Skocz do zawartości

Projekt budowlany


Recommended Posts

Mam prośbę, o pomoc, w wyjaśnieniu mi jak ma wyglądać forma projektu budowlanego zamiennego. W budowanym domu nastąpiły w naturalny sposób modyfikacje i zmiany. By było to zatwierdzone potrzebny jest projekt budowlany zamienny i w tym wypadku urzędem, który tego wymaga jest Inspektorat Budowlany. Życzy on sobie projekt, w którym będzie tylko wykazany stan po zmianach i wszystko na czarno (projekt niby "nówka") a architekt twierdzi, że na starym projekcie naniesie na czerwono zastosowane zmiany. Kto ma rację prawną w swoim stanowisku ? Kto mnie zwodzi ? Gdzie znaleźć podstawę prawną ?
Link do komentarza
O tym, czy wprowadzone zmiany są istotnie, czy nie – decyduje projektant a nie urząd.
Od decyzji projektanta zależy wiec, czy należy wykonać projekt zamienny, czy tez nanieść zmiany
Prawo Budowlane Art. 36a.6.

Cytat

Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany
zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis)
dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.



Wychodzi na to, że projektant zakwalifikował te zmiany jako nieistotne, a w takim przypadku to on ma rację a nie jakiś tam urzędnik.

Urząd nie ma „umocowania” w przepisach do takiej oceny – co najwyżej może tego projektanta „podkablować” do Izby.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...