Skocz do zawartości

Bezpyłowe szpachlowanie


Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

Szukałem na forum tego tematu, ale niestety nie znalazłem nic konkretnego... Przepraszam jeżeli powtarzam temat i jednocześnie będę wdzięczny za wskazanie odnośników.

Mam dwa pytania:

Co sądzicie o szpachlowaniu bezpyłowym - jakie to ma wady i zalety - i w ogóle "z czym to się je" i jak się wykonuje?
Czy materiały można kupić w Polsce? - znalazłem ogłoszeniodawców, którzy ściągają takie materiały z zagranicy, ale nie chce mi się coś wierzyć, żeby nie można ich było dostać w Polsce.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

myslisz o tzw gładzi bezpyłowej czy o czymś innym?



Interesuje mnie każdy rodzaj bezpyłowego szpachlowania - które jest teraz ostatnio "modne " - mnóstwo firm świadczących usługi remontowe w tej chwili ogłasza się reklamując bezpyłowe szpachlowanie ścian.
Czytałem trochę o tej "angielskiej" metodzie, ale dokładnie nie wiem jak to się robi. Po drugie zastanawia mnie czy są jeszcze inne metody - poza szlifierką i odkurzaczem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Spokojnie - nie chodzi mi o instrukcję krok po kroku - o ogólniki. Swoją drogą to czlowiek jest taką bestią, ze wszystkiego się nauczy icon_smile.gif



Dobra,ja mam u siebie w mieszkaniu calosc lacznie z sufitami.Robilo dwoch gosci,jeden "narzuca" na wczesniej zagruntowana sciane material,w miare rowno paca rozsmarowuje na scianie,drugi robi przerwe na fajke,po parunastu minutach(zalezy duzo od materialu) wchodzi drugi z gabkowa paca i na mokro jedzie po scianie,nastepnie bierze noz(lub niektorzy fachowcy mowia kose)i zaciera sciany wilgotne na gladko...To jest oczywiscie duzy skrot ale tak to u mnie wygladalo...Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Bez dywagacji o stronie wykonawczej gdyż to temat rzeka a i flachowcy mają też swoje trzy grosze do powiedzenia o teoriach i technikach.
Trzy materiały firmy Rigips dostępne są od ręki w kraju.
Gips extra szpachlowy - pod tapetę i średnie farby, Rimano oraz Multi-Finish pod wszystkie wykończenia.
Tym rodzajem gładzi interesują się szczególnie osoby które chcą bez większych stresów przebrnąć przez remont.
Wykonawcy uzywają tych materiałów również w nowych obiektach (gdzie można bez przeszkód pylić) za sprawą czasu wykonania prac. Wykonana powłoka jest twarda i nie brudząca.
Odróżniajac technikę mokre na mokre od wykonczenia blichowego w połączeniu z mokre na mokre to, nie ma na rynku odpowiedników tych produktów. Istniejącego konkurenta firmy Knauf trzeba importować we własnym zakresie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...