Skocz do zawartości

Ocieplanie wełną


Recommended Posts

Cytat

Buduję dom z pustaka ceramicznego 250x380x230 chcę ocieplać wełną ale nie wiem ile dać wełny (nie konsultowałem jeszcze tego z kierbudem) w projekcie mam podany styropian 12cm , są jakieś tabele przeliczające czy czym mam sie kierować ?


Zupełnie bez sensu i wyobraźni jest stosowanie dziś mniej jak 30 cm izolacji ( 0.1W/m2 x K) To raz . Dwa - dlaczego umieszcza Pan izolację termiczną za o9dbiornikami ciepła - ( mur i fundament) Przecież by izolacja termiczna była skuteczna musi:
1 być sucha - paroizolacja
2 - gruba ( 0.1W/m2 xK)
3- przed stałym odbiornikiem ciepła
... no chyba, że chce Szanowny Pan być sponsorem PEGENIGE, wtedy faktycznie - nie należy domu izolować
Link do komentarza
Cytat

Zupełnie bez sensu i wyobraźni jest stosowanie dziś mniej jak 30 cm izolacji ( 0.1W/m2 x K) To raz . Dwa - dlaczego umieszcza Pan izolację termiczną za o9dbiornikami ciepła - ( mur i fundament) Przecież by izolacja termiczna była skuteczna musi:
1 być sucha - paroizolacja
2 - gruba ( 0.1W/m2 xK)
3- przed stałym odbiornikiem ciepła
... no chyba, że chce Szanowny Pan być sponsorem PEGENIGE, wtedy faktycznie - nie należy domu izolować


Z tego co czytalem na lamach prasy budowlanej to 30 cm i wiecej daje sie do domow pasywnych. Oczywiscie ze do "zwyklego" tez mozna dac te 30 cm napewno nie zaszkodzi tylko po co wywalac kase niepotrzebnie. Osobiscie znam ludzi ktorzy ocieplali styropianem 10 cm i twierdza ze poprawilo sie o 100%. Chodzi miedzy innymi o zuzycie opalu jest o wiele mniejsze niz przed ociepleniem.
Link do komentarza
Moze i masz racje icon_biggrin.gif Nie praktykowalem z ociepleniem bo mam sciane jednowarstwowa a to co napisalem to napisalem (troche czytalem, troche widzialem, troche mi powiedzieli) nikogo chyba w blad nie wprowadze icon_confused.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...