Skocz do zawartości

Elektryczny pech


Recommended Posts

dla mnie ten artykuł to kompletna bzdura: 1. inwestor składając dokumentację celem uzyskania pozwolenia na budowę musi mieć zapewnioną dostawę elektryczności - czyli przed rozpoczęciem budowy musiał mieć warunki przyłączenia, 2. jak wszyscy wiedzą ZUDP jest miejscem gdzie z pewnością uzgadnia się gdzie będzie skrzynka z licznikiem 3. nie wieże aby ktoś był aż tak naiwny aby dać się tak omotać Panu Zbyszkowi - jedna wizyta w zakładzie energetycznym wszystko by wyjaśniła 4. ten artykuł napisał jakiś sfrustrowany klient który został wyłączony za niepłacenie rachunków lub złapany na kradzieży..
Link do komentarza
Kiedy my Polacy przestaniemy szukać wszędzie! korupcji Mam wniosek do narodu: ZAJMUJMY SIĘ SWOJĄ PRACĄ NAJLEPIEJ JAK TYLKO MOŻEMY I POTRAFIMY I PRZESTAŃMY ZRZĘDZIĆ I SZUKAĆ DZIURY W CAŁYM - przekonany jestem że wszystkim będzie lepiej..
Link do komentarza
Kolega z artykulu jednym slowem mial pecha i byl naiwny jak male dziecko. No coz tacy ludzie tez sa potrzebni na tym swiecie aby innym cwaniakom kase nabijac. Trudno mi uwierzyc aby ta historyjka byla prawdziwa, ale coz Polak potrafi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Mi zakład energetyczne też chciał postawić skrzynkę w linii ogrodzenia najblizej słupa. Słup stoi w rogu działki ok 0,5 m od granicy. Na moje prosby aby postawić przy wjeździe na działke odpowiadali ze takie mają przepisy i nic sie nie da zrobic (chodziło raptem o 15 m). No cóż pomyslałem jak sie nie da to sie nie da ale na koniec powiedziałem że bede żądał odczytów z licznika i nie bedzie mnie interesowało czy inkasent skacze przez zwały śniegu i rów z wodą - bo to nie mój interes i bede płacił zgodnie z odczytem. Jakie było zdziwienie jak zadzwonili do mnie zeby sie umówić gdzie dokładnie ma stać skrzynka z licznikiem. Miejsce wskazałem i juz nie było problemów ze "niezgodnie z przepisami".
pozdrawiam wytrwałych.
Link do komentarza
Cytat

Mi zakład energetyczne też chciał postawić skrzynkę w linii ogrodzenia najblizej słupa. Słup stoi w rogu działki ok 0,5 m od granicy. Na moje prosby aby postawić przy wjeździe na działke odpowiadali ze takie mają przepisy i nic sie nie da zrobic (chodziło raptem o 15 m). No cóż pomyslałem jak sie nie da to sie nie da ale na koniec powiedziałem że bede żądał odczytów z licznika i nie bedzie mnie interesowało czy inkasent skacze przez zwały śniegu i rów z wodą - bo to nie mój interes i bede płacił zgodnie z odczytem. Jakie było zdziwienie jak zadzwonili do mnie zeby sie umówić gdzie dokładnie ma stać skrzynka z licznikiem. Miejsce wskazałem i juz nie było problemów ze "niezgodnie z przepisami".
pozdrawiam wytrwałych.


W moim przypadku nie mialem takiego problemu. Nie rozumiem ze piszesz ze zaklad energetyczny chcial postawic u mnie skrzynke w linii ogrodzenia.... U mnie wygladalo to tak, przyjechal projektant przylacza po wczesniejszym umowieniu sie. Przedstawil mi warunki tzn odleglosci gdzie i jak moze stac skrzynka wg przepisow. Zostala postawiona tam gdzie ja chcialem zachowujac wymagane odleglosci i tyle. Na tej postawie zostal zrobiony projekt przylacza a po kilku miesiacach wykonano przylacze wg projektu. A ty piszesz ze wskazales im nowe miejsce i nie bylo problemow icon_confused.gif Wydaje mi sie ze przy zmianie lokalizacji skrzynki energetycznej powinna procedura zaczac sie od nowa tzn od zmiany projektu przylacza.
Link do komentarza
czy zrobiłeś coś złego albo pokazywałeś że masz duż pieniędzy na budowę? bo z tego co piszesz to mam wrażenie pewna życzliwa grupa ludzi zwyczajnie z tobą walczy na każdym kroku trzymaj się..
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość gosć projektant
szafki od lat są lokalizowane w ogrodzeniach a jeśli masz słup to na słupie jak zakład energetyczny chciał postawić słup to mogłeś się zgodzić przyłącze od ręki bez panów ZBYSZKÓW a jak stawiali u ciebie ogrodzenie to miejsce szafki robisz wnękę i tyle a uciebie samowolnie przestawiłeś skrzynkę z linii ogrodzenia w teren działki 1metr lub więcej a co było w uzgodnieniu ZUDP ciesz się ze ci budowy nie wstrzymali tak z urzędu nadzoru budowlanego traktując jako samowolę "jak się ma rezydencję to niema co płakać jak cię trochę skasowali a ile wydałeś na ogrodzenie kute".
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

szafki od lat są lokalizowane w ogrodzeniach a jeśli masz słup to na słupie jak zakład energetyczny chciał postawić słup to mogłeś się zgodzić przyłącze od ręki bez panów ZBYSZKÓW a jak stawiali u ciebie ogrodzenie to miejsce szafki robisz wnękę i tyle a uciebie samowolnie przestawiłeś skrzynkę z linii ogrodzenia w teren działki 1metr lub więcej a co było w uzgodnieniu ZUDP ciesz się ze ci budowy nie wstrzymali tak z urzędu nadzoru budowlanego traktując jako samowolę "jak się ma rezydencję to niema co płakać jak cię trochę skasowali a ile wydałeś na ogrodzenie kute".


U mnie jak pamiętam nie licząc papierków i wszelakich opłat chcieli jeszcze na bezczelnego flachę wódy i to był bezczelny szantaż jak nie to oni nie ..... po paru telefonach i jednym dniu zwłoki przyjechała druga ekipa chyba abstynenci i podłączyli na sucho .Kupił bym nawet dwie flachy jak by podeszli do tego profesjonalnie ale chamstwo należy zwalczać ...............wężykiem Jasiu ,jak piszesz chamstwo ? .


Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
No faktycznie głupota takiego elektryka który robi robótki na boku a zatrudniony jest w RE robi się prosto ustala konkrety i po prostu nagrywa a jak zacznie fikac podpiedala gdzie trzeba i wszycho albo wyleci z pracy albo buzia w kubeł ot i po sprawie to dziala na spoko
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość elektryk
Autor "adam" ma rację. Warunki przyłączenia do sieci to podstawowy dokument i załatwiany w pierwszej kolejności. Co do elektryka "wykonawcy" to albo nie znał przepisów albo naciągał klienta. Ja wykonując instalację oddaje ją klientowi (pod napięciem) czyli pomagam w trakcie wykonywania prac w załatwieniu formalności które klient musi załatwić osobiście..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...