Skocz do zawartości

okna polaciowe


Gość

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
jeśli decydujesz się na fakro, warto rozpatrzeć oferte firmy BRAAS. okna tej firmy produkowane sa przez fakro właśnie, ale są to okna z najwyższej półki fakro, od których fakro odewszło ze względu na zbyt małe zainteresowanie spowodowane wysoka ceną. firma BRAAS oferuje je naprawdę w dobrej cenie. warto wspomnieć o wieczystej gwarancji na gradobicie na szybę zewnętrzną w oknach BRAAS'a właśnie.
pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Polecam wyłącznie lukarny.


czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom. zresztą okna połaciowe przepuszczają więcej światła/ciepła do domu z racji swego pochylenia. dodatkowo przy lukarnie trzeba zastosować kosze, dodatkowe dachówki/obróbki szczytowe, gasiory, oraz taśme uszczelniająca połączenie muru z połacią, ewentualnie wykonać obróbkę blacharska w tym miejscu. osobiście uwazam okna połaciowe za lepsze i estetyczniejsze rozwiązanie, mimo iż sam mam lukarny u siebie w domu.
pozdrawiam
Link do komentarza
Więcej ciepła latem, zgoda , ale czy o to chodzi? Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną. Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka. Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.
Link do komentarza
Cytat

Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka.


nie rozumiem tego.
Cytat

Więcej ciepła latem, zgoda


dzięki roletom skutecznie zabezpieczającym przez upałem nie ma się czego obawiać w lato. w zimę zaś w słoneczne dni mozna wspaniale dogrzać pomieszczenie.

Cytat

Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną


zgadza się, działa to w obie strony. jeśli więcej ciepła ucieknie w chłodne dni to i więcej wpadnie ciepła w dni słoneczne.

Cytat

Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.


do połaciowych mozna zamontowac bardzo fajne rolety zewnętrzne spełniające te same funkcje co okiennice

Cytat

czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom


ten argument nie został obalony.
pozdrawiam
Link do komentarza
Pianka montażowa nie chłonie wilgoci. Miejsca osadzenia okna ze względu na niską temperaturę będą i innym przypadku mokre. A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok, a co do moliwości ... do tej pory się wszędzie dało zamontować.. dodam jeszcze , że można postawić kwiatek, wyjżeć... mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.
Link do komentarza
Cytat

A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok


owszem, w niektórych budynkach mają i sa nie zastąpione. sa jednak takie budynki/dachy na których postawienie lukarny byłoby przypięciem kwiatka do kozucha.

Cytat

do tej pory się wszędzie dało zamontować..


jeśli lukarny nie da się oprzeć na krokwiach, a ścian na poddaszu nie ma, może być kłopot ze skonstruowaniem lukarny.

Cytat

można postawić kwiatek


faktycznie, nie pomyślałem o tym. może dlatego że wolę jak kwiaty stoją na podłodze. jednak rzeczywiście jeśli ktoś lubi kwiaty na parapecie, lub wogóle parapety to owszem jest to argument.

Cytat

mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.


ja jeż mam kibelek pod lukarną, ale i bez niej mógłbym wstać. niestety takie rzeczy trzeba przewidywać na etapie wznoszenia ścianek kolankowych, żeby po wykończeniu poddasza nie chodzic na pieterku na kolanach.

pozdrawiam
Link do komentarza
właśnie kolega T. Brzęczkowski pisze że połaciowe nie sa na piankę montowane, w przeciwieństwie do zwykłych okien montowanych w lukarnach. choć sformułowanie montowanie na pianę nie jest prawdziwe. chodzi o uszczelnianie. montowanie okien ZAWSZE musi odbywac się za pomocą kotem lub dybli. obklejenie ich tylko pianka grozi wypadnięciem okna!
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Coś z tym Braasem i Fakro jest nie tak, to poleca sprzedawca tych okien bo mu pewnie "nie schodzą". Robiłam rozeznanie w wielu firmach sprzedajacych okna dachowe i zdecydowałam się na Veluxa. Zamontowałam niektóre okna uchylno-obrotowe (ze wzgledu na "wysokość" mieszkańców), a cenę jaką wynegocjowałam przy zakupie 10 okien i wyłazu skłoniła mnie do Veluxa. Jestem zadowolona z zakupu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...