Skocz do zawartości

Posty mocno nie na temat


Recommended Posts

Cytat

dobrze, że nie używa się jeszcze słowa "dupa", bo tego byłoby już za wiele!



Ależ to słowo, a zwłaszcza w połączeniu z "pocałuj mnie w" , tu jest nie obraźliwe – co więcej świadczy o wysokiej kulturze tego co zwrotu takowego używa – tak orzekło grono znawców i znawczyń zagadnień związanych z kulturą na tym Forum.

Ps. Przyznam, że przychylam się do tej tezy – ale kojarzy mi się to z pieszczotami i pewnie dlatego. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

dobrze, że nie używa się jeszcze słowa "dupa", bo tego byłoby już za wiele!



Aha!!!! ... nie, nie rozumiem...

Łowiąc nicość, cień laurów, echo brzęku monet,
Ten pisze list z Afryki, ów o Krymie sonet,
Temu marzy się w zbroi srebrzystej baronet,
Co na Polski ołtarzu, wśród rzezi i mordu,
Złożył chwost odrąbany wrażym cięciem kordu.
Innemu śni się wieczność, melancholia fiordu,
Lub dziewczę siusiające w miesięcznej poświacie...
Ja zaś śpiewam o tobie, rymy składam dla cię,
O Dupo!
Link do komentarza
no to jeszcze jeden utwór naszego tb

Tylko, że w dzisiejszej dobie
Ty czynisz innym, co nie miłe Tobie?
Jawisz się jak Mengele
Z tym ogrzewaniem na węgiel
Zamiast na mnie pomstować
Trzeba było izolować
I scyzoryk tu nic nie zmieni
Gdy grosz ubywa z kieszeni
Niepotrzebnie chronisz idiotów
Co krzywdzą projektami gniotów
Podniesioną mam zza nicka głowę
Choć przepraszam... za „czestochowę”


cóż, PKP
Link do komentarza
Cytat

Na forum zebrała się intelektualna grupa
Co drugie słowo "Proszę Pana", a co trzecie Dupa.
Zrezygnowano szybko z konwenansów i nie było o czym gadać.
Dobrze, że Dupa ciągle jest, bo można na niej siadać.

A, taki limeryk przy herbatce, o.


To nie jest limeryk - warto się znać na czym co się robi...
By był limeryk - trzeba coś dołożyć:

Na forum zebrała się intelektualna grupa
Co drugie słowo "Proszę Pana", a co trzecie Dupa.
Zrezygnowano szybko z konwenansów i nie było o czym gadać.
Dobrze, że Dupa ciągle jest, bo można na niej siadać.
Tylko trzeba uważać, by nie użyć do tego zaostrzonego słupa
Link do komentarza
biję w pajaca bo do rymu z węglem użył niezłego nazwiska

zajebiste rymować palących w piecu węglem do tak uroczego nazisty,
o ile wiem nadal obowiązują przepisy zakazujace propagowania nazizmu,
nawet w tak słodkim wykonaniu, przez wielce utalentowanego Bufona

ale to jest moje zdanie, z którym, jak zwykle, nie muszą się zgadzać włodarze
Link do komentarza
Cytat

biję w pajaca bo do rymu z węglem użył niezłego nazwiska

zajebiste rymować palących w piecu węglem do tak uroczego nazisty,
o ile wiem nadal obowiązują przepisy zakazujace propagowania nazizmu,
nawet w tak słodkim wykonaniu, przez wielce utalentowanego Bufona

ale to jest moje zdanie, z którym, jak zwykle, nie muszą się zgadzać włodarze



No właśnie. O ileż milsza jest taka poezja:

Dupo! Szczęścia dawczyni, obłapki szafarko,
Tyś jest dla śmiertelników ową świętą arką,
W której zamknął o raju wspomnienie Cherubin.
Przekładał cię nad złoto, kadzidło i rubin
Król Salomon. Kochali ciebie patriarsi,
Śpiewacy, biegli w piśmie, nad hufcami starsi...
O laskę chwostu wsparty samotny wędrowiec,
Jako bieży do źródła kierdel górskich owiec,
Spieszę do cię, za rajem roztęskniony Adam
I u stóp twej wieczności nicość strof tych składam,
O Dupo!
Link do komentarza
Przyjechał cyrk, objazdowy
Postawił namiot
Ot brezent, wcale nie nowy
Rozrywki prowincjonalnej podmiot
Zaczęło się od błazna
Użył sprawdzonych atrybutów
Lecz tłum radoœci nie zaznał
Mimo czerwonego nosa i dużych butów
Potem gimnastyk gibki
Pofruwał na linie dookoła
Wsadził głowę między łydki
Lecz aplauzu wzbudzić też nie zdołał
Po nim atleta œwiatowej sławy
Rozerwał łańcuch na strzępy
Powyginał ze stali sztaby
Dalej nie widać radosnej gęby
Zwierzaków po scenie latały stada
Mimo, różnego autoramentu
Tak się niestety składa
Że i one nie wywołały kiszek skrętu
Na koniec poeta deklamował… pięknie!
Dla widowni była to męka
I dalej ze œmiechu nikt nie pęknie
Do czasu… aż wypadła artyœcie szczęka
Wybuchły œmiechu salwy w tłumie
Dyrekcja cyrku zdała sobie sprawę
Że dziœ zabawa nie w rozumie
Słowo musi mieć aranż, czyli oprawę
Link do komentarza
Cytat

Pełna zgoda!
By mogli inaczej budować
Musi być wyboru swoboda
Dlatego „innych” chce Pani napiętnować?



Każdy ma wybór - niech jak chce buduje
ja tego absolutnie nie kwestionuję.
Co chciałam - wcześniej napisałam już gdzieś
więc bardzo proszę przestać robić z siebie wieś.
Nie zamierzam się z Panem dłużej na rymy kopać
ale niech pan nie wymaga żebym zaczęła Pana kochać.
Dopóki nie nauczy się Pan szanować czyjeś zdanie
nie zamierzam marnować czasu na dyskusje z Panem.


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

nie każdy ma firmę zajmującą się wentylacjami. I nie dla każdego jest to pasja icon_smile.gif



zdecydowanie źle dobrane słowo ...

ponadto przypominam Panu TB - w celu reklamy założono na tym forum działy Usługi oraz Ogłoszenia ...
może niech spróbuje na forum konkurencyjnym do którego link ma na swojej stronie internetowej ?
Link do komentarza

Cytat

Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze... nie wypiłem dzięcioła



a , to my o tym icon_rolleyes.gif .... no cóż ... myślałam, że my tak - w skojarzenia icon_wink.gif , a dzięcioł to mi sie tak nasunął mimowolnie , bo stuka non stop w to samo miejsce ....


Cytat

nie zareklamowałem żadnej firmy .



oprócz swojej , bo to:

Cytat

Zastanawiam się jak można "przejrzeć ofertę" - ja kupuję każdy reku - bez posłuchania, obejrzenia materiałów z których jest wykonany, połączeń, uszczelek, bez badania porównawczego w identycznych warunkach, bez sprawdzenie faktycznego poboru mocy... nie da się mieć prawdziwej opinii. bardzo niewiele firm podaje prawdziwe dane w DTR-ce.



prawie poemat wychwalający pod niebiosa swój własny sposób pracy ...
no ale ok .... już sie w sumie powoli przyzwyczajam , że to co Pan robi i jak najlepsze zawsze jest i basta .... a wszyscy inni to idioci, debile i kretyni ... włączając mojego architekta oczywiście...




Link do komentarza
Tak ! Szanowna Pani, uważam, że
- włączenie i posłuchanie „kultury” pracy wentylatorów
- porównanie sprawności w identycznych warunkach
- obejrzenie jakości montażu i użytych materiałów
- zmierzenie faktycznego poboru mocy
TO NAJLEPSZE METODY BADAWCZE! Stawiam te metody nad oglądanie zdjęć w necie i czytaniem DTR-ek producentów. Trudno może mnie Pani za to winić, ale dla mnie reklamacja, że centralę ktoś słyszy w nocy, czy źle działa byłaby bardziej przykra niż zdanie Szanownej Pani o moich metodach pracy.
Link do komentarza
Cytat

