Skocz do zawartości

Rozdzielnia - opinie


Recommended Posts

Witam,

nie wiem czy to dobry dział. Jak nie to przepraszam i proszę o przesunięcie.

Chciałbym poznać opinie fachowców na temat tej rozdzielni. Jest ona umieszczona w domu jednorodzinnym moich rodziców. Robiona przez mojego tatę. Co wiem na jej temat: pokoje rozdzielone są fazami i w każdym światło(B6) oraz gniazda(C10) na oddzielnym obwodzie. Przewody do lamp to 3x1.5, a do gniazd 3x2.5. Zabezpieczenia różnicowe osobno na każde piętro, podwórko oraz oczko wodne. Ja dałbym chyba jeszcze po różnicowym na łazienki i kuchnie(?). Piszcie, jeśli macie jakieś wątpliwości/pytania. Chciałbym wyciągnąć jak najwięcej wiedzy z tego tematu. icon_smile.gif
Pozdrawiam!

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez wlodaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

gniazda - to 16A czyli 1.5mm2! 2.5mm nie nadaje się do współczesnych gniazdek i automatyki. Jak na gniazdku "stoi" 16A to oznacza to, ze krzywizny styku są dopasowane do 1.5mm2. Drut 2.5mm2 ma gorszy styk. Może się grzać i styk wypalać. Lepiej i bezpieczniej trzymać się przepisów.



Może Szanowny Pan przestałby wreszcie pieprzyć bzdury? I nie pisał w elektrycznych tematach. Bo żeby się na tym znać, to jednak trzeba parę lat chodzić do szkoły. Nie wystarczy wyczuwać ciepła ziemi.

Cytat

Chciałbym poznać opinie fachowców na temat tej rozdzielni.



Obraz nędzy i rozpaczy. KTO NA SZYNĘ OCHRONNĄ DAŁ CZERWONE PRZEWODY????
Dlaczego nie zastosowano grzebieni 3-fazowych, które zredukowałyby połowę oprzewodowania?
kto na gniazda daje charakterystykę C?
Ciekawe, czy pralka pochodzi na C 10A.
Do takiej instalacji to się robi PROJEKT!!!.
Ale skoro ktoś uważa, że lepiej najpierw zrobić, a potem myśleć...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

gniazda - to 16A czyli 1.5mm2! 2.5mm nie nadaje się do współczesnych gniazdek i automatyki. Jak na gniazdku "stoi" 16A to oznacza to, ze krzywizny styku są dopasowane do 1.5mm2. Drut 2.5mm2 ma gorszy styk. Może się grzać i styk wypalać. Lepiej i bezpieczniej trzymać się przepisów.



No to moja cała dotychczasowa nauka i praktyka poszły w ... to znaczy w las icon_biggrin.gif

A rozdzielnia, hmmm, robota garażowa, a "s-ki" C10 na gniazdka to se tak ne da panocku icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

gniazda - to 16A czyli 1.5mm2! 2.5mm nie nadaje się do współczesnych gniazdek i automatyki. Jak na gniazdku "stoi" 16A to oznacza to, ze krzywizny styku są dopasowane do 1.5mm2. Drut 2.5mm2 ma gorszy styk. Może się grzać i styk wypalać. Lepiej i bezpieczniej trzymać się przepisów.



Ciekawe jakie to przepisy? Proszę o cytat.
Standard to:
do oświetlenia - 1,5 mm2;
obwody gniazd - 2,5 mm2.
Zastosowanie wyłącznika C10 zamiast B16 w obwodzie gniazd to bezsens, choc działać będzie (pralka pewnie też).
Zabezpieczenie różnicowoprądowe w łazienkach obowiązkowo.
Szyny (grzebienie) zamiast tej plątaniny przewodów też koniecznie.
Co tam sterczy obok rozdzielnicy z tej dziury?
Zgadzam się, że to tragedia. Pomijając wszystko inne, jak to się będzie grzać przy takim upakowaniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...