Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Może orientujecie się który z jałowców najlepiej zadarni powierzchnię?
Juniperus Communis (jałowiec pospolity) "Corielagen czy Jałowiec płożący 'Wiltonii' A może inny iglak ( ale musi być na płasko i zielkono - nie srebrno czy szaro niebiesko) Edytowano przez aleksandra2 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę Wam że tu chodzi cały czas o ten pagórek ( pisałam już o nim w innym wątku ale jakoś nie rozwinął się mi tamten temat )
Cytat

Brak obrazka
tak tam napisałam
"Witam .Mam ogromną prośbę do znawców roślin gł. iglaków . Na mojej POŚ ( oczyszczalnia) mam usypany nasyp , niewysoki . Ponieważ nie mogą tam rosnąć rośliny z rozbudowanym sys. korzeni , wymyśliłam ze posadzę tam rośliny iglaste płożące,odporne na suszę , na słąbą glebę , żeby nie chodzić koło nich za dużo. Chciałabym żeby rosły jakoś piętrami , wyższe dalej , niższe bliżej , ale jednocześnie żeby ich zieleń nie była taka sama ( chodzi mi o żółte, jasno , ciamno zielone , kolorowe ) Niestety nie umiem tak tego skomponować żeby zagrało . Czy miałby ktoś z Was pomysł , na taką górkę jak na zdjęciu w oddali po lewej stronie ?ma ona 10 m szerokości i 15 długości .
Zaczyna się przy tym białym leżaku a kończy w okolicach usypanej kostki granitowej . Dziękuję za zainteresowanie "

Taraz właśnie wymyśliłam że z przodu dam trawy po lewej pięciorniki a całość obsadzę b. płaskim jałowcem zielonym a na środku górki dla kontrastu właśnie dam jakiś wysoki żółty jałowiec lub 2 albo 3 zależy jakie to będą . I tego układu teraz poszukuję połączenia jałowca płożącego - płaskiego - zielonego z innym żółtym -wysokim ale nie kolumnowym - oj ciężki temat do przejścia , dla mnie coraz trudniejszy icon_sad.gif


Edytowano przez aleksandra2 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
u mnie jakoś lawenda wogóle nie chce rosnąc..
Ładną rośliną na zbocza jest też irga jest odporna i łatwa w uprawie. Mnie się irgi coraz bardziej podobają i nie wiem czy tej wiosny nie zreformuje kawałka mojej skarpy na irgowe pólko:)
Brak obrazka
http://www.projektowaniezieleni.com.pl/ind...dy&porid=10
Mogłabyś na tym pagórku posadzić irgi na agrowłókninie.
Druga opcją na taki pagórek jest zrobić skalniaczek. (mój bede przerabiać). zaletą irg jest to że mają ładny mocny kolor i dekoracyjne kuleczki choć nie zadarnią ci tak dywanowo jak jałowce.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
U mnie na stronce są takie rzeczy w małej skali w zakładce zdjęcia, a tu bym widział to w dużym formacie. Trzeba by tylko ładny głaz wybrać w kamieniołomie i no i ten cyprysik. Gotowy kosztuje grube tysiące, ale możnaby go samemu wyprowadzić w ciągu niedługiego czasu. Trzeba kupić tylko okaz mający potencjał do formowania na bonzai.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tu jest pięknie :         Wizualizacja zrobiona "na szybko", ale pokazuje potencjał...
  • W sumie to chodziło mi własciwie o elewację, czy można to jakoś uwspólczesnic tak żeby oczy nie bolały  patrzec jak teraz. Drzwi tarasowe okna itdczy to może dodac wygladu 
  • Gwarancja na styropian nie ma określonego czasu. Przyjmuje się, że poprawnie wbudowany (zgodnie z projektem i sztuką budowlaną) będzie chronił budynek przez cały okres użytkowania (co najmniej kilkadziesiąt lat). Jeżeli chodzi o ceny, to wynika z rzetelnego  podejścia producentów do oferowanego wyrobu. Niestety dane publikowane na stronie Głównego Urzędu Nadzoru  Budowlanego www.gunb.gov.pl   wprost pokazują jak dużo jest producentów styropianu, których wyroby nie spełniają deklarowanych parametrów. Stąd na rynku tak duże dysproporcje jakościowe co przekłada się na cenę finalną. Na placu budowy nie da się ocenić styropianu czy spełnia deklarowane na etykiecie parametry dlatego przy zakupie warto sprawdzić producent jakie posiada certyfikaty, rekomendacje, jakie ma wyniki kontroli GUNB, a nie tylko sugerować się niską ceną. Można przytoczyć wiele przykładów z innych dziedzin porównując produkty o rzekomo takich samych parametrach np. ceny opon samochodowych… Styropian Termo Organika jest na rynku od ponad 20 lat i jest obecnie najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym spośród wielu producentów na rynku polskim. Przy ocieplaniu ścian najważniejszy jest kompletny system ociepleń od jednego producenta, który ma gwarancję kompatybilności wszystkich elementów tworzących system, ponieważ to jest rozwiązanie, które chroni budynek przez całe jego "życie"
  • Należy znaleźć w kominku sygnał napięciowy, który się pojawia po włączeniu kominka (może to być np zasilanie pompy obiegowej kominka) to zasilanie podajemy na przekaźnik poprzez termostat umieszczony w buforze. Na termostacie ustawiamy temperaturę bufora  powyżej której kocioł ma nie pracować.  I teraz jak startuje pompa kominka podaje sygnał napięciowy na termostat. Po osiągnieciu wymaganej temperatury termostat się zwiera i podaje napięcie na przekaźnik. Przekaźnik robi beznapięciowe zwarcie na styku DE1/DE2 lub DE3 w module AM1, który zakodowany jest jako przełączanie programów z zewnątrz. W kodowaniu ustawiamy, że przełączanie jest w tryb zredukowany i ustawiamy niską temperaturę wymaganą pomieszczenia.
  • Kat nachylenia 6 stopni blacha t35, nie ma nic. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...