Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

OKNA DWUKOLOROWE


Recommended Posts

CZy ktoś takie robił - jaka różnica w cenie!!

chcę mieć od zewnątrz okna brązowe, ale od środka lepsze by były białe - więc zastanawiam się nad oknami dwukolorowymi brązowymi na zewnątrz i białymi w środku.
JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE.
Link to postu
Zakupiłam jedno takie okno pvc do swojego domu, też z zewnątrz brązowe, a w środku białe. Kosztowało mnie 20% drożej w stosunku do okna obustronnie białego (taki przelicznik stosuje firma M&S). Jednocześnie było o 10% tańsze od okna dwustronnie brązowego, bo brąz w firmie M&S nie jest kolorem standardowym.
Link to postu
Takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane (częściej niż okna dwustronnie brązowe). Jest to możliwe zarówno w drewnie jak i w PVC. W przypadku PVC należałoby zastanowić się nad stosowaniem ciemnych oklein w silnie nasłonecznionych elewacjach (rozszerzalność tworzywa pod wpływem temperatury).
Link to postu
Z doświadczeń budujących znajomych wiem, że sprawa z oknami ma się następująco: okna dwukolorowe (w tym przypadku na zewn. brązowe, w środku białe) nie są zbyt dobre. Ich "kolor" to okleina nałożona na białe okno. I niestety przy mocniejszym myciu okleina się ściera i zostają białe rysy. Aż strach pomyśleć co będzie po kilku latach użytkowania i mycia takich okien. Pod tym względem lepsze są okna jednokolorowe z dwóch stron, gdyż wówczas jest inna technika produkcji i nie ma takich przykrych niespodzianek.
Link to postu
Witam wszystkich.
Ostatnie dwa miesiące poświęciłem na "odrabianie lekcji" z zakresu okien.
Zakupiłem okna z profilu dobrej firmy w podwójnym kolorze /ciemny orzech na zewnatrz a w środku białe/. Nie moge zgodzić się z poprzednim postem, z tego względu, iż większośc obecnie firm produkującyhc profile PCV ma w ofercie duży wybór kolorów. Jest to zazwyczaj zorganizowane w ten sposób, że np. w przypadku moich okien profil jest tzw. "barwiony w masie" czyli pod okleiną jest zabarwiony profil a nie biały. Więc nawet w przypadku przetarcia okleiny /a swoją drogą czy ktoś myje profile np. pumeksem?/ spod spodu pokaże się profil w kolorze zbliżonym do okleiny i nie dędzie widać uszkodzeń.
Dla dociekliwych przejście z barwionej masy do białej odbywa się w taki sposób, że wcale tego nie widac po otwarciu okna.
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
Link to postu
Widzę, że przedmówca chciał być dowcipny (mycie okien pumeksem icon_smile.gif, ale w tym sęk, że do mycia nie trzeba używać żadnych ostrych przedmiotów. Po kilkukrotnym przetarciu gąbką okleina była zdrapywana. Kwestia okien barwionych w masie jest zupełnie inna. To oczywiście zupełnie inny standard (różny również cenowo), ale napisałam to ku przestrodze, bo jak widać nie wszystkie okna "w kolorze" są sobie równe.
Link to postu
Miła agusg.
Musze przyznac że nie miałem dośiwadczeń w użytkowaniu z oknami oklejanymi na białym profilu. Co prawda sprzedawcy wszędzie zapewniają o trwałości takiego rozwiązania ale wiadomo o co im chodzi. Sprzedać i do widzenia. W razie reklamacji można tłumaczyć klientowi o nieodpowiednich środkach do czyszczenia itp. itd. Wiadomo że profil barwiony tak samo jak i okleinowany jest droższy /ok. 15-20 %/ lecz nie widziałem różnicy między ceną barwionego w masie a okleinowanego na białym profilu. Niby dodają producenci stolarki flamaster do zamalowania ew. zarysowań na białm podkładzie ale to lipa.
Nie wiem czy można na sznownym formum podać nazwę producenta profilu.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...