Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć instalację przed zablokowaniem się podajnika w kotle węglowym?


Recommended Posts

Mam w domu zainstalowany kocioł węglowy z podajnikiem i sądziłem, że kilkudniowy wyjazd na ferie zimowe nie spowoduje konieczności zapewnienia dozoru nad jego funkcjonowaniem. Niestety po powrocie okazało się, że zablokował się podajnik i w pomieszczeniach panowała temperatura bliska 0°C. – na szczęście nic nie zamarzło. Jak w przyszłości zabezpieczyć się przed tego rodzaju sytuacją, a także mieć możliwość powiadomienia na telefon komórkowy o ewentualnej awarii?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/11795-jak-zabezpieczyc-instalacje-przed-zablokowaniem-sie-podajnika-w-kotle-weglowym

Link do komentarza
Gość radomik
Pan \"Expert\" nie odpowiada na pytanie! Pytanie dotyczy pieca na węgiel, a nie na en.el. Miałem taki problem i zrobiłem tak: kupiłem czujkę temp. wody od 0-3 kOhm, zbliżyłem ją do silnika napędu i w ten sposób monitoruję przegrzewanie się silnika spowodowane brakiem obrotów wirnika. Inny sposób to czujka na czopuchu spalin. Piec nie grzeje, temp. na czopuchu spada i załącza wejście centralia alarmowej z powiadamianiem o awarii pieca. Problem tylko na doborze czujki i podpięcia do centrali z zaprogramowaniem. Pozdrawiam...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...