Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wacLaw7777

brak planu zagospodarowania przestrzennego -warunki zabudowy

Recommended Posts

Dostaliśmy w spadku 60arów gruntów określonych mianem ,,łąka'', spełnialiśmy jak się nam wydawało przynajmniej 2 warunki na pozytwne otrzymanie pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego czyli min. 30arów i działka przylega bezpośrednio do działki budowlanej od dawna zabudowanej,wielkie plany i nadzieje, niestety przyszło zaraz otrzeźwienie; zawieszono postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy z uzasadnieniem ,,braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" na okres 12 miesięcy . muszę się odwołać do poniedziałku co robić???? jak umotywować??? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania terenu władze samorządowe mogą wstrzymać wydanie warunków zabudowy do czasu jego opracowania. Uzasadnienie ewentualnego odwołanie zależy od konkretnych warunków lokalnych, lokalizacji działki, rodzaju jej otoczenia, charakteru zabudowy. Warunki zabudowy wydawane są uznaniowo i od dobrej woli urzędników zależy jak potraktują sprawę. Pewnym atutem może być powołanie się na studium planowania przestrzennego (jeśli gmina takie opracowała), w którym określone powinny być kierunki rozwoju poszczególnych terenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg studium uwarunk. i kierunków zagospodarowania przestrz. nasza działka znajduje się w strefie III , który m.in. mówi że ,, ograniczenie rozwoju mieszkalnictwa poprzez zachowanie zabudowy istniejącej i jej uzupełnianie plombowe oraz dopuszczenie zabudowy rezydencjonalnej na zasadach wynikających z opracowań operacyjnych ujętych na załączniku mapowym (który jest niedostępny !!!)
i dalej...
wg mapek z kolejnych załączników że jest to - cytuję:
1. na obszarze koncentracji usług turystycznych
2. obszar podstokowy predystynowany dla funkcji turystyczno-rekraacyjnej

czarna magia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przedstawionej sytuacji nie ma sensu sie odwoływać. jak słusznie podała Redakcja Dodujemy Dom wydanie warunków zabudowy, a zarazem zawieszenie postepowania jest rzeczą uznaniową.

12 miesiecy to nie wieczność a wtedy gmina musi wydać jakąkolwiek decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...