Skocz do zawartości

Przeyłącze elektryczne - prowizorka budowlana


Recommended Posts

Cytat

Mam prośbę, ile wyniósł was koszt wykonania tymczasowego przyłącza budowlanego, chodzi o przyłącze energetyczne.
Fachowiec z zakładu energetycznego zaśpiewał mi 1 370 zł ze wszystkimi materiałami, w tym 450 zł jergo robocizna. Mam wrażenie, że to ciut dużo.


Wg mnie cos tu nie gra icon_confused.gif Nie slyszalem o czyms takim jak ty piszesz. A gdzie warunki, projekt no i umowa z zakladem energetycznym. Mnie przylacze (16 Kv docelowo a na okres budowy jak dobrze pamietam do 10 Kv) kosztowalo okolo 2700 zl ze wszystkim i calosc placilem zakladowi energetycznemu(moglbym wykonac cale przylacze we wlasnym zakresie,ale po co mi latac po urzedach i tak taniej by mnie to nie wynioslo). Nie rozumiem na jakich warunkach i zasadach mialby ow fachowiec podlaczyc Ci ten prad i jak mialbys sie z niego rozliczac. No chyba ze w twoich stronach tak jest.
Link do komentarza
Cytat

Mam prośbę, ile wyniósł was koszt wykonania tymczasowego przyłącza budowlanego, chodzi o przyłącze energetyczne.
Fachowiec z zakładu energetycznego zaśpiewał mi 1 370 zł ze wszystkimi materiałami, w tym 450 zł jergo robocizna. Mam wrażenie, że to ciut dużo.



Ja rok temu zapłaciłem 1000 zł robocizna i materiały tzn. skrzynka i tymczasowy słup drewniany, kabel ciągnął ok. 5 metrów ze słupa u sąsiada. Ale były też takie oferty za tę samą robotę jak 4500!!!
A co Ty u siebie podłączasz? Stawiasz słup u siebie? Ile metrów kabla ze słupa do Twojej działki?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam prośbę, ile wyniósł was koszt wykonania tymczasowego przyłącza budowlanego, chodzi o przyłącze energetyczne.
Fachowiec z zakładu energetycznego zaśpiewał mi 1 370 zł ze wszystkimi materiałami, w tym 450 zł jergo robocizna. Mam wrażenie, że to ciut dużo.



U mnie za warunki zapłaciłem 1400 zł, skrzynkę przyłączeniową zrobiłem sam, a elektryk za przyłączenie jej do skrzynki z licznikami zawołał 100 zł.
Oczywiście najpierw warunki, schemat, protokół i opłata, a potem prąd.
Link do komentarza
Cytat

Wg mnie cos tu nie gra icon_confused.gif [..]



Witam kolego, niepotrzebie założyłeś, że zaczynam od tego, co opisałem w pierwszym poście. Mam już podpisaną umowę z zakąadem energetycznym na przyłącze stałe - opłata wstępna ponad 1800 zł. Podłączą mnie za 1,5 roku. Mam tez umowę i warunki techniczne na budowę przyłącza prowizorycznego. Opłąciłem to kwotą 60 zł. Teraz jest kwestia tylko wykonawstwa. u mnie słup jes koło działki i pewnie będzie to kwestia pociągnięcia kab la 10 m. Na wycenie am pozycję YDY 5x10 mm - 10 mb. Działke mam już dość długo i w sumie mogłem się wcześniej zortientować i złożyć wniosek o przyłącze 2 lata temu. Edytowano przez SlawekT (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam kolego, niepotrzebie założyłeś, że zaczynam od tego, co opisałem w pierwszym poście. Mam już podpisaną umowę z zakąadem energetycznym na przyłącze stałe - opłata wstępna ponad 1800 zł. Podłączą mnie za 1,5 roku. Mam tez umowę i warunki techniczne na budowę przyłącza prowizorycznego. Opłąciłem to kwotą 60 zł. Teraz jest kwestia tylko wykonawstwa. u mnie słup jes koło działki i pewnie będzie to kwestia pociągnięcia kab la 10 m. Na wycenie am pozycję YDY 5x10 mm - 10 mb. Działke mam już dość długo i w sumie mogłem się wcześniej zortientować i złożyć wniosek o przyłącze 2 lata temu.


No bo nic o tym nie wspomniales wczesniej. Wg mnie prowizorka to niepotrzebny odatkowy koszt. Ja od zlozenia wniosku po (a dokladniej po podpisaniu umowy) i wplaceniu zaliczki okolo 1220 zl(brutto) czekalem na wykonanie przylacza okolo 6 miesiecy i doplacilem pozostala czesc 1548 zl. Oplata dotyczy mocy przylaczeniowej 16 kW (na czas budowy moc przylaczeniowa 10 kW). Wiec sam widzisz ze prowizorka to zbedny wydatek, lepiej poczekaj na przylacze stale. Moze dluzej ale pare groszy masz w kieszeni. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No bo nic o tym nie wspomniales wczesniej. Wg mnie prowizorka to niepotrzebny odatkowy koszt. Ja od zlozenia wniosku po (a dokladniej po podpisaniu umowy) i wplaceniu zaliczki okolo 1220 zl(brutto) czekalem na wykonanie przylacza okolo 6 miesiecy i doplacilem pozostala czesc 1548 zl. Oplata dotyczy mocy przylaczeniowej 16 kW (na czas budowy moc przylaczeniowa 10 kW). Wiec sam widzisz ze prowizorka to zbedny wydatek, lepiej poczekaj na przylacze stale. Moze dluzej ale pare groszy masz w kieszeni. icon_smile.gif



U mnie to nie zbędny wydatek, ponieważ stałe przyłącze dostanę dopiero za 1,5 roku w najlepszym razie.
Link do komentarza
Cytat

U mnie to nie zbędny wydatek, ponieważ stałe przyłącze dostanę dopiero za 1,5 roku w najlepszym razie.


Ok rozumiem jak mus to mus, a nie masz mozliwosci "pozyczenia" pradu od sasiada.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...