Skocz do zawartości

Nienormalne zużycie gazu!!


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Powiedzcie mi proszę, jak to jest możliwe, że:
- w okresie od 20.07 do 30.09 (wakacje) zużyłem: 763 m3 gazu za 761,47 zł
- od 1.10 do 31.12 zużyłem 961 m3
- od 1 stycznia do 14 stycznia (dwa tygodnie) zużyłem 146 m3 gazu.
- od 15.01 do dziś, czyli 22.02 - 312 m3

Od 19 lipca 2010 do 14 stycznia 2011 zużyłem aż 1870 m3 gazu.

Mam piec Immergas (ciepła woda + ogrzewanie) w mieszkaniu dwupokojowym w bloku, 1 piętro, 50 m2.

Bardzo proszę o Waszą opinię. Edytowano przez Marcin_bagnole (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich!

Powiedzcie mi proszę, jak to jest możliwe, że:
- w okresie od 20.07 do 30.09 (wakacje) zużyłem: 763 m3 gazu za 761,47 zł
- od 1.10 do 31.12 zużyłem 961 m3
- od 1 stycznia do 14 stycznia (dwa tygodnie) zużyłem 146 m3 gazu.
- od 15.01 do dziś, czyli 22.02 - 312 m3

Od 19 lipca 2010 do 14 stycznia 2011 zużyłem aż 1870 m3 gazu.

Mam piec Immergas (ciepła woda + ogrzewanie) w mieszkaniu dwupokojowym w bloku, 1 piętro, 50 m2.

Bardzo proszę o Waszą opinię.




Kolego, Twój piec w wakacje (rozumiem że tylko na podgrzanie ciepłej wody) zżerał 10 m3 gazu.
O ile nie prowadziłeś jakichś kolonii, to jest kosmos!
Albo uszkodzony jest piec, albo gdzieś zalicznikiemn ten gaz spieprza Ci do atmosfery.

Zimowe zużycie też bardzo wysokie, jak na mieszkanie 50m

Nawet dnia bym nie czekał z wezwaniem fachowca od pieca, a po wykluczeniu pieca gazowników, bo moze skopany jest licznik.
Mieszkasz tam dłużej? Jakie zuzycie było wcześniej? Edytowano przez nocturnus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolego, Twój piec w wakacje (rozumiem że tylko na podgrzanie ciepłej wody) zżerał 10 m3 gazu.
O ile nie prowadziłeś jakichś kolonii, to jest kosmos!
Albo uszkodzony jest piec, albo gdzieś zalicznikiemn ten gaz spieprza Ci do atmosfery.

Zimowe zużycie też bardzo wysokie, jak na mieszkanie 50m

Nawet dnia bym nie czekał z wezwaniem fachowca od pieca, a po wykluczeniu pieca gazowników, bo moze skopany jest licznik.
Mieszkasz tam dłużej? Jakie zuzycie było wcześniej?



Mieszkam tam 13 miesięcy, mniej więcej od 15 stycznia 2010. Dopiero wtedy uruchomiony był piec. Na dzień dzisiejszy stan licznika to 2345 m3, z czego do lipca 2010: 163 m3.
Link do komentarza
Cytat

Kurcze to sporo. Ja w domku 140m mam mniej icon_sad.gif A nie mam całego ocieplonego. Piec wdufunkcyjny zwykły 10 letni. Odkamieniasz piec regularnie? Może zakamieniony na max jest ?



przez noc piec zużył mi 4 m3 gazu bo sprawdzałem licznik, wyłączyłem również dzisiaj wszystkie urządzenia gazowe, licznik nawet nie drgnął o milimetr przez okrągłą godzinę, gdy nie pobierałem gazu. Czas zadzwonić do serwisu Immergas! Albo piec, albo licznik źle nabija.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...