Skocz do zawartości

Sterowanie oświetleniem


Recommended Posts

Witam.
W jednym temacie o sterowaniu oświetleniem Adam_mk polecił system F&F.
Sterownie mam już rozplanowane na przekażnikach bistablnych montowanych do rozdzielnicy. Jednak ta firma nie ma w swojej ofercie odpowiedniego sterowania radiowego (tzn. też do rozdzielnicy) tylko takie do puszki, a pilot do nich jest max. 4 kanałowy.

Stąd moje pytanie czy znacie może jakiś system sterowania radiowego montowany w rozdzielnicy z pilotem obsługującym ok 15-20 kanałów.

I drugie pytanie o panele przycisków. Potrzebuje dwa panele po 12 przycisków (impulsowych/dzwonkowych). Jedyne co znalazłem to przyciski do systemu KNX/EIB jednak cena powala.
Link do komentarza
Cytat

Brak odzewu. Czy nikt nie ma/planuje takiego rozwiązania?

Znalazłem już sterowanie bezprzewodowe na szynę w rozdzielnicy - system Extra Free Zamel Cet.
Jednak pilot jest tylko 8 kanałowy


cześć wydaje mi się że nasz zamel który produkuje dzwonki do drzwi , robi też automatykę bramową oraz sterowniki na pilota mają duży wybór odbiornik w hermetycznej puszce montuje sięna zewn. i piloty do wyboru

zamel.pl - sterowanie rediowe
pozdrawiam

przepraszam za pisownie - radiowe
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam.
W jednym temacie o sterowaniu oświetleniem Adam_mk polecił system F&F.
Sterownie mam już rozplanowane na przekażnikach bistablnych montowanych do rozdzielnicy. Jednak ta firma nie ma w swojej ofercie odpowiedniego sterowania radiowego (tzn. też do rozdzielnicy) tylko takie do puszki, a pilot do nich jest max. 4 kanałowy.

Stąd moje pytanie czy znacie może jakiś system sterowania radiowego montowany w rozdzielnicy z pilotem obsługującym ok 15-20 kanałów.

I drugie pytanie o panele przycisków. Potrzebuje dwa panele po 12 przycisków (impulsowych/dzwonkowych). Jedyne co znalazłem to przyciski do systemu KNX/EIB jednak cena powala.




Witam
Jeśli potrzeba 12 przycisków to polecam firmę Vimar. W jednej ramce, w jednej linii można wstawić do 7 modułów, a poziomy mogą być 3. Czyli w jednej ramce mogą być nawet 21 moduły. Za moduł rozumiem tu przycisk (dowolny...przełączny lub impulsowy), gniazdko...i inne elementy
polecam stronę http://www.astat.com.pl/instalacje
Przerobiłem tak większość swojej instalacji i jest super. Różne przyciski w jednej ramce i ogranicza ilość puszek...
I co najważniejsze...może to być zwykła instalacja.
Polecam
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Witam serdecznie,

tak się składa, że zajmuję się systemem exta free icon_smile.gif Potwierdzam możliwość realizacji sterowania radiowego za pośrednictwem odbiorników ulokowanych w rozdzielnicy lub puszkach elektroinstalacyjnych. Sterowanie za pomocą pilota 8 kanałowego to jedna z opcji, inną opcja jest zastosowanie translatora podczerwieni IR/exta free o symbolu RTI-01. Urządzenie pozwala na sterowanie niezależnie 32 kanałami radiowymi pilotem podczerwieni - DOWOLNYM. Można zatem zastosować np. pilot do TV lub wieży. Polecam, bo ciekawe i tanie icon_smile.gif

Translator RTI-01
http://zamelcet.com/pl,222,3712,translator...free_rti01.html
Dokumentacja:
http://zamelcet.com/index/downloadFile?fil...0instrukcja.pdf

Łukasz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...