak dość że nigdy bym w tym sklepie chyba nie kupiła icon_smile.gif
Link do komentarza
wielu z nas pracuje w firmach usługowych jedni dla siebie inni dla kogoś, ja bym nie odbierał wrogo reklamy na forum bo dzięki takiej społeczności sam się chętnie dowiaduję o nowych rzeczach tym bardziej że mogę zapytać o szczegóły innych i ich opinię.
im dłużej żyję to coraz bardziej mam wrażenie że żyjemy w ogromnej symbiozie ze sobą - jednym razem coś mnie trzeba raz sam coś daję tej społeczności, całe życie takie
inną sprawą jest że niektórzy z nas mają więcej uroku i są bardziej przystępni
Link do komentarza
Cytat

wielu z nas pracuje w firmach usługowych jedni dla siebie inni dla kogoś, ja bym nie odbierał wrogo reklamy na forum bo dzięki takiej społeczności sam się chętnie dowiaduję o nowych rzeczach tym bardziej że mogę zapytać o szczegóły innych i ich opinię.
im dłużej żyję to coraz bardziej mam wrażenie że żyjemy w ogromnej symbiozie ze sobą - jednym razem coś mnie trzeba raz sam coś daję tej społeczności, całe życie takie
inną sprawą jest że niektórzy z nas mają więcej uroku i są bardziej przystępni



Ok, ale kolega w swoim profilu ma link do swojej strony i to jest ok. A nie udaje głupka i podszywa się pod zadowolonego klienta icon_smile.gif Ja tu opisuję zwykłe oszustwa.

Cytat

a pokaż te listwy z ciekawości bom nie widział takiego cuda...

Ja też moderuje inne duże forum i mieliśmy zasadę 0 reklamy w jakiejkolwiek postaci. Niestety czas zweryfikował nasze poglądy. Nie da się uniknąć reklamy na forum, a wręcz jest to nawet niewskazane.
A to że jedni robią to w inteligentny sposób a inni w idiotyczny, cóż sami sobie szkodzą.



Poszukam i znajdę, chyba ze admin skasował. Nawet się w wątku wypowiedziałem. Z ironią oczywiście.

I już mam, post 37:

https://forum.budujemydom.pl/Maskowanie-kabli-t8362.html Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ok, ale kolega w swoim profilu ma link do swojej strony i to jest ok. A nie udaje głupka i podszywa się pod zadowolonego klienta icon_smile.gif Ja tu opisuję zwykłe oszustwa.



Dokładnie . Też mnie wkurza jak się robi z ludzi kretynów.
Co innego uczciwa reklama w dziale do tego przeznaczonym , tudzież link w profilu - i doradzanie na forum jako fachowiec w temacie , a co innego oszukiwanie i podawanie nieprawdziwych informacji dla własnych korzyści.
Link do komentarza
Cytat

Twoja reklama jest przemycona bardzo subtelnie icon_smile.gif


dzięki za mile słowa
przez przypadek trafiłem na to forum i z niektórych postów wynika że zwyczajnie jest problem z fachowcami i nie chodzi tu o wynagrodzenie
chciałem się dowiedzieć w czym jest problem dużo osób narzeka na wykonawców a każdy przedstawia swoją wersję wydarzeń
ze względu na mrozy za oknem mam trochę więcej czasu żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć i poznać opinię i gusta
moje wrażenie to sympatyczni ludzie których brutalność i czasami głupota "budowlanki" dołuje i wqrwia
Link do komentarza
Dla mnie najgorsi są tacy, którzy pod płaszczykiem „doradzania” sugerują jakieś jedyne i słuszne rozwiązania, ale dziwnym trafem zbieżne z asortymentem lub usługami jakie oferują.

Inny rodzaj bezczelności polega na podaniu niepełnej informacji z adnotacją; „więcej tu” – a „tu”, często, oznacza płatną stronę (poradę).

Oczywiście, te osoby bezpośrednio nie reklamują swoich usług (asortymentu), a każda sugestia w tym zakresie, wywołuje u nich święte oburzenie – wszak to jest wolny kraj i panuje wolność wypowiedzi.
Link do komentarza
zaglądam tu..... bo za jakiś czas sam będę się chciał budować i wasze rady i to przez co przechodzicie będą dla mnie bezcenne, ja się zajmuję tylko pewnym wycinkiem z całości prac przy budowie, a wy przechodzicie przez to lub niektórzy zakończyli już swoją walkę


a dlaczego zdecydowałem się ujawnić bo wiem że gdy się coś chce w domu ciekawego zrobić (przeważnie pracuję z kobietami to one planują dom i jego dekorację) to tak na prawdę nie wiadomo kogo poprosić
Link do komentarza
Cytat

niektórzy zakończyli już swoją walkę



dobrze powiedziane ... icon_biggrin.gif

a w temacie :
autorushd - my - starzy bywalcy i wyjadacze forum (nie tylko tego) jesteśmy wyczuleni na chamską reklamę i spam .... potrafimy w większości przypadków odróżnić prawdziwy problem od podszytej reklamy - więc reagujmy , zgłaszajmy modowi - bo On ma tylko dwie ręce , a bywa że i urlop się przytrafi icon_wink.gif
wszyscy forumowicze powinni reagować na takie spamy i wpisy jednoznacznie - potępiając ...
jak sobie dobrze przypomnisz , to jakiś czas temu zrobiłam jazdę na forum kilku takim delikwentom - i jeśli tylko widzę taki wpis i mam podejrzenie reklamy nie fair - to drążę temat - problem w tym, że nie bywam w każdym dziale , bo każdego interesuje coś innego ... dlatego jeśli wspólnie forumowicze zadziałają - myślę, że Redakcja się nie pogniewa za wchodzenie w kompetencje , a będzie to z korzyścią dla wszystkich ...
nie należy Redakcji obwiniać za to , że nie ma oczu dookoła głowy i nie widzi wszystkiego - czasem warto samemu zareagować lub zgłosić Redakcji na priv sytuacje wątpliwe ....
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie najgorsi są tacy, którzy pod płaszczykiem „doradzania” sugerują jakieś jedyne i słuszne rozwiązania, ale dziwnym trafem zbieżne z asortymentem lub usługami jakie oferują.

Inny rodzaj bezczelności polega na podaniu niepełnej informacji z adnotacją; „więcej tu” – a „tu”, często, oznacza płatną stronę (poradę).

Oczywiście, te osoby bezpośrednio nie reklamują swoich usług (asortymentu), a każda sugestia w tym zakresie, wywołuje u nich święte oburzenie – wszak to jest wolny kraj i panuje wolność wypowiedzi.



A kolega zawsze o jednym, nudne to jak flaki z olejem.
Link do komentarza
Cytat

A kolega zawsze o jednym, nudne to jak flaki z olejem.




nie sądzę, żeby chodziło w tym wpisie tylko o tą jedną znaną wszystkim osobę ( już chyba u wszystkich występuje fobia z przewrażliwieniem na tym punkcie icon_wink.gif icon_lol.gif ) ... rozciągnęłabym raczej to spostrzeżenie na całokształt ... bo to co napisał bajbaga prawdziwe jest po prostu - w wielu przypadkach ... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Bez przesady , to zwykła reklama, takie mi nie przeszkadzają.




Tu bym polemizował.
Nie jest to reklama tylko polecenie dobrego (sprawdzonego) wykonawcy – najprawdopodobniej wykonawca poleca siebie samego. Raczej innych wpisów nie będzie, choć ktoś inny (zarejestrowany) w tym samym czasie zaczyna pisać na Forum też w tym samym temacie.
Jakoś jestem spokojny o to, że prędzej czy później te "tropy" zbiegną się w tej samej firmie.

I razi mnie nie sama reklama, tylko traktowanie forumowiczów jak „bezrozumnych debili”.
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jeden...
reklama
ręce opadają...



Chyba wiem o co Moose chodzi .
Tak , reklama jest w dobrym miejscu ..... ale to raczej autoreklama . Czy to że jest w dobrym miejscu rozgrzesza osobę z reklamowania samego siebie w dziale "Polecani wykonawcy"?
Taki wpis z ręki jednopostowca - sugeruje jasno o co chodzi - o reklamę swojej firmy.
Link do komentarza
Cytat

Macie racje oficjalna reklama to pól biedy, a dział polecani wykonawcy po to jest- ale zgadzam się że reklamowanie w tym dziale SIEBIE (czyli polecanie siebie innym) jest trochę nie tędy.



Racja - od tego są Usługi i Ogłoszenia ... - mają dwa działy do dyspozycji na uczciwą reklamę... icon_mrgreen.gif


Cytat

wię co radzicie żeby nikogo nie razić
zmienić avatar?
pozdraWIAM



Przyszedłeś na forum - masz w profilu adresik , wszyscy wiedzą żeś wykonawca . Ale - jesteś .... szukasz wiedzy i udzielasz rad - gadasz , nawiązujesz znajomości ... nie wpadłeś tylko się zareklamować chamsko jednym postem w nieodpowiednim dziale , tylko zostałeś z nami . Zostaw awatar , nie ruszaj - fajny jest icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

dobrze powiedziane ... icon_biggrin.gif

a w temacie :
wszyscy forumowicze powinni reagować na takie spamy i wpisy jednoznacznie - potępiając ...
[...]
nie należy Redakcji obwiniać za to , że nie ma oczu dookoła głowy i nie widzi wszystkiego - czasem warto samemu zareagować lub zgłosić Redakcji na priv sytuacje wątpliwe ....


Witam,
na wszystkie Państwa sygnały reaguję. Tak jak pisze Daggulka, to jest nasze wspólne forum i przy odrobinie pracy uda nam się ograniczyć nachalne reklamy na forum.

Często z tematu reklamowego powstaje ciekawa dyskusja. Takich postów nie usuwam a staram się tylko delikatnie modyfikować, np. usunąć link reklamowy. Czasem też banuję użytkowników.

Odnośnie "Polecanych wykonawców" to nie pozwalam na autoreklamę w tym dziale i usuwam wpis, jeśli mam podejrzenie, że nie jest to "szczere polecenie".

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Cytat

droga redakcjo chętnie poddajemy się krytyce

chociaż przeglądając forum nie zauważyłem żeby ktoś nachalnie agitował za czymś icon_exclaim.gif


to co spotkałem jest w granicach przyzwoitości , może to mania prześladowcza niektórych kolegów w obronie swoich portfeli ? icon_biggrin.gif


Cóż, (pozwolę sobie na odrobinę autoreklamy icon_redface.gif ) widać dobrze wykonuję swoją pracę, jeśli nie zauważył Pan znikających reklam, linków, spamerów icon_smile.gif

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Cytat

droga redakcjo chętnie poddajemy się krytyce



mów za siebie icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_wink.gif



Cytat

chociaż przeglądając forum nie zauważyłem żeby ktoś nachalnie agitował za czymś icon_exclaim.gif

to co spotkałem jest w granicach przyzwoitości , może to mania prześladowcza niektórych kolegów w obronie swoich portfeli ? icon_biggrin.gif



nie o to chodzi .... chodzi o to , że (pisze teraz za siebie , może inni maja tak samo) nie lubię kiedy ktoś stara się ze mnie zrobić niemyślącą naiwną idiotkę która nabierze się na wszystko....
Szanuję firmy które uczciwie zareklamują się na forum w odpowiednim dziale .... nie cierpię i tępię jednopostowe wpisy firm które brzmią mniej więcej tak :
zakupiłam wannę z hydromasażem w tej i tej firmie (tu link do strony) .... i jest to dla mnie rewelacja : super obsługa , wanna w idealnej jakości - cud , miód i orzeszki ...
widzisz różnicę?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...