Tak ! Szanowna Pani, uważam, że
- włączenie i posłuchanie „kultury” pracy wentylatorów
- porównanie sprawności w identycznych warunkach
- obejrzenie jakości montażu i użytych materiałów
- zmierzenie faktycznego poboru mocy
TO NAJLEPSZE METODY BADAWCZE!



kończąc już temat w zasadzie - bez wyrzutów sumienia , bo pewnie Redakcja i tak wyczyści z off top - mam jedno pytanie , Panie Tomaszu ....
w czym Pana wpisy miały pomóc osobom które prosiły o opinię na temat konkretnych rekuperatorów? co tych ludzi obchodzi jakie Pan metody badawcze prowadzi w swojej firmie? nie napisał Pan nic przydatnego co mogłoby pomóc Im w wyborze spośród modeli wymienionych - jednocześnie opisuje Pan swoją firmę i metody swojej pracy w samych superlatywach ..... odebrałam to jako "zapraszam do mnie , ja Wam to zrobię najlepiej" .... to , przepraszam - gdzie Pan ten wpis powinien umieścić? nie w dziale "Usługi" przypadkiem?
Link do komentarza
Jawienie siebie samego jako nieomylnego i jedynego prawego sprzedawcy na świecie, co tam świecie w galaktyce – jest kryptoreklamą. Bardzo perwersyjną w takim wykonaniu.

Bo czyż problem nie dotyczy wszystkich wyrobów – no chyba że tylko producenci central kłamią.

Już widzę te rzesze nabywców lub (i) sprzedawców „rozbierających” np. samochody, aby sprawdzić połączenia, uszczelki itp.

Wyobraźnia moja sięga tak daleko, ze widzę tłumy nabywców lub (i) sprzedawców liczących piksele na ekranach odbiorników TV.

Jawi mi się mrowie ludzi (nabywców, sprzedawców) z determinacją badających stosunek szumu do sygnału w urządzeniach audio.

Paranoja – w każdym calu, a wystarczy tylko trochę rozsądku i uważne przeczytanie danych podawanych przez producenta.
Link do komentarza
Cytat

kończąc już temat w zasadzie - bez wyrzutów sumienia , bo pewnie Redakcja i tak wyczyści z off top - mam jedno pytanie , Panie Tomaszu ....
w czym Pana wpisy miały pomóc osobom które prosiły o opinię na temat konkretnych rekuperatorów? co tych ludzi obchodzi jakie Pan metody badawcze prowadzi w swojej firmie? nie napisał Pan nic przydatnego co mogłoby pomóc Im w wyborze spośród modeli wymienionych - jednocześnie opisuje Pan swoją firmę i metody swojej pracy w samych superlatywach ..... odebrałam to jako "zapraszam do mnie , ja Wam to zrobię najlepiej" .... to , przepraszam - gdzie Pan ten wpis powinien umieścić? nie w dziale "Usługi" przypadkiem?


Nie! Szanowna Pani. To zła ocena. Ci co tu piszą sami sobie robią instalacje. Ja jestem stosunkowo drogi! Mogę Panią zapewnić, że wszystkim z forum odmówiłem sprzedaży mojej centrali ( co zapewne potwierdzą), a najlepsze na rynku centrale np. optimal, sentinel, selen, kupi się zapewne taniej na allegro, niż u mnie, ci co to czytają - kupują przez internet.


Cytat

Paranoja – w każdym calu, a wystarczy tylko trochę rozsądku i uważne przeczytanie danych podawanych przez producenta

Dla Pana być może... dlatego Pan jest tak słaby w temacie budownictwo. Tylko łabędzi śpiew, czasem szczekanie, Pan uprawia! Czasu i postępu Pan nie zatrzyma. Pana budownictwo ( i Pani Dagmary) skończyło się 30 lat temu. Nie będę się więcej z Panem w "paranoje" wdawał - bo zapewne „tam” Pan mnie pokona.
Link do komentarza
Cytat

Mogę Panią zapewnić, że wszystkim z forum odmówiłem sprzedaży mojej centrali ( co zapewne potwierdzą),



A nie jest tak, ze ta centrala, jako taka nie może być sprzedawana jako całość, bo nie ma przewidzianych prawem „dopuszczeń” (jako urządzenie) ?

