Skocz do zawartości

Piekarnik i płyta gazowa Electolux-opinie


Recommended Posts

Stoję przed wyborem piekarnika i płyty gazowej do kuchni.
Spodobał mi się (wizualnie ) ten zestaw Electroluxa -EOB33100X+EHG6415X
. Tylko niestety nie znam zupełnie sprzętu kuchennego tej firmy(owszem odkurzacze znam-no i lodówkę-są OK). Czy macie może jakieś własne doświadczenia?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

zmywarka- rewelacyjna, pralka- niezniszczalna po 9 latach, odkurzacz wyjątkowo fajny i praktyczny...
wiesz co Czapi? Electrolux to dla mnie jedyna firma której sprzęt kupię w ciemno, bez rekomendacji:)



Dzięki-właśnie opinie jakie znalazłam były pozytywne.Natomiast dużo bardziej spodobał mi się zestaw Mastercook-cena aż nadto rewelacyjna-ale poczytałam opinie:jedni się zachwycają a inni piszą że bardzo awaryjne, piekarnik niszczy szafki obok(złe odprowadzenie pary).
Właśnie niedawno moja mama kupiła lodówkę Electroluxa(ja wybrałam jej model icon_biggrin.gif ) i jest super-cichutko chodzi, funkcjonalne półeczki.To ja chyba tez się zdecyduje na ten zestaw icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

zestaw mastercook takie niedrogi ma moja szwagierka, tylko z płytą elektryczną. Nie mówiła żeby coś było nie tak z nim icon_smile.gif Czapi zastanow się też czy chcesz gazową, ja się przestawiłam z gazu na płytę ceramiczną i jestem bardzo zadowolona



Chyba bym nie umiała się przestawić na płytę elektryczną-całe życie tylko gaz icon_redface.gif
Nie wiem czy "złapałbym wyczucie" w gotowaniu.
Z jednej strony wygoda-to fakt,ale z drugiej strony gaz masz jak prądu nie ma icon_wink.gif
No i jeszcze kwestia oszczędności-nie do końca wiem co jest tańsze?-zawsze wydawało mi się ze gaz.
Link do komentarza
Cytat

Chyba bym nie umiała się przestawić na płytę elektryczną-całe życie tylko gaz icon_redface.gif
Nie wiem czy "złapałbym wyczucie" w gotowaniu.
Z jednej strony wygoda-to fakt,ale z drugiej strony gaz masz jak prądu nie ma icon_wink.gif
No i jeszcze kwestia oszczędności-nie do końca wiem co jest tańsze?-zawsze wydawało mi się ze gaz.



Jak Ty za mąż wyszłaś i sypiasz nie sama? Przecież do tego czasu... było "ciągle sama" icon_biggrin.gif a jednak się przestawiłas...
Link do komentarza
Czapi to ja dla odmiany konkrety bom jest w tej sprawie kompetentna akurat:)
-trochę taniej pewnie wyjdzie gaz. Trudno mi byłoby to przeliczyć bo my się gazem grzejemy , rachunki sa porównywalne z sąsiadką która tez się grzeje i ma płytę gazową, ale ona z kolei mniej ode mnie gotuje i mniej używa piekarnika (ja dużo, czesto pieke mięso i takie tam)
-miałam 6 lat gaz i skusiłam się na płytę (mam zwykła nie indukcyjną) teraz mam już 1,5 roku płytę to spróbuję porównać...
-rachunek z prąd za mój dom - 4 osobowa rodzina, zmywarka (codziennie), płyta i piekarnik elektryczny (sporo gotujemy), pralka (4-5 na tydzień), 50 calowa plazma (ale nie żeby ciagle włączona:) , komp, turbinka od kominka elektr (sporo) , pompka od podłogówki, oczyszczalnia (napowietrzanie elektr- stale) no i oświetlenie to 200-220 zł/ miesięcznie.
-największa ogromna i niepodważalna zaleta płyty- MYCIE. Już nigdy męczenia się z doczyszczeniem koło palników. Czyszczenie płyty to jest po prostu pikuśicon_smile.gif
-szybkośc gotowania czy ja wiem- pewnie podobna do gazu. Już az tak nie pamietam. Ale bardzo szybko doszłam do wprawy, włączam palnik na 9 (max) i jak tylko pojawiają się pierwsze bąbelki zmniejszam na około 4-5. Pod przykryciem wystarczy spokojnie na 3 (1/3 mocy). Regulacja idealnie precyzyjna i nie na oko tylko jak 3 to 3, zawsze tak samo i zawsze taki sam efekt. Wspaniałą funkcją płyty (nawet wczesniej nie wiedziałam że jest taka!) jest pozostawienie "na podgrzewaniu". Możesz zostawić garnek na podgrzewaniu cały wieczór (sa np goście, schodza się powoli itp) nic się nie przypali, a potrawa będzie cały czas taka akurat ciepła do jedzenia.
- i jeszcze jedno- nie brudzą się ściany
Czapi ja bym podsumowując nie wróciła do gazu. Myślę że byłabyś zadowolona z płyty. Nie kupiłam indukcyjnej bo była ponad