Skocz do zawartości

Problem z T.Brzęczkowskim


Gość adiqq

Recommended Posts

Cytat

Szanowny Panie nie potrzeba wielkiej wiedzy, by wiedzieć, że izolacja termiczna musi oddzielać to co chcemy grzać od tego czego ogrzewanie nie ma sensu.


Dzisiaj zadano panu takie pytanie odnośnie treści którą pan po raz kolejny powiela
Cytat

Sytuacja się odwraca i jest upalne lato - chcemy miec w domu chłodno a grzejemy do oporu ścianę od sońca - gdzie teraz umieści Pan izolację termiczną?


Pańska odpowiedź to
Cytat

To oczywiste Szanowny Panie - w tym wypadku między grzejnikiem a pomieszczeniem !


https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=222337

Może pan dokładnie opisać, albo jeszcze lepiej rozrysować taka przegrodę (ścianę zewnętrzną) z uwzględnieniem warunków lato-zima.
Oczywiście z zastosowaniem paroizolacji chroniącej izolacje przed wilgocią.
Jaki będzie rozkład ciśnienia pary nasyconej w takiej przegrodzie?
W którym miejscu przegrody nastąpi wykraplanie wilgoci przy skokach temperatur?

Metoda utrzymania tej paroizolacji w 100% szczelności (gniazdka, szafki i inne tam) byłaby mile widziana.
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj zadano panu takie pytanie odnośnie treści którą pan po raz kolejny powiela

Pańska odpowiedź to

Array="" target="_blank">https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=222337

Może pan dokładnie opisać, albo jeszcze lepiej rozrysować taka przegrodę (ścianę zewnętrzną) z uwzględnieniem warunków lato-zima.
Oczywiście z zastosowaniem paroizolacji chroniącej izolacje przed wilgocią.
Jaki będzie rozkład ciśnienia pary nasyconej w takiej przegrodzie?
W którym miejscu przegrody nastąpi wykraplanie wilgoci przy skokach temperatur?

Metoda utrzymania tej paroizolacji w 100% szczelności (gniazdka, szafki i inne tam) byłaby mile widziana.



Przepraszam, ze śledzę wątek i coś palnę czasem, ale TB zaczął mnie właśnie interesować. Wynika to z jego odpowiedzi, których treść ma kilka żelaznych punktów:
zużycie energii ograniczone do minimum i decentralizacja ogrzewania z maksymalnym sterowaniem źródeł ciepła
sposób ocieplania jedyny słuszny bez względu na założenia
termoizolacja jako marginalizacja grzania czy odwrotnie
paroizolacja i jej brak jako źródło wszelkiego zła
kondensacja pary wodnej w styropianie przy grubości warstwy większej od 12 cm
błędy dydaktyczne na uczelniach
dom pasywny
szczelina powietrzna jako przykład na szybkie wychłodzenie ściany
Link do komentarza
Cytat

Tak sobie myślę - jeśli dofinansowanie byłoby powszechnie dostępne


po
1- domy zużywające 15-20 kWh /m2 rocznie na ogrzewanie nie są droższe od - nazwijmy to muratorowskich.
2- kto ma dofinansowywać? Budżet? przecież państwo nasze zarabia krocie na marży akcyzie i VAT -cie tak więc nie wyda ani złotówki by owe dochody zmniejszyć

Przeniesienie kosztów budowy domu z "ogrzewania" na izolację - nie jest INWESTYCJĄ.
Podobnie jak zabezpieczenie izolacji termicznej przed wilgocią. Umieszczenie izolacji termicznej przed tym czego ogrzewanie nie ma sensu, nie za ( ściana i fundament ) to też ogromne korzyści energetyczne.
Link do komentarza
Proszę by Pan to uważnie przeczytał
Cytat

Ja chcę ogrzać ściane z cegły by mi potem oddała ciepło do środka pomieszczenia. I na co mi teraz ta Pana izolacja od środka?

