Skocz do zawartości

Problem z T.Brzęczkowskim


Gość adiqq

Recommended Posts

Tytułowy problem polega na tym, że pan T.Brzęczkowski głosi swoje kontrowersyjne teorie...to mi akurat nie przeszkadza...przeszkadza mi fakt, że robi to w prawie każdym możliwym wątku,np
- materiał na sciany 2-warstwowe https://forum.budujemydom.pl/material-na-sc...=200&st=250
- Nasze Domki za 200tys. https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...0&start=500
przykłady mozna mnożyć....

kiedyś, doradzono panu T.Brzęczkowskiemu, by założył swój temat i tam przeniósł dyskusje...pomogło, ale na bardzo krótko, widać nie było zainteresowania jego wątkiem i wrócił spamować wszystkie wątki gdzie tylko pojawi się temat izolacji,wentylacji,pompy ciepła..długo by wyliczać..dla mnie osobiście jest to męczące, bo w prawie każdym wątku który czytam, są te same wypowiedzi pana TB lub bardzo podobne..
czy można coś z tym zrobic?
Link do komentarza
Mi jakoś nie przeszkadza,pan Brzęczkowski pisze o czymś ,na czym się zna ... i ja osobiście lubię sobie te teksty poczytać.Nie pisze bynajmniej "pod publiczkę" co by się innym podobało i co by mu przyklaskiwano.
Nie oczekuje też aplauzów za swoje posty, ale rzeczowego dialogu ....
Czy trzeba to piętnować ?
Co chwila ktoś pisze że "mam prawo się wypowiadać" .... ale niektórych się dyskryminuje za swoje zdanie/teorie ....
Link do komentarza
Cytat

Zamów sobie e-letter pana Brzęczkowskiego na PW i czytaj sobie skolko ugodno!




Zawsze musi być tak,że " kiedy węjdziesz między wrony trzeba krakać jak i ony" ?

Chyba moge mieć inne sympatie i antypatie niż Pan i spółka

Jest chyba prawo do WOLNOŚCI SŁOWA I PRZEKONAŃ

A na tym forum jest już kilkanaście wątków < dlaczego pan Brzęczkowski jest be >
Link do komentarza
Cytat

Mi jakoś nie przeszkadza,pan Brzęczkowski pisze o czymś ,na czym się zna ... i ja osobiście lubię sobie te teksty poczytać.Nie pisze bynajmniej "pod publiczkę" co by się innym podobało i co by mu przyklaskiwano.
Nie oczekuje też aplauzów za swoje posty, ale rzeczowego dialogu ....
Czy trzeba to piętnować ?
Co chwila ktoś pisze że "mam prawo się wypowiadać" .... ale niektórych się dyskryminuje za swoje zdanie/teorie ....



nie za swoje zdanie
tylko za ładowanie ludzi na minę .
pasuje Ci droga Stokrotko izolacja przeciw-wodna ciężka z folii kubełkowej ?
jeśli tak to ją zrób . czy z wałkiem silikonowym czy bez to już pozostawiam Twojej ułańskiej fantazji icon_smile.gif
Problem z panem TB nie polega na tym że pisze - tylko na tym że nawet sam nie wie gdzie pisze i o czym .
jego całe doświadczenie budowlane polega na postawieniu kurnika - sklepu
budynek niepodpiwniczony wykonany w technologii szkieletowej i tu nikt mu złego słowa nie napisze .
jeśli zaś zaczyna się wypowiadać że całą izolacją budynku mają być kubełki przy poziomie wód gruntowych 5cm pod poziomem gruntu to w pojęciu budynek mieszczą się zarówno budynki niepodpiwniczone jak i podpiwniczone ,
co więcej można i wykonać podział na technologię wykonania szkieletowe . murowane . żelbetowe , dodatkowo należy jeszcze przyjąć zasadę różności materiałów z których te elementy zostały wykonane .
czyli nadmierne spłycenie tematu , już niejednokrotnie w tematach o izolacji przeciw-wodnej po iluś tam dziesięciu postach kubełkowych pada ze strony TB stwierdzenie ale mówimy o budynkach niepodpiwniczonych
nie q-wa mówimy o budynkach i tu jest drobna różnica , naprawdę nie wiem jaka musiała by być dyfuzja żeby w ciągu nocy zebrało się kilka tysięcy litrów wody z pary ?
z braku czy też wadliwie wykonanej izolacji taka ilość wody jest wytłumaczalna z dyfuzji nie .
a zwalanie wszystkich problemów z wodą na dyfuzję jest wręcz chore ,
dalej
jak czytam że fundament jest po to żeby wodę wypuścić a nie wpuścić to się pytam gdzie ma wypuścić jak stoi w wodzie ???
zaraz dostaję dowód w postaci propozycji eksperymentu mam sobie nalać wodę na bloczek np. BK i zobaczyć że woda zejdzie w dół , odpowiedź brzmi żeby ta woda zeszła w dół dużo musiałbym jej nalać i jeszcze dłużej musiałbym czekać aby o tym bloczku znów powiedzieć jest suchy , jeżeli jednak ten sam bloczek wstawię do miski z wodą to woda pójdzie w górę i puki w misce woda będzie to on będzie mokry i nawet jeśli poleję taki mory to spłynie po nim bo więcej wody już nie przyjmie i nigdzie jej nie odprowadzi .
coraz więcej budynków powstaje na terenach mokrych od zeszłego roku poziom wód gruntowych utrzymuje się na poziomie bardzo wysokim a TB zaleca tylko kubełki ?
wchodzi na forum osoba bez doświadczenia czyta post TB i buduje dom na bagnach bez izolacji w misce z kubełków ( taki post też u TB się już pojawił ) .
czy nie mam prawa się wściec ???
podobno ludzie przychodzą tu po wiedzę w celu minimalizacji ryzyka popełnienia błędów to informuję wszem i wobec że słuchając postów TB mogą sobie u mnie kolejkę zarezerwować i naprawdę już mam odruchy abarotne prostując ciągle te same banialuki .
umówmy się Stokrotko że JBZ czy Henok czy też co najmniej jeszcze kilka osób nie wylecieli sroce z pod ogona , ich osiągnięcia i doświadczenia mogło by starczyć o obdzielenia kilku osób bez szkody dla obdzielonych , rzetelność uczciwość i odpowiedzialność nie pozwala im na obojętne przejście obok bredni , choć po którymś tam dziesiątym razie dowiedzenia się że są nieukami też już zaczęli mieć dosyć.
więc wojna TB vs reszta świata wynika z tego iż TB bardzo sprawnie manipulując faktami usiłuje wpuścić na minę niczego nie podejrzewających użytkowników , natomiast ta część która posiada choćby najmniejsze doświadczenie z tymi banialukami się nie pogodzi . należy mieć tylko nadzieję że tych wiedzących będzie przybywać bo zły to będzie dzień gdy już nikomu na forum nie będzie się chciało zadać kłamu tym bredniom.
pozdrawiam
Link do komentarza
a ja wciąż powtarzam, że tyle wiedzy ile jest w tematach z TB nie ma nigdzie. Np. taki bajbaga. Ile chłop się namęczy i ile wiedzy przekaże w takiej dyskusji z TB. Doceńcie to i szanujcie oraz wyciągajcie wnioski a nie zakładacie podupczone wątki jeden po drugim o tym jak bardzo przeszkadza Wam jakaś osoba. Niedługo każdy użytkownik będzie miał swój temat o TB.
Link do komentarza
Cytat

a ja wciąż powtarzam, że tyle wiedzy ile jest w tematach z TB nie ma nigdzie. Np. taki bajbaga. Ile chłop się namęczy i ile wiedzy przekaże w takiej dyskusji z TB.


jest to argument niewątpliwie za
tylko że pozostaje małe ale
żeby oddzielić ziarno od plew trzeba wiedzieć jak owe ziarno wygląda icon_smile.gif
a tu nie sami ogrodnicy icon_biggrin.gif
natomiast jest jeszcze jeden argument który z góry takie posty skazuje na niebyt
awantury z TB windują fora w rankingu google , lepszy ranking lepsze kontrakty na reklamę , a forum musi się czegoś utrzymać - czyli taki podnoszący ciśnienie TB jest wprost bezcenny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tytułowy problem polega na tym, że pan T.Brzęczkowski głosi swoje kontrowersyjne teorie...to mi akurat nie przeszkadza...przeszkadza mi fakt, że robi to w prawie każdym możliwym wątku,np
- materiał na sciany 2-warstwowe https://forum.budujemydom.pl/material-na-sc...=200&st=250
- Nasze Domki za 200tys. https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...0&start=500
przykłady mozna mnożyć....



Jestem tego samego zdania . Już wiele razy zwracałam na to uwagę bezpośrednio Panu Brzęczkowskiemu na forum , żeby nie zaśmiecał wątków w których niewiele ma wspólnego to co pisze z tematem wątku- niestety bez echa . Niedługo otworzę lodówkę , a tam Pan Brzęczkowski icon_evil.gif .


Cytat

Co chwila ktoś pisze że "mam prawo się wypowiadać" .... ale niektórych się dyskryminuje za swoje zdanie/teorie ....



Nie za zdanie/teorie tylko za sposób przekazu (często uznający czytających za kompletnych idiotów) , a w szczególności za to, że pisze WSZĘDZIE - a nie tam gdzie wymaga tego temat i treść wątku . Zaznaczę, ze wszędzie jedno i to samo ...


Cytat

już chyba raczej założenie tego tematu było większym spamem...



nie przesadzaj ..... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
icon_eek.gif A jednak są userzy, którzy czytają posty TB i oznaczają je jako pomocne zebrał już ponad setkę takich pochwał icon_eek.gif
Nie wiem z jakim skutkiem, ale TB pomaga w budowie...
Otwieram forum, a tu w OSTATNICH POMOCNYCH POSTACH wszystkie pięć postów ostatnio oznaczonych są pióra TB icon_confused.gif
A swoją drogą, czy jest możliwość zobaczenia - sprawdzenia kto te posty tak osądza - komu wydaje się, że post jest, może być pomocny?
Link do komentarza
Cytat

ee no chyba mnie nie podejrzewasz... Już wole dać TB icon_biggrin.gif



Kiedyś po jednej niezbyt miłej wymianie zdań między nami ktoś mi zaplusował jakieś bzdurne nic nie znaczące posty - koło pożytecznych nawet nie leżały . No cóż .... nikt inny nie przyszedł mi do głowy ... icon_biggrin.gif


Cytat

ee no chyba mnie nie podejrzewasz... Już wole dać panu Tomaszowi icon_biggrin.gif



to wyjaśnia te sto ileś u Niego - i wracamy do pytania które zadałeś na początku dzisiejszej dyskusji w tymże temacie - czyli kółko się zamknęło.... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
moich plusów pan Tomasz ma około 5 (+/- 2) Zapewne Redakcja może sprawdzić i potwierdzić. Ale uważam że te (wszystkie) co ma są zasłużone. Wszak jest bardzo aktywny a że ma fioła na punkcie tego co robi - to chyba dobrze...

A co do "Twoich" plusów to być może, złośliwie jestem zdolny nawet do takich poświęceń icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wracam do tematu plusów Pan Brzęczkowskiego .... właśnie sobie prześledziłam te kilka ostatnich które wiszą po prawej - i wszystkie jak leci dla Pana Brzęczkowskiego ..... niektóre wypowiedzi sprzed kilku miesięcy ....
Wygląda to tak, jakby jakieś dziecko weszło na forum , dorwało się do kompa i hurtem klikało tylko wybrany nick .... żenada....
Ponieważ wiem już czym się Pan TB zajmuje - stąd kilka nawet podciągnęłabym pod reklamę usług ....
Sądzę, że te 144 plusy (pewnie teraz już więcej, bo się nadal produkują) podnoszą wątpliwy prestiż Pana TB na forum .... także a może przede wszystkim jako firmy ...
czy to fair?
Link do komentarza
Cytat

tak, ale sprawa nie dotyczy tylko TB. Tak samo nieraz widzę hurtowo swoje plusy tam, jak i Twoje i bajbagi. Plusami ewidentnie ktoś się bawi i robi zamieszanie. Ale nie można powiedzieć że chodzi tylko o TB.

I po co to roztrząsać po raz kolejny?



w sumie ... napisałam bo rzucił mi się w oczy dziś ten "proceder" .... bez konkretnego celu ....

Cytat

nie wydaje mi się żeby takie plusowanie miało odzwierciedlenie w realnych zyskach .



no chyba , że bytność na forum traktuje się bardzo poważnie i podpiera się w rozmowie z klientami swoją pozycją na forum ...
znając bezkompromisowość Pana TB - wcale nie byłabym taka pewna , że tak nie jest ...

Cytat

a skoro z plusami mu lepiej to niech tak mu będzie hurtem plusikiem go icon_smile.gif
dowartościujmy chłopa bo coś osłabł ostatnio i go nie widać icon_biggrin.gif



icon_lol.gif

no dobra , luzuję .... mam większe problemy na głowie teraz i nie jest to kawka....
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wracam do tematu plusów Pan Brzęczkowskiego .... właśnie sobie prześledziłam te kilka ostatnich które wiszą po prawej - i wszystkie jak leci dla Pana Brzęczkowskiego ..... niektóre wypowiedzi sprzed kilku miesięcy ....
Wygląda to tak, jakby jakieś dziecko weszło na forum , dorwało się do kompa i hurtem klikało tylko wybrany nick .... żenada....


Nie przesadzajcie,niektóre porady TB są naprawdę pomocne,także nie widzę tu żadnej żenady...
Chociaż ja nie dałem plusa(dla mnie to jest dziecinne) ale TB przekonał mnie do instalacji WM na skrzynkach rozprężnych i na giętkich rurach.
Link do komentarza
Cytat

nie baw się w detektywa. Jak są plusy to się ich używa. Co Cie to, kto komu je daje... (bez napinki pytam)



bez napinki odpowiadam to co wcześniej ..... że zauważyłam i o tym napisałam ...
a że wredna jestem z natury i jeśli coś mi nie pasi , to o tym piszę - to właśnie napisałam ....
i tyle....

Link do komentarza
Cytat

aaa faktycznie. No dobra, chciałem spacyfikować Twoją jak to nazwałaś "wredotę".



daleka droga i bardzo kamienista .... icon_razz.gif

Cytat

Myślałem że jak będziesz tam zamiast TB to mniej będzie kuło w oczka... icon_razz.gif



dwa z tych wpisów są o kant doopy roztrzaś .... koło pożytecznych nawet nie leżały .... kłują zdecydowanie bardziej .... przykro mi, nie udało Ci się to Twoje udowadnianie ....
ale skoro pozostałe Ci się przydały, to bardzo się cieszę.... bo chyba nie zrobiłeś tego po to, żeby Redakcja pomyślała że poniosła porażkę i ktoś sobie śmichy chichy urządza z Ich poważnego zamierzenia .... icon_rolleyes.gif icon_razz.gif


Natomiast - kurcze , bardzo chciałabym żeby plan Redakcji wypalił, ale zdarza się , że ludzie nie są z zasady poważni i odpowiedzialni .... kierując się przy tym różnymi przesłankami .... więc należy chyba wziąć sprawę na lajt ..... i tyle...
Link do komentarza
Cytat

wszystkie Twoje posty są dla mnie bardzo pomocne!! Nie mógłbym, tj. nie przeszło by mi przez gardło, żeby plusować sobie przez od tak... icon_biggrin.gif



ściemniacz ... icon_razz.gif icon_biggrin.gif



Cytat

Dopiero teraz zaczynam odczytywać ich sens. Myślę że wkrótce miniesz TB w ilości plusów icon_smile.gif



będę musiała z tym żyć , trudno ....
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

icon_razz.gif




bardzo proszę plusikowego o zaprzestanie plusikowania moich wpisów .... nie trzeba nic udowadniać.....


To sie nie da! Nie slyszalas ,ze teraz wszyscy dostaja plusikowe icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość gawel
A mnie się wydaje że nie Pan Tomasz jest Problemem tylko osoby które wdają się z nim w polemiki i generalnie reagują na jego posty. Jakbyście się poczuli gdyby toczyła się dyskusja na forum powiedzmy pomiędzy 6 osobami, i wy również byście starali się wziąć w niej udział ale nikt by was nie zauważył nie odpowiedział po prostu olał. Ot i wszystko wystarczy kogoś nie zauważyć aby przestał być problemem. Coś takiego niekoniecznie jest możliwe w realu ale wykonalne w necie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...