Skocz do zawartości

Sprzęt AGD do kuchni


sepoy

Recommended Posts

Będąc na targach budowlanych natknęliśmy się na "Super promocję - WYPRZEDAŻ".
Sprzęt, jak sprzęt. Żadnych wodotrysków, parametry porównywalne z typowymi markami dostępnymi w hipermarketach. Zaskoczeniem jednak były dla nas ceny, przeważnie ponad 2x większe, niż pozostałych dostępnych produktów. Dopiero po obniżce można je do czegoś porównać.
I teraz pytanie. Czy sprzęt ten jest faktycznie tak dobry, czy jest to tylko forma reklamy jedynego dystrybutora, który wywindował ceny żeby mieć z czego zbijać?
Chciałbym zapytać czy miał ktoś z Was do czynienia z sprzętem kuchennym tej marki?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Podłączam się do pytania, też jestem zainteresowany opiniami użytkowników sprzętu AGD formy Hoover.
Właśnie zastanawiam się nad wyborem całego "zestawu" - lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka. W internecie ciężko znaleźć jakieś sensowne opinie, chociaż lektura jednej ze stron (opinia ) daje nieco do myślenia. Czy rzeczywiście jest tak źle?
Link do komentarza
Cytat

Podłączam się do pytania, też jestem zainteresowany opiniami użytkowników sprzętu AGD formy Hoover.
Właśnie zastanawiam się nad wyborem W internecie ciężko znaleźć jakieś sensowne opinie, chociaż lektura jednej ze stron (opinia ) daje nieco do myślenia. Czy rzeczywiście jest tak źle?



Z powyższej opinii nie wynika żeby było aż tak źle. Jednak nie jest to opinia użytkownika, tylko kogoś kto coś słyszał.
Jeśli zaś chodzi o marki, to do dzisiaj mam pralkosuszarkę Candy, która chodzi z 15 lat i nic jeszcze się z nią nie dzieje.
Hoovera w końcu sobie odpuściłem ponieważ nie ma w necie ani opinii użytkowników, ani recenzji i też szukam całego "zestawu do zabudowy" - lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka i zlew icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z powyższej opinii nie wynika żeby było aż tak źle. Jednak nie jest to opinia użytkownika, tylko kogoś kto coś słyszał.
Jeśli zaś chodzi o marki, to do dzisiaj mam pralkosuszarkę Candy, która chodzi z 15 lat i nic jeszcze się z nią nie dzieje.
Hoovera w końcu sobie odpuściłem ponieważ nie ma w necie ani opinii użytkowników, ani recenzji i też szukam całego "zestawu do zabudowy" - lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka i zlew Array="" style="vertical-align: middle;" Array alt="icon_smile.gif" border="0">



Pochwal się, jak znajdziesz coś ciekawego icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Pochwal się, jak znajdziesz coś ciekawego icon_smile.gif


OK, może ktoś się jeszcze dołączy i doradzi, bo ja im dłużej grzebię w necie, tym bardziej wybór robi się skomplikowany - coraz więcej zmiennych.
Powtarzają się się opinie, że nie warto wsadzać w sprzęt zbyt dużo kasy. Kiedyś regułą było im droższy sprzęt, tym lepszy i mniej awaryjny. Teraz podobno jest tak samo awaryjny bez względu na cenę, a wyższa cena powoduje, że ma on więcej wodotrysków. No i nie wiadomo co z oszczędnością energii - za 120kWh (50zł rocznie) zysku pomiędzy klasami A+ i A++ trzeba płacić 500zł lub więcej w cenie lodówki.

Warunki dla mnie, to kolor czarny lub czarny ze stalowym i przede wszystkim zakup rozsądny cenowo.
Szukany sprzęt: lodówka z zamrażarką, piekarnik, płyta indukcyjna, zlew podwieszany (kolor inox lub piaskowy), okap i zmywarka 60-tka.

Na początek propozycja piekarnika, bo tu akurat najłatwiej i nie mam jakiś szczególnych oczekiwań
http://www.ceneo.pl/6618579
znalazłem też okap
http://www.ceneo.pl/1952831
Link do komentarza
Jestem właśnie na etapie wyboru sprzętu AGD-lodówko-zamrażarka, płyta gazowa, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, zmywarka i okap. Jestem już prawie zdecydowana na Gorenje, chociaż bardzo chwalą Aristona, jest nieawaryjny, ale cenowo dla mnie nie bardzo do przyjęcia.
Sepoy jak dla mnie okap super, ja wybrałam coś takiego z gorenje:


http://www.neonet.pl/okap-wertykalny-dvg-6...1589e993ea8f247

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Po konsultacjach i lekturze Forów powstał poniższy zestaw:

Piekarnik Samsung FQ 159 UST link do piekarnika
Płyta ACM 751 BA link do płyty
Lodówka Electrolux ERN 29790 lub AEG Santo C 91844-5L, albo Gorenje NRKI 45288
lodówka pierwsza
lodówka druga
lodówka trzecia
Zmywarka Siemens SN M540EU link do zmywarki
Okap AKPO WK-9 Solano link do okapu
Zlew Teka 1 ½ B 625 link do zlewu

W założeniu wybór sprzętu miał być kompromisem pomiędzy ceną a jakością... icon_smile.gif

Będę wdzięczny za opinie oraz ewentualne sugestie.
Link do komentarza
Gość adiqq
ja mam od róznych producentów, szukałem do zabudowy i żeby nie przepłacić, zamawiałem przez internet w 2 sklepach, tam gdzie ceny były najkorzystniejsze

Zmywarka - elektrolux
Zlew-Teka 1,5
okap - Amika
Lodówka - whirpool
płyta indukcyjna-Candy
piekarnik-Zelmer
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że nikt nie ma doświadczenia, co do konkretnych modeli sprzętu AGD. Zaczynam zakupy od przyszłego tygodnia i chyba będę musiał zdać się na swoją (nikłą w tym zakresie) wiedzę icon_confused.gif



Nie Ty jeden tak masz...
Muszę podejmować decyzje o rzeczach o których nie mam zielonego pojęcia np Kocioł icon_cry.gif Edytowano przez Moose (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie Ty jeden tak masz...
Muszę podejmować decyzje o rzeczach o których nie mam zielonego pojęcia np Kocioł icon_cry.gif


Wybierać kocioł to jest bajka. Wiem jakie ma spełniać funkcje i że ma być nowoczesny, sprawny i ... relatywnie tani.
Sprzęt ma tyle bajerów i fajerwerków ... Autorushd mnie jeszcze pocieszył kolorkami wyświetlaczy. Jak żona wpadnie jeszcze na pomysł żeby wszystkie wyświetlacze błyskały na czerwono, to leżę icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale różnica między kotłami o tej samej funkcjonalności a różnica 1000 pln jest zastanawiająca... zwłaszcza, że oba kotły tej samej firmy... icon_rolleyes.gif


Wtedy walę do przedstawiciela, mówię, że chcę kupić i ... zamieniam się w słuch. Gorzej, gdy są podobne, porównywalne ale różnych firm.
Link do komentarza
Najlepiej jak sprzęt agd obejrzymy "na zywo" w sklepie ( chociaż nie zawsze się da). Wtedy o wyborze mogą zadecydować takie sprawy jak metalowe zaczepki do drzwi w zmywarce a nie plastikowe, które mogą sie wyłamać. Ale ogólnie polecam elektrolux, zmywarki, lodówki i piekarniki mają b. dobrej jakości.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Pościągałem już część zamówionego sprzętu. W domu jest lodówka, okap i płyta. Czekam jeszcze na zmywarkę i piekarnik, mają dojść dzisiaj.
Piekarnik jest trochę inny niż powyżej, ale mniej więcej te same funkcje.
http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudow...bq2d7g144.bhtml
Dokupiliśmy jeszcze expres do kawy, a z lodówką doszedł gratis, jakiś minirobocik mieszadełko Elektroluksa - sympatyczne.
Zabudowa dopiero za 3 tygodnie tak, że z moimi opiniami muszę się niestety wstrzymać. Dziękuję za Wasze opinie i pomoc icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Także rozglądam się za jakimś okapem. Najlepiej, żeby był to model teleskopowy. Interesuje mnie natomiast, czy takie dodatki, jak wskaźnik nasycenia filtrów są istotne przy wyborze okapów? Zwracać na to uwagę, czy też nie zawracać sobie tym głowy?


Wczesniej mialam zwykly okap podlączony do kratki wentylacyjnej.Teraz mam piekny na filtr węglowy i czekam do lata,bo ten filtr węglowy to o tyłek rozbic.Jak ktos nie gotuje lub mało gotuje,albo tylko odgrzewa to moze sobie taki okap kupic,ale dla osoby gotujacej niestety,ale filtr węglowy to za mało i czy masz wskaznik czy nie masz wskaznika to nic Ci on nie daje,bo taki okap nie wyciąga wszystkiego niestety,a nawet wyciaga mniej niż mało.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja mam problem ze zmywarką, możecie coś polecić?