Szanowny Panie - ja też wiele rzeczy chcę... ale to co Pan chce nie jest możliwe. Chętnie to Panu wytłumaczę.
Do końca lat osiemdziesiątych energia była stosunkowo tania a systemy ogrzewania nie posiadały automatyki. Brak automatyki skutkował okresową nadprodukcją ciepła. Mur odbierał nadmiar i stabilizował temperaturę. Pełnił bardzo pożyteczną rolę "pseudoautomatyki" . Co się zmieniło po wprowadzeniu precyzyjnego ustawiania temperatury. Gdy mamy dokładnie to co ustawione - wyłącza się ogrzewanie, czyli teraz nie występuje "nadmiar" - a skoro tak, to ściana która część ciepła odprowadza do fundamentu, ZAWSZE BĘDZIE CHŁODNIEJSZA OD TEMPERATURY POKOJOWEJ. Zawsze chłodniejsza - czyli zawsze już będzie odbiornikiem ciepła. Nigdy już nie odda ciepła do środka ( jak Pan to ładnie ujął).
Kolejna sprawa związana z oszczędzaniem energii – to programowanie. Skoro mamy automatykę w systemie ogrzewania – to warto pójść dalej i programować czas /temperaturę/strefy… izolacja za murem takie działania znakomicie utrudnia.
Następna kwestia to wilgoć – ale ta wiąże się nierozerwalnie z grubością izolacji termicznej – profesor J.A. Pogorzelski – badał to dość dokładnie – nie ma problemu wilgoci w ociepleniu do 12 cm ( styropian wełna) natomiast przy grubszym ociepleniu materiał izolacyjny za ścianą ulega zawilgoceniu.

Czy może Pan przedstawić jedną zaletę ocieplania za stałym odbiornikiem ciepła we współczesnym budownictwie?

Link do komentarza
Cytat

Przerabialiśmy domy "zeroenergtyczne" na ogrzewanie elektryczne. A co do rozumu... nie znam tematu ale wiem, że wygaduje Pan bzdury jest pięknym świadectwem, laurką dla Szanownych szarych komórek Waćpana.


To prawie tak jak Pan za bzdurne uważa założenia do obliczeń oporu cieplnego przegrody, ale posługuje się wartościami U, zgodnie z tymi zasadami wyliczonymi, czy nie zna Polskiej Normy i założeń do niej, ale powołuje się Pan na wyniki obliczeń wykonane wg tej Normy, itd, itp.
Link do komentarza
Może najpierw pan zacznie odpowiadać na pytania, choćby to... a nie wiecznie wymagać od innych odpowiedzi i dowodów.

Cytat

Cytat

Sytuacja się odwraca i jest upalne lato - chcemy miec w domu chłodno a grzejemy do oporu ścianę od sońca - gdzie teraz umieści Pan izolację termiczną?


Może pan dokładnie opisać, albo jeszcze lepiej rozrysować taka przegrodę (ścianę zewnętrzną) z uwzględnieniem warunków lato-zima.
Oczywiście z zastosowaniem paroizolacji chroniącej izolacje przed wilgocią.
Jaki będzie rozkład ciśnienia pary nasyconej w takiej przegrodzie?
W którym miejscu przegrody nastąpi wykraplanie wilgoci przy skokach temperatur?

Metoda utrzymania tej paroizolacji w 100% szczelności (gniazdka, szafki i inne tam) byłaby mile widziana.


... a nie wiecznie wymagać od innych odpowiedzi i dowodów.
Link do komentarza
Cytat

Czy może Pan przedstawić jedną zaletę ocieplania za stałym odbiornikiem ciepła we współczesnym budownictwie?

To pytanie jest tak samo logiczne jak takie : Czy przestał już Pan bić małe dzieci?
Ściana byłaby stałym odbiornikiem, jeżeli w każdej chwili ilość ciepła we wnętrzu pomieszczenia był nie większa niż straty ciepła przenikające przez tę przegrodę.
W domach energooszczędnych łatwo można wykazać, że jest wiele takich sytuacji, gdy zyski wewnętrzne i słoneczne znacznie przekraczają straty ciepła przez przegrody i na wentylację.
Link do komentarza
Cytat

Jak mogę to odpowiadam. Nie odpowiadam jak nie wiem, lub jak pyta, ktoś kogo uważam za idiotę, po prostu mam filtr, nie dyskutuję z takimi ludźmi - bo po co - to tak na logikę, Panie Henryku


Jak rozpoznać, że nie zna pan odpowiedzi od uważam kogoś za idiotę?

