Skocz do zawartości

ocieplanie poddasza


Recommended Posts

Cytat

nie to nie są jaja tak mi zrobiła firma budowlana nie bylo mnie przy tym i niedopilnowałem morze ocieplić styropianem?


Chodzilo mi o cytownie mojej odpowiedzi w twoim poscie. Wyglada to tak jakbys sie zemnie nabijal. Z tego co wiem problem tkwi nie jakiego rodzaju ocieplienia uzyjesz tylko folia ma te wlasciwosci ze przepuszcza pare wodna (na zewnatrz) a zarazem nie wpuszcza wody (do srodka ). Wynika z tego ze bedziesz mial wilgotno w domu (na poddaszu). Jezeli robila ci to firma i masz spisana umowe to zadaj o naprawienie bledu (powaznego bledu) na koszt firmy takie masz prawo. A tak przy okazji to chron Boze ludzi przed takimi firmami budowlanymi.
Link do komentarza
Cytat

Chodzilo mi o cytownie mojej odpowiedzi w twoim poscie. Wyglada to tak jakbys sie zemnie nabijal. Z tego co wiem problem tkwi nie jakiego rodzaju ocieplienia uzyjesz tylko folia ma te wlasciwosci ze przepuszcza pare wodna (na zewnatrz) a zarazem nie wpuszcza wody (do srodka ). Wynika z tego ze bedziesz mial wilgotno w domu (na poddaszu). Jezeli robila ci to firma i masz spisana umowe to zadaj o naprawienie bledu (powaznego bledu) na koszt firmy takie masz prawo. A tak przy okazji to chron Boze ludzi przed takimi firmami budowlanymi.


a może zaimpregnować porządnie krokwie troche je zabezpieczę przed gniciem potem 5cm styropianu bo nie wpije wody 15cm wełny i folia paroizolacyjna
Link do komentarza
Cytat

o czym Wy piszecie?

czy to jakaś nanotechnologia wacko.gif


A co bys poradzil? Wg mnie to blad nieodwracalny, tylko nadaje sie do ponownego polozenia od nowa membrany. Innego rozwiazania nie znam icon_sad.gif
Link do komentarza
kiedyś tłumaczono mi na chłopski rozum tak: ta folia ma w sobie mikrolejki - jeden przy drugim itd. Jak działa lejek wiadomo. Tylko w jedną stronę (no na upartego można lać na odwrót). Tak więc na mój rozum (aczkolwiek nie jestem pewny do końca) ułożona odwrotnie folia będzie wpuszczać wilgoć zamiast ją wypuszczać. Zrobi się sauna?
Link do komentarza
Raczej ma znaczenie bo folia ma za zadanie przepuszczanie pary wodnej z wewnatrz domu na zewnatrz a jednoczesnie nieprzepuszcza wody do wewnatrz. Kazda folie (membrane) uklada sie napisami na zewnatrz. Napisy sa po aby nie pomylic strony i tak jak u kolegi boba1 nie polozyc odwrotnie. Folie wstepnego krycia mozna porownac do materialu gore-texu (chyba dobre porownanie) moze nie do konca,ale te dwa materialu maja wspolny mianownik. Jezeli chodzi o wypowiedz fachowca to ja tez jestem ciekaw co Pan Andrzej na to.
Link do komentarza
nie wiem jak to ująć, ale tak po chłopsku
cząstka czy też cząsteczka pary wodnej jest wielokrotnie mniejsza od tego samego dla wody, czy też skroplonej pary
i o to chodzi - małe przelezie, a jak skropli się to już nie wróci - za duże
ale para będzie migrować w obie strony folii, ona (folia) tak mądra nie jest, że nie przepuści w drugą stronę, bo jak?
ta dziura w folii ma przepuścić cząstkę pary, przeca nie zamknie się jak przesłona
Link do komentarza
Cytat

no tak, ale na chu...steczkę lejek, jak z jednej strony para wodna a z drugiej woda?
jak z czajnika paruje to to samo, co lejąca się do góry woda?



tak głośno myślę.....
lejek to takie cuś co ma szersze z jednej strony i wąskie z drugiej .... więc logiczne jest , że łatwiej trafi i więcej tej pary od szerszej strony lejka niż od węższej ... większą powierzchnią więcej i lepiej chłonie ...
Link do komentarza
być może chodzi o tą wodę. Folia zamontowana odwrotnie oprócz pary wpuści też wodę. Folia zamontowana poprawnie może i wpuściła by parę, ale tylko wtedy gdy na zewnątrz była by większa wilgotność niż w domu. A że to raczej niespotykane to przyjęto że służy do wyprowadzania pary z budynku...
Link do komentarza
Cytat

jak na wpuścić wodę, skoro dziura ta sama tylko dla pary?
para to gaz, tu ciecz, gaz przełazi, woda nie, obojętnie z której strony napiera jedno z nich, dziura dla gazu wystarczająca, dla wody za mała

te lejki to chyba dla ogłupienia


Sama nazwa folia chociaz to raczej podobny material jest do geowlokniny ma nazwe membrana. Folia to wydaje mi sie przylgnela do membrany (a sa tez ekrany dachowe taki inny radzaj membran) tak jak wszyscy mowia na pile katowa elektryczna (gumowka) boszowka mimo roznych marek wszyscy wiemy o co chodzi. No i teraz bylo by trzeba sprawdzic co oznacza slowo membrana w jakims slowniku i z grubsza bedziemy w domu. A te lejki to tak dla zmylenia przeciwnika icon_biggrin.gif
Link do komentarza
membraną to nazwali po to, żeby dorobić do tego filozofię i wziąć większą kasę
równie dobrze można to nazwać folią, a jak domagasz się precyzyjniej, to folią perforowaną, choć perforacja tu jest praktycznie niewidoczna, a wykonanie to pewnie żąglerka gęstością i strukturą w stylu siatki i powłoki


ja się na tym nie znam i na razie mi to niepotrzebne
ale w lejki siakoś nie wierzę glare.gif
Link do komentarza
Cytat

membraną to nazwali po to, żeby dorobić do tego filozofię i wziąć większą kasę
równie dobrze można to nazwać folią, a jak domagasz się precyzyjniej, to folią perforowaną, choć perforacja tu jest praktycznie niewidoczna


Byc moze masz racje z ta nazwa. Jezeli chodzi o perfomacje to jest widoczna zalezy tylko w jakiej membranie. Ja kladlem ekran dachowy podajze 4 warstwy i ponad 160 paraprzepuszczalnosci i na niej widac golym okiem drobniutka perfomacje.
Link do komentarza
Cytat

Byc moze masz racje z ta nazwa. Jezeli chodzi o perfomacje to jest widoczna zalezy tylko w jakiej membranie. Ja kladlem ekran dachowy podajze 4 warstwy i ponad 160 paraprzepuszczalnosci i na niej widac golym okiem drobniutka perfomacje.


Może najlepszym wyjsciem byłby tu eksperyment wziąć 4 słoiki z wodą zamiast zakrętek owinąć membraną jedną i druga stroną membrany a następnie 2 postawić normalnie a 2 na odwrót i zaznaczyć na słoikach strone membrany.Odrazu bedzie wiadomo czy membrana jest jednokierunkowa i ile przepuszcza wody i pary.
Link do komentarza
Cytat

nie bałdzo
w rzeczywistości nie występuje takie parcie wody, które proponujesz w tym eksperymencie
choć ilość wody, która by przeciekła powinna być praktycznie taka sama w obu przypadkach


Producenci mambran nie takie rzeczy wypisują a co do parowania to powinna być jednak różnica ze względu na gęstośc materiału wierzchniej i dolnej warstwy membrany. (tylko czy istotna ?)
Link do komentarza
Cytat

Może najlepszym wyjsciem byłby tu eksperyment wziąć 4 słoiki z wodą zamiast zakrętek owinąć membraną jedną i druga stroną membrany a następnie 2 postawić normalnie a 2 na odwrót i zaznaczyć na słoikach strone membrany.Odrazu bedzie wiadomo czy membrana jest jednokierunkowa i ile przepuszcza wody i pary.


czyli niewidzicie innego rozwiązania jak tylko położenie foli na nowo z nadrukiem na zewnątrz to rozwiązanie jest dla mnie zbyt kosztowne icon_biggrin.gif a dołożenie drugiej foli z nadrukiem na zewnątrz pomiędzy krokwiami z dystansem do tej pierwszej i ociepleniem tak jak sie należy byłoby złym rozwiązaniem?
Link do komentarza
My tu gadu gadu a kolega zwrocil sie o pomoc. Dyskusja niemniej jak na sympozjum naukowym icon_lol.gif Cza tu radzic aby chlop w komleky nie popadl po tym co tu przeczyta icon_eek.gif icon_biggrin.gif

Cytat

czyli niewidzicie innego rozwiązania jak tylko położenie foli na nowo z nadrukiem na zewnątrz to rozwiązanie jest dla mnie zbyt kosztowne icon_biggrin.gif a dołożenie drugiej foli z nadrukiem na zewnątrz pomiędzy krokwiami z dystansem do tej pierwszej i ociepleniem tak jak sie należy byłoby złym rozwiązaniem?

Tak na powaznie to nie ma co gdybac tylko zwroc sie z zapytaniem tak jak polecil barbossa do Pana Andrzeja. Bo gra toczy sie o duze koszty aby eksperymentowac.
Link do komentarza
Cytat

nic im niezrobiłem icon_biggrin.gif njebyło mnie przy tym chłopaki niby byli w porzadku ale sobie z folia nieporadzili dzieki za dyskusje icon_biggrin.gif


A powiedz czym kryles i na jakim etapie jestes z dachem, no i czy miales z tymi chlopakami spisana jakas umowe czy cus tam podobnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...