Skocz do zawartości

Prośba o pomoc. Przebadana woda - bardzo duże stężenie manganu


kajoo

Recommended Posts

Witam, mam wielką prośbę o pomoc !!!

Tak jak w temacie zrobiłem badanie wody, ponieważ pojawiły mi się drobne czarne opiłki i co najważniejsze moje dwuletnie dziecko po kąpieli dostaje czerwonych plam na ciele. Po rozmowie z Panią z sanepidu - za namową zleciłem badanie wody. W wynikach wyszło, że mam bardzo wysoki poziom Mangan 412 ug/l na 50 dopuszczalne, reszta wyników w normie (dobre) jeszcze twardość wody to 312 mg/l. W momencie odebrania badań zalecono bym jak najszybciej założył filtr który jest bardzo drogi " podobno kilka tysięcy złotych".( samo badanie wody to był duży wydatek ale w końcu dzieci są najważniejsze i ich zdrowie!!!).

Moja prośba jest taka czy może mi ktoś na ten temat coś powiedzieć.


  1. Czy może jeszcze raz zrobić badanie tylko w innej firmie?
  2. Czy ten wynik nie jest taki zły, że trzeba wydawać tyle pieniędzy na filtr?
  3. Jeśli ten wynik jest tak zły jak mi powiedzieli to co dalej mam robić?
Za wszelkie informację i pomoc z góry dziękuje.

Link do komentarza
Badanie manganu czasem warto powtórzyć, ale tutaj jeśli widać "czarne opiłki" - nie ma sensu - to mangan. Twardość też nie jest najniższa i może to też była przyczyna, iż wrażliwa skora dziecka została podrażniona.

Jeśli chodzi o konkretne rozwiązanie... zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Proszę o przysłanie wszystkich badań wody. Potem możemy całościowo omówić ten przypadek tu na forum. icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...