Nie prościej użyć sformowania NIE WIEM?

A soje posty też pan filtruje według tego klucza :ranting:
Link do komentarza
Cytat

Jak mogę to odpowiadam. Nie odpowiadam jak nie wiem, lub jak pyta, ktoś kogo uważam za idiotę, po prostu mam filtr, nie dyskutuję z takimi ludźmi - bo po co - to tak na logikę, Panie Henryku


To o mnie?... Hura, hura :yahoo: ... jestem jednak normalny cieszesie.gif
Redakcję też tan zaszczyt spotkał... wszak pytanie zasadnicze właśnie ona postawiła... a odpowiedzi brak
Link do komentarza
Cytat

ZNOWU walisz pan prywatę!!!!! tylko prąd jest traktowany jako dobro narodowe, które można używać za darmo, grzejniki i reku którymi pan handlujesz (pardon - rozdajesz pan za darmo) też głupawa manipulacja i tyle tradycyjnie już - jake są te "ogromne korzyści energetyczne" poproszę w liczbach bo jam umysł ścisły i takiego bajdurzenia o niczem nie rozumiem ni w ząb



Ideologii/mitów nikt jeszcze nie przełożył na liczby. Z mitami jet tak, że każda liczba pasuje i żadna też. Z faktami jest inaczej. Ja o fakty Pana TB nie posądzam.

Także Szanowny Panie Barbossa - jak na rybach - wgapiamy się w spławik i czekamy na branie. Możemy się nie doczekać i przyda się jedynie mydło.
Link do komentarza
Cytat

Potem się zerwie, odetnie i założy np. zasobnik z pci lub małe zasobniki. Ale moda na "darmową" energię... jak to moda – nie trwa zbyt długo a kosztuje!

To może jeszcze raz Pan powtórzy :
Cytat

Pompy ciepła są wyłącznie do obiektów zabytkowych, których wyburzyć ani zaizolować nie można.

Link do komentarza
Cytat

To może jeszcze raz Pan powtórzy :


A Pan setny raz nie wie o co chodzi? Nie wierzę, że jest Pan taki nierozumiejący, jest Pan tylko złośliwy, a to jest bardzo małe. Powtórzę więc, tak jak grzałka elektryczna, palnik gazowy, pompa ciepła - może być używana w układzie centralnym ( gdzieś się produkuje ciepło i wysyła) - płaci się wtedy za ciepło wyprodukowane, lub niecentralnym ( każde pomieszczenie ma niezależny system ogrzewania ( cwu również) - wtedy płacimy za ciepło odebrane. Ze względu na oszczędność energii i komfort centralne systemy ogrzewania nie nadają się do obiektów o małych potrzebach ciepła.
Zdanie, które raczył wyrwać Pan z kontekstu, dotyczyło pompy ciepła włączonej w układ centralny. Zabytki do obiektów energooszczędnych nie należą i z natury rzeczy izolacją zmniejszenie potrzeb cieplnych w nich nie może mieć miejsca. We współczesnym budownictwie rola izolacji termicznej jest jasna, ma zminimalizować rolę ogrzewania i zapewnić wraz wentylacją komfort. Ta marginalizacja roli ogrzewania powoduje, ze absolwenci szkół na których jeszcze uczy się przestarzałych, centralnych systemów ogrzewania – jako podstawowych a nie do zabytków, mają wypaczoną wiedzę o izolowaniu. To normalne i oczywiste. Tych spraw ( ogrzewania pośredniego i izolowania ) pogodzić się nie da – co widać aż nadto na tym forum.
Link do komentarza
Cytat

Zna Pan kogoś oszukanego?



niestety nie rozkleili ogłoszeń na słupie , stąd trudno namierzyć....

Cytat

I proszę się nie kryć za nickiem.



aż się popłakałam :hahaha2:
a że tak zapytam - za czym się na kryć na forum , na którym każdy jest jakimś nickiem ... ???
czyżby kolejna teoria spiskowa dziejów?


Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

niestety nie rozkleili ogłoszeń na słupie , stąd trudno namierzyć....



aż się popłakałam :hahaha2:
a że tak zapytam - za czym się na kryć na forum , na którym każdy jest jakimś nickiem ... ???
czyżby kolejna teoria spiskowa dziejów?


nie marginalizacja argumentów gdy trzeba cos konkretnie uzasadnić :hahaha2:
Link do komentarza
Cytat

Tak jest przyjęte, że jeżeli komuś zarzuca się, go oszukał czy naciągnął - to powinien robić to jawnie. Jak mam udowodnić, że Pana PeZet nie oszukałem?



trudno, będzie Pan musiał żyć teraz w nieświadomości ... :bezradny:
chyba , że Pan wynajmie Rutkowskiego ... wie Pan : podsłuchy, satelity i te sprawy ...

Cytat

To są oskarżenia i trzeba je wyjaśnić w sądzie.



bardzo dziwne zachowanie szczególnie w kontekście tego, że jednak nie tak szybko Pan pobieża w stronę sądowego rozwiązania sporów z osobami które to Pan obraża .... codziennie , hurtowo, mnogo i bardziej dosadnie .... poczynając od inwestorów na przedsiębiorstwach kończąc...
niech się Pan nie ośmiesza, Panie Brzęczkowski ...
podejrzewam, że już niczym nie jest Pan w stanie nas zszokować czy tez poruszyć ... jedynie bardziej rozśmieszyć...
Link do komentarza
Gość gawel
Ja się tylko dziwie co PeZeta tak wkurzyło to do niego nie podobne , podobnie jak nie wiem za bardzo o co mu poszło. Cos tu maże faktycznie jest na rzeczy. Jakkolwiek krytycznie się czasem odnoszę do teorii Pana Tomasza to faktem jest że na takie personalne epitety bym sobie nie pozwolił, a i wiem że Pezet tez nie. icon_eek.gif . Wiec nie wiem co jest grane.

PS. Panie Tomaszu z kilkoma Pana teoriami się w sumie zgadzam tylko, że z uwagi na ich istote nie moga być stosowane dosłownie w każdym wątku bo wychodzi co wychodzi.

Np to że nie warto jest robić CO w małym w miare ocieplonym domu, też mam problemy z wytłumaczeniem że nie mam kotłowni i że ogrzewanie elektryczne wystarcza. Dziwnie sie patrza a potem widze to spojrzenie takie jakieś aha bo go stać to płaci. A nie płace nie wiadomo ile tyle ile tzreba.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

może jednak PeZet był u Pana Brzęczkowskiego .... i wie o czym prawi? icon_rolleyes.gif
albo czytał , czytał, czytał ..... aż Go szlag trafił i nie wytrzymał, jak to i u mnie czasem bywa ... czasem człowiek musi :bezradny:


Też mam takie podejrzenie.
Link do komentarza
Cytat

Ja się tylko dziwie co PeZeta tak wkurzyło to do niego nie podobne , podobnie jak nie wiem za bardzo o co mu poszło. Cos tu maże faktycznie jest na rzeczy. Jakkolwiek krytycznie się czasem odnoszę do teorii Pana Tomasza to faktem jest że na takie personalne epitety bym sobie nie pozwolił, a i wiem że Pezet tez nie. icon_eek.gif . Wiec nie wiem co jest grane.

PS. Panie Tomaszu z kilkoma Pana teoriami się w sumie zgadzam tylko, że z uwagi na ich istote nie moga być stosowane dosłownie w każdym wątku bo wychodzi co wychodzi.

Np to że nie warto jest robić CO w małym w miare ocieplonym domu, też mam problemy z wytłumaczeniem że nie mam kotłowni i że ogrzewanie elektryczne wystarcza. Dziwnie sie patrza a potem widze to spojrzenie takie jakieś aha bo go stać to płaci. A nie płace nie wiadomo ile tyle ile tzreba.


Nie chodzi o epitety, a o naciągacza i hochsztaplera. To czy ktoś kogoś uważa za durnia to mnie nie interesuje, natomiast, zarzut, że kogoś oszukałem, czy naciągnąłem... - doprowadzę do końca!
Link do komentarza
Cytat

Tak jest przyjęte, że jeżeli komuś zarzuca się, go oszukał czy naciągnął - to powinien robić to jawnie. Jak mam udowodnić, że Pana PeZet nie oszukałem? To są oskarżenia i trzeba je wyjaśnić w sądzie.


Oprócz "wizjonerstwa" doszło jeszcze pieniactwo.

Jak się panu terminy rozpraw zbiegną w czasie to w jednym tygodniu wszystkie sale rozpraw w sądzie pan odwiedzi icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie chodzi o epitety, a o naciągacza i hochsztaplera. To czy ktoś kogoś uważa za durnia to mnie nie interesuje, natomiast, zarzut, że kogoś oszukałem, czy naciągnąłem... - doprowadzę do końca!



Tomasz, piszę do Ciebie po imieniu, bośmy się POZNALI i sporo czasu gadali.
W moim odczuciu, jak czytam co piszesz i jak obrażasz ludzi, jak wchrzaniasz się w dyskusje nie na temat i naginasz wszystko do swojej firmy i swojego doświadczenia,
to mnie krew zalewa!
W każdym wątku sadzisz te swoje farmazony. I nie wytrzymałem.

Nie naciągnąłeś mnie i nie oszukałeś. W sensie finansowym. W życiu bym się do Ciebie nie zgłosił.

Hohsztaplerką są Twoje teorie, pseudonaukową hohsztaplerką - sprytnym żonglowaniem argumentami bez poparcia.
Niejednokrotnie wypunktowali Ci to forumowicze.
Czemu to służy?
Co więcej, nie piszesz na temat. Rozbijasz dyskusje. I używasz IDENTYCZNYCH argumentów, jakich ja pozwoliłem sobie użyć pod Twoim adresem.
Boli?
Wyobraź sobie, że podobnie odbierają Twoje posty ludzie, którzy INACZEJ niż w myśl Twoich pseudoteorii zbudowali swoje domy.
Ja do nich należę.

Jak czytam Twoje wypowiedzi, to mam wrażenie że i mnie obrażasz, bo zaliczam się do grona tych co zastosują centralne,
nie dają folii od środka
i mają na ścianie styropian grubości powyżej 12cm.
Na Boga, opamiętaj się, pisz na temat i nie obrażaj mnie.
Bo ja nie jestem idiotą, choć takie rozwiązania przyjąłem.

Naciągasz ludzi na idiotyczne rozwiązania, robisz wodę z mózgów biednym nieświadomym.

Wyobraź sobie, że pojęcia hophsztapler i naciągacz mogą istnieć w kontekście szerszym aniżeli tylko zarabianie kasy!!
Po raz kolejny dowodzisz, w swojej nieświadomości, że bijesz marketingową pianę, bo myślisz wyłącznie o tym, by łapać klientów.

Łap ich sobie, a proszę bardzo, tylko czyń to subtelniej, bo to co robisz jest - namolnością.
Swiadczy to o braku szacunku dla tych, co szukają na forum informacji i wymieniają się opiniami.
Krzywdzisz innych, a teraz, ojoj, poczułeś się urażony?
Czym?

Dziwię się, że twoje beztroskie wciskanie postów nie na temat jest tolerowane przez adminów.
Link do komentarza
Wszystko o czym piszę - jest również wykonywane. Błędy w izolacji można zmierzyć zużytą energią i zawilgoceniem. To są wartości mierzalne! Może też się Pan spotkać z "oszukanymi" przeze mnie. Wystarczy zadzwonić i się umówić.
A co będzie Szanowny Panie, gdy zaraz po wakacjach na wykładach zacznie się mówić o wyższości izolowania nad ociepleniem? O konieczności stosowania paroizolacji przy U<0.3W/m2xK… Co Pan wtedy napisze? Różnice w zużyciu energii i komforcie są zbyt duże, by odradzać izolowanie domu…
Proszę przedstawić kogo naciągnąłem lub oszukałem !
Link do komentarza
jooooooooooo, to nie jest ani śmieszne, ani smutne, ani wesołe, ani udane.
To nie jest dobre.
Ja to bym miał taki pomysł.
Pan TB ma swoich zadowolonych klientów.
Pan by poprosił tych zadowolonych - wie Pan - żeby tak bezinteresownie, z racji życzliwości i wdzięczności za dobrą robotę i poradę - zalogowali się u nas.
Żeby wkleili kilka zdjęć - i napisali w kilku zdaniach że współpraca z Panem i z teoriami które większość neguje - była i jest udanym i dobrym rozwiązaniem.
Ja bardzo bym chciał.
Może Pan poprosi?
Przecież wszyscy nie odmówią....
Bo ja naprawdę Pana lubię - a że jestem czasami przewrotny, kocham ucieranie nosa (sam stosuję często - choć nie w izolacjach akurat)
I co
Dobry pomysł?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tomasz, piszę do Ciebie po imieniu, bośmy się POZNALI i sporo czasu gadali.



a wiesz PeZet , że ja też tak kiedyś myślałam?
w imię tego co i Ty na priv z w/w rozmawiałam z prośbą żeby żył i dał żyć innym ... niestety - otrzymałam taką odpowiedź mniej więcej jak Ty teraz - czyli bełkot o U<0.3W/m2xK i paroizolacji - czyli zero dobrej woli i żadnego zrozumienia problemu ...
metodą zdartej płyty - z automatu się włącza TB udowadnianie własnych racji nie bacząc na to co kto inny ma do powiedzenia ... możesz gadać o rozmnażaniu pingwinów oraz budowaniu igloo przez eskimosów, a on nadal będzie pieprzył o U<0.3W/m2xK i paroizolacji ...
nie masz na to wpływu , ani nikt inny ....
ja przeszłam chyba przez wszystkie fazy : najpierw próbowałam zaakceptować takie pieprzenie TB w kółko o jednym na wielu wątkach - nie udało się , potem była próba przekonania na priv - jak grochem o ścianę, następnie miałam fazę agresji i na forum się wkurzałam ... a teraz już mi szczerze wisi - chce mi się to coś wtrącę , nie to nie .... jak z pająkiem co wisi w kącie przy suficie - upierdliwy jak cholera jak się spuszcza z tej pajęczyny na moich oczach icon_lol.gif , ale nie chcę go zabić bo wiem że chce żyć.... z litości....


Cytat

Dziwię się, że twoje beztroskie wciskanie postów nie na temat jest tolerowane przez adminów.



też w sumie .... ale sobie to wytłumaczyłam w ten sposób , że TB to taki "nabijacz" - jak nas podkur... to jest dyskusja , jest mnogo ludzi na forum , coś się dzieje i w google zaś wyżej ... icon_lol.gif
takie wiesz - folklor forum , barwność i emocje wnosi , a że niekoniecznie dobre? pewnie adminów to nie obchodzi...

Cytat

Pan by poprosił tych zadowolonych - wie Pan - żeby tak bezinteresownie, z racji życzliwości i wdzięczności za dobrą robotę i poradę - zalogowali się u nas.

I co
Dobry pomysł?



jak możesz zmuszać do zaangażowania rodzinę TB? na pewno mają inne rzeczy do roboty ... icon_rolleyes.gif


Link do komentarza
Widzę, że gdy wyczerpują się argumenty niektórym puszczają nerwy i zaczynają obrażać innych. To oczywiście polskie kołtuństwo... :( Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat. Ma swoją teorię i jej się trzyma, do tego jest skutecznym sprzedawcą, a nie tylko forumowym teoretykiem. Widać tu, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.

Panie Tomku,

Pozdrawiam i proszę nie ulegać, bo tu nie ma godnego Pana przeciwnika icon_smile.gif

Pozdrawiam !

Rysiu
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że gdy wyczerpują się argumenty niektórym puszczają nerwy i zaczynają obrażać innych. To oczywiście polskie kołtuństwo... :( Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat. Ma swoją teorię i jej się trzyma, do tego jest skutecznym sprzedawcą, a nie tylko forumowym teoretykiem. Widać tu, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.

Czy wykorzystał Pan rady Pana Tomasza?
Chodzi o niecentralne ogrzewanie, izolację od wewnątrz, sterowanie zadaniowe i strefowe ogrzewania, niecentralne przygotowanie ciepłe wody, oczywiście brak gazu, kolektorów słonecznych, itp.
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że gdy wyczerpują się argumenty niektórym puszczają nerwy i zaczynają obrażać innych. To oczywiście polskie kołtuństwo... :( Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat. Ma swoją teorię i jej się trzyma, do tego jest skutecznym sprzedawcą, a nie tylko forumowym teoretykiem. Widać tu, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.

Panie Tomku,

Pozdrawiam i proszę nie ulegać, bo tu nie ma godnego Pana przeciwnika icon_smile.gif

Pozdrawiam !

Rysiu




Łuubu dubu ! łuubu dubu ! niech nam żyje ! ...brawo.gif


Cytat

Panie Tomku,

Pozdrawiam i proszę nie ulegać, bo tu nie ma godnego Pana przeciwnika icon_smile.gif

Pozdrawiam !

Rysiu



hmmm.gif dobra ..chcesz rabat wyżebrać

Tylko po cholere nas obrażasz ? ..."polskie kołtuństwo" puke.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy wykorzystał Pan rady Pana Tomasza?
Chodzi o niecentralne ogrzewanie, izolację od wewnątrz, sterowanie zadaniowe i strefowe ogrzewania, niecentralne przygotowanie ciepłe wody, oczywiście brak gazu, kolektorów słonecznych, itp.



przeca napisał:
Cytat

.........Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat. Ma swoją teorię i jej się trzyma.....




Link do komentarza
Cytat

Widzę, że gdy wyczerpują się argumenty niektórym puszczają nerwy i zaczynają obrażać innych. To oczywiście polskie kołtuństwo... :( Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat. Ma swoją teorię i jej się trzyma, do tego jest skutecznym sprzedawcą, a nie tylko forumowym teoretykiem. Widać tu, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.

Panie Tomku,

Pozdrawiam i proszę nie ulegać, bo tu nie ma godnego Pana przeciwnika icon_smile.gif

Pozdrawiam !

Rysiu


Praw fizyki nie da się zmienić, więc o uleganiu tu trudno pisać. Zużycie energii, zawilgocenie termoizolacji to sprawy do zmierzenia. Proszę tylko takie posty – podpisywać, nic się takiego nie stanie.
Link do komentarza
Cytat

Ja to bym miał taki pomysł.
Pan TB ma swoich zadowolonych klientów.
Pan by poprosił tych zadowolonych - wie Pan - żeby tak bezinteresownie, z racji życzliwości i wdzięczności za dobrą robotę i poradę - zalogowali się u nas.
Żeby wkleili kilka zdjęć - i napisali w kilku zdaniach że współpraca z Panem i z teoriami które większość neguje - była i jest udanym i dobrym rozwiązaniem.
Ja bardzo bym chciał.
Może Pan poprosi?
Przecież wszyscy nie odmówią....

Twoja prośba została spełniona. Jeden już się zgłosił icon_smile.gif.
Link do komentarza
Cytat

Współpracuję z Panem Tomaszem Brzęczkowskim ponad 15 lat.



A można wiedzieć w jakim charakterze?
I przy okazji - jeśli nie od Pana TB , to może od Pana uzyskamy namiary na osobę która wybudowała dom według jak Pan to nazwał "teorii" Pana TB , mieszka i może pochwalić się rachunkami i spostrzeżeniami w temacie komfortu mieszkania w takim domu? bo skoro współpracuje Pan 15 lat , to na pewno zna Pan takie domy ...
Będę bardzo wdzięczna ... może być na priv ...
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...