Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wacLaw7777

brak planu zagospodarowania przestrzennego -warunki zabudowy

Recommended Posts

Dostaliśmy w spadku 60arów gruntów określonych mianem ,,łąka'', spełnialiśmy jak się nam wydawało przynajmniej 2 warunki na pozytwne otrzymanie pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego czyli min. 30arów i działka przylega bezpośrednio do działki budowlanej od dawna zabudowanej,wielkie plany i nadzieje, niestety przyszło zaraz otrzeźwienie; zawieszono postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy z uzasadnieniem ,,braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" na okres 12 miesięcy . muszę się odwołać do poniedziałku co robić???? jak umotywować??? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania terenu władze samorządowe mogą wstrzymać wydanie warunków zabudowy do czasu jego opracowania. Uzasadnienie ewentualnego odwołanie zależy od konkretnych warunków lokalnych, lokalizacji działki, rodzaju jej otoczenia, charakteru zabudowy. Warunki zabudowy wydawane są uznaniowo i od dobrej woli urzędników zależy jak potraktują sprawę. Pewnym atutem może być powołanie się na studium planowania przestrzennego (jeśli gmina takie opracowała), w którym określone powinny być kierunki rozwoju poszczególnych terenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg studium uwarunk. i kierunków zagospodarowania przestrz. nasza działka znajduje się w strefie III , który m.in. mówi że ,, ograniczenie rozwoju mieszkalnictwa poprzez zachowanie zabudowy istniejącej i jej uzupełnianie plombowe oraz dopuszczenie zabudowy rezydencjonalnej na zasadach wynikających z opracowań operacyjnych ujętych na załączniku mapowym (który jest niedostępny !!!)
i dalej...
wg mapek z kolejnych załączników że jest to - cytuję:
1. na obszarze koncentracji usług turystycznych
2. obszar podstokowy predystynowany dla funkcji turystyczno-rekraacyjnej

czarna magia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przedstawionej sytuacji nie ma sensu sie odwoływać. jak słusznie podała Redakcja Dodujemy Dom wydanie warunków zabudowy, a zarazem zawieszenie postepowania jest rzeczą uznaniową.

12 miesiecy to nie wieczność a wtedy gmina musi wydać jakąkolwiek decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No cóż, pewnie nie chciało im sie wysilać na wymyslenie czegos bardziej gustownego. A co jest nie tak z ta wstawka? Chodzi o to, ze jest przykręcona a nie przyspawana?  Tak ogólnie brama ładna. Na pierwszy rzut oka mi się podoba.   Coś z nią nie tak?
  • Jakiś czas temu pojawili się mistrzowie od osadzania bramy. Ponieważ zachowali się standardowo ( nie przyjechali w umówionym terminie) , wpadli bez zapowiedzi, kiedy byłam w pracy. Pokazuję efekt ich działań. Nie zachwyca mnie sposób zamontowania dolnego ustrojstwa. A ponieważ nie jesteśmy rozliczeni ( ciągle się uczę na własnej budowie) jeszcze mogę coś od nich chcieć. Tylko co?  Dokręcenie tej wstawki widocznej na lewo od furtki pokazuje druga fotka.  I mała ciekawostka przyrodnicza. Takie cudo koczowało kiedyś na drzwiach wejściowych.   Nie dodałam jeszcze , że brukarze sprawdzili głębokość osadzenia na środku, niestety równie płytka, jak po bokach. Prezesie, skoro masz potrzebę, pisz. 
  • Gość Rafał
   Podoba mi się tekst o polewaniu dachu wodą. W murowanym czasem dach nie jest konstrukcją szkieletową drewnianą? Domy szkieletowe faktycznie akumulują mało ciepła. Czy to jest wada czy zaleta? wg mnie jest to cecha. Wstawianie kotłowni (w postaci kominka) do takiego domu to w mojej opinii spory błąd. Po rozpaleniu w kominku pewnie farba spływa ze ścian. W szkieleciaku powinno stosować się ogrzewanie którym szybko można sterować aby tę cechę wykorzystać. Da się wtedy zmieniać temperaturę w pomieszczeniach nawet kilka razy na dobę. Choć by obniżać kiedy nikogo nie ma lub na noc. Da to komfort i zapewne jakieś oszczędności. Nawet ogrzewanie podłogowe jest dyskusyjne. Jest to spory akumulator ciepła który uniemożliwia szybkie sterowanie temperaturą. To istotne szczególnie w okresach przejściowych jak teraz(koniec września). Mieszkam teraz w domu w którym jest tylko podłogówka(wynajmuję) wieczorem zrobiło się trochę chłodno ale ogrzewania nie włączę bo skutki jego działania poczuję za kilkanaście godzin kiedy będzie słoneczny dzień a w domu zrobi się 30 stopni. Jeszcze jedna rzecz o której się często nie mówi. W domu szkieletowym ściana o grubości 35 cm (mierzone od obrazka na ścianie w salonie do elewacji budynku) spełnia wymagania stawiane domom pasywnym. U=0,099 W/m2*K (opracowanie ze strony budujzdrewna.pl Aby się do tego zbliżyć w przypadku np ceramiki poryzowanej od zewnątrz trzeba zastosować 30 cm styropianu dobrej jakości. Razem z tynkiem i elewacją da to ścianę o grubości niemal 60 cm. Niezły bunkier tylko otworów strzelniczych brak;)
  • No  nie! W Twoim piecu już nie stwardnieją....Może szmelc jaki? Choć twardość, nie zawsze oznaczała trwałość w ogniu, Mrówka pewnie nie ma o tym pojęcia....Następne kupisz w klasie AS.  
 • Popularne tematy

×