Ja mam zmywarke firmy Bosh spv 43m10eu .Dla niektorych minusem moze byc to,że jest mała,bo 40 cm,jednak dla nas,rodziny 3 osobowej w supełnosci wystarcza,czasami jest aż za duża:).Cichutko chodzi,zmywa bardzo dokładnie,ma kilka fajnych i bardzo przydatnych programow.Ja korzystam najczęsciej z 29 minutowego cyklu zmywania.Jak wczesniej bylam przeciwna co do zakupu zmywarki,bo twierdzilam,ze ręce do tyłka jeszcze nam nie przyrosły tak teraz nie wymienilabym jej za nic innego.
Link do komentarza
Cytat

Ja myślę właśnie o większej.. a jak masz gości to też Ci się naczynia mieszczą? icon_smile.gif tak się zastanawiam czy się opłaca kupować mniejszą, bo pewnie różnica nie jest jakaś ogromna a rodzina zawsze się może powiększyć icon_razz.gif


Moja rodzina to 2+1.Obecna zmywarka w zupelnosci nam wystarcza.Nie kupowałam zmywarki pod gosci tylko pod nas:).Goscie nie przychodzą codziennie,a ja codziennie zmywam.W mojej zmywarce miesci sie ok 7 talerzy ,z 7 szklanek, 2 patelnie i ze 2 garnki.Tyle mniej wiecej wkladam.Czasami wkladam garnek w garnek i tez wszystko domywa.Ja taką chcialam,taką mam i z niej jestem zadowolona.Musisz przemysleć jakiego sprzetu oczekujesz i w jakim celu,bo jezeli tylko dla gosci to zdecydowanie musisz kupic duzo większą ;)
Link do komentarza
oczywiście ja tak o tych gościach mówię, bo jak więcej osób przyjdzie to tym bardziej nie chcę się zmywać icon_razz.gif nie żebym tylko o nich myślała icon_biggrin.gif właściwie model także 2+1 ale mieszkamy z rodzicami więc 5 osób i już trochę tych naczyń się zbiera.. a jak tak garnek jeden na drugim to włączasz coś specjalnego czy zwykły, codziennie używany program?
Link do komentarza
Cytat

oczywiście ja tak o tych gościach mówię, bo jak więcej osób przyjdzie to tym bardziej nie chcę się zmywać icon_razz.gif nie żebym tylko o nich myślała icon_biggrin.gif właściwie model także 2+1 ale mieszkamy z rodzicami więc 5 osób i już trochę tych naczyń się zbiera.. a jak tak garnek jeden na drugim to włączasz coś specjalnego czy zwykły, codziennie używany program?


Jak wkladam garnek w garnek to tez zalezy jaki to garnek,bo jezeli np jest przypalony lub z ziemniakow ktore mimo wszystko jak postoją kilka h w garnku to zasychają na brzegach jest ciezej umyc i taki garnek musi stac sam w zmywarce,a jak np po rosole to moze byc juz pod nim inny garnek;).Musisz pomyslec ile masz zmywania po calym dniu,bo jezeli niewiele to nie bedzie Ci sie oplacało wlaczac polowe zmywarki.Ja patrzylam rowniez na oszczednosc proadu i wody i dla nas taka zmywarka wystarcza.Jednak jak mieszkacie z rodzicami to bym rozwazyla wiekszą,ale zwroc uwage na programy i ilosc zuzycia energii i wody,bo to tez ma znaczenie.
Link do komentarza
Cytat

Czy w przypadku piekarników sterowanie dotykowe przydaje się? Na czym ono dokładnie polega? To duże czy małe ułatwienie w obsłudze takiego piekarnika?


Pewnie, że się przydaje. Mam piekarnik z mikrofalą sterowany na dotyk.
Czy obsługa przez to jest łatwiejsza? Niekoniecznie, ale za to ładne to i funkcjonalne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Także rozglądam się za jakimś okapem. Najlepiej, żeby był to model teleskopowy. Interesuje mnie natomiast, czy takie dodatki, jak wskaźnik nasycenia filtrów są istotne przy wyborze okapów? Zwracać na to uwagę, czy też nie zawracać sobie tym głowy?



Według mnie przy zakupie okapu najważniejszą kwestią jest jego wydajność- im większa tym lepiej. Dobrze też oczywiście by okap cicho pracował i fajnie komponował się z resztą wnętrza kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Według mnie przy zakupie okapu najważniejszą kwestią jest jego wydajność- im większa tym lepiej. Dobrze też oczywiście by okap cicho pracował i fajnie komponował się z resztą wnętrza kuchni.



Niby tak, gorzej, gdy przychodzi wybrać konkretny model. Poza tym, czy za mniejszą sumę da się kupić coś wydajnego? Ewentualnie, czy za dużą kwotę ta różnica cen w ogóle się zwraca za jakiś czas (czy prędzej okap się zepsuje?)? Takie okapy za 4000 zł raczej nie wchodzą w grę w moim przypadku.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Kupował ktoś ostatnio może jakiś piekarnik (do zabudowy)? Opłaca się kupować też droższe, do kilku tysięcy? Rozglądam się za czymś i oczywiście dobrze, jakby wyglądał przyzwoicie, miał trochę potrzebnych funkcji i solidnie działał, ale czym warto byłoby się zainteresować?




Jeśli dużo pieczesz to warto wybrać ten z większą ilością funkcji, co wiąże się oczywiście z wyższą ceną. Jeśli rzadko korzystasz z piekarnika postawiłabym na bardziej klasyczny model. Fajną funkcją jest piroliza- wtedy piekarnik czyści się sam, a my zaoszczędzamy czas icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...