Sądzę, że jest to specyficzna „wolta” z Pana strony, bo nie można sprzedawać urządzenia jako takiego, bez stosownych „dopuszczeń”, ale można je instalować w ramach wykonania całości wentylacji „jadąc” na „dopuszczeniach” komponentów centrali – co jest zgodne z prawem.
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem stosunkowo drogi! Mogę Panią zapewnić, że wszystkim z forum odmówiłem sprzedaży mojej centrali ( co zapewne potwierdzą), a najlepsze na rynku centrale np. optimal, sentinel, selen, kupi się zapewne taniej na allegro, niż u mnie, ci co to czytają - kupują przez internet.




to w takim razie to:

Cytat

Zastanawiam się jak można "przejrzeć ofertę" - ja kupuję każdy reku - bez posłuchania, obejrzenia materiałów z których jest wykonany, połączeń, uszczelek, bez badania porównawczego w identycznych warunkach, bez sprawdzenie faktycznego poboru mocy... nie da się mieć prawdziwej opinii. bardzo niewiele firm podaje prawdziwe dane w DTR-ce.



i to:

Cytat

Tak ! Szanowna Pani, uważam, że
- włączenie i posłuchanie „kultury” pracy wentylatorów
- porównanie sprawności w identycznych warunkach
- obejrzenie jakości montażu i użytych materiałów
- zmierzenie faktycznego poboru mocy
TO NAJLEPSZE METODY BADAWCZE! Stawiam te metody nad oglądanie zdjęć w necie i czytaniem DTR-ek producentów. Trudno może mnie Pani za to winić, ale dla mnie reklamacja, że centralę ktoś słyszy w nocy, czy źle działa byłaby bardziej przykra niż zdanie Szanownej Pani o moich metodach pracy.



jest dla mnie całkowitą zagadką .....
po co Pan pisze coś co nie wnosi nic do tematu - ni odpowiada na zadane pytania, a jest reklamą własnych metod pracy , czyli własnej firmy?
charytatywnie?
nie , raczej dla samego pisania - po prostu lubi Pan na każdym kroku zaznaczać wszem i wobec , że to Pan jest najlepszy , najmądrzejszy i wszystko wie najlepiej ....
niby powinnam się już do tego przyzwyczaić, ale jakoś ciężko mi to przychodzi ....

Cytat

Pana budownictwo ( i Pani Dagmary) skończyło się 30 lat temu. Nie będę się więcej z Panem w "paranoje" wdawał - bo zapewne „tam” Pan mnie pokona.




nie przypominam sobie , żebym miała jakieś swoje budownictwo ...
ale nie będę drążyć tego tematu , bo już był omówiony bardzo obszernie - szkoda , że potem skasowany bo inni stracili szansę poznania Pan mrocznego oblicza ... no ale cóż - mogę jeśli ktoś sobie życzy udostępnić w pdf na maila , nauczyłam się w szybkim tempie robić zrzut ekranu i zapisać , czyli jednak coś pożytecznego z tego wynikło ....
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Przykładów niewiedzy jest masa, widziałem kiedyś zdjęcia od zewnątrz w Muratorza!!! ale zawsze powtarzam - murator należy czytać, potem robić wszystko odwrotnie i nie stosować materiałów tam reklamowanych !


Tu troszke sie Pan zagalopowal. Czytam od czasu do czasu Muratora i nic mnie tam nie zaskoczylo ( Ladny Dom tez poczytam jak mi wpadnie w rece) artykuly jak w kazdej gazecie jedne lepsze, drugie gorsze. A co do materalow to na Boga te same materialy i firmy reklamuja sie we wszystkich miesiecznikach (bywaja wyjatki ale to jest znikomy procent) nie bede tu wymienial tych produktow, ale wg Pana to gro liczacych sie produktow bysmy nie stosowali stosujac Pana myslenie.
Link do komentarza
Cytat

Tu troszke sie Pan zagalopowal. Czytam od czasu do czasu Muratora i nic mnie tam nie zaskoczylo ( Ladny Dom tez poczytam jak mi wpadnie w rece) artykuly jak w kazdej gazecie jedne lepsze, drugie gorsze. A co do materalow to na Boga te same materialy i firmy reklamuja sie we wszystkich miesiecznikach (bywaja wyjatki ale to jest znikomy procent) nie bede tu wymienial tych produktow, ale wg Pana to gro liczacych sie produktow bysmy nie stosowali stosujac Pana myslenie.


Może wyjaśnię Szanownemu Panu. Murator musi oszukiwać by żyć. Budownictwo energooszczędne ( do 30kWh/m2 x K) to przeniesienie kosztów budowy domu z szeroko pojętego ogrzewania na izolację. Izolacja termiczna służy do marginalizacji roli ogrzewania. Izolacja termiczna w praktyce ( wełna i styropian ) są identyczne u wszystkich producentów... tak więc każdy kupi je najbliżej budowy niezależnie od reklam. Reklam izolacji jest niewiele, zysk wydawnictwa napędza energochłonne budownictwo. Proszę zauważyć, że dalej królują pompy ciepła, gaz, ogrzewanie drewnem czy węglem. Dalej nie ma mowy o minimalnej sensownej izolacji 0.1W/m2xK. Nie podaję się również o końcu "karencji" wynegocjowanej z UE (do końca tego roku ) na paliwa stałe.
Projekty domów nie zmieniły się od czasu gdy gaz kosztował 40gr/m3 a prąd 0.21 za kWh.
Dlatego nie powinno też dziwić zdjecie termowizyjne od zewnątrz!
W ładnym Domu ( ostatni nr ) jest o sensowności 50 cm styropianu od gruntu... coś się rusza w temacie!
Link do komentarza
Cytat

Reszta rozmowy była tak mocno nie na temat, że nawet tu nie trafiła.

Pozdrawiam
Marcin



Moim zdaniem reszta rozmowy odzwierciedlała głupotę graniczącą z tak wielkim zadufaniem w sobie , pychą i pewnością siebie Pana TB , że gdyby głupota miała skrzydła, to fruwałby jak gołębica ... no ale cóż - nie to nie , pozostanie w pamięci icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

a gdzie reszta rozmowy? czyżby byli tu równi i równiejsi?



Przyznam, że jestem zdziwiony. Zwłaszcza, że wpis:

Cytat

Może wyjaśnię Szanownemu Panu. Murator musi oszukiwać by żyć.




Narusza Regulamin, a konkretnie par.2.2a – na podstawie którego, najprawdopodobniej, usunięto jedynie Twój wpis (pewnie ktoś zgłosił do moderacji – i to cichcem).
Nie ma równych i równiejszych – jest tylko jeden najrówniejszy, ale to też dzięki temu, że my niezgłaszany do moderacji – taka mała różnica.
On może lżyć i oczerniać, natomiast pisanie prawdy o nim jest na tyle drażliwym tematem, że taki wpis, podlega usunięciu.
Link do komentarza
Cytat

On może lżyć i oczerniać, natomiast pisanie prawdy o nim jest na tyle drażliwym tematem, że taki wpis, podlega usunięciu.




No tak, nie tak dawno mieliśmy przypadek natręctwa maniakalnego u Pana TB kanalizujący się na osobie mojego architekta:
Cytat

Czy może Pani podać namiary tego kretyna? Niech Poda mnie do sądy! Byleby nikt więcej w jego łapy nie trafił.



Cytat

Nie chcę z kretynem dyskutować!



Cytat

Czy nie przeszkadza Pani, że kretyn zaprojektował Pani dom?



Cytat

I należało od tego zacząć. Kretyn który zaprojektował Pani dom powinien siedzieć - a Pani go broni



było jeszcze że poda go do prokuratuury , ale niestety na szybko nie potrafię znaleźć ...
no cóż .... pozostaje współczuć ... oczywiście Panu TB , że Jego wizje przesłaniają Mu trzeźwe patrzenie na otaczający świat ... i przyjęcie do świadomości, że inni mogą cieszyć się życiem z powodów zgoła innych niż On sam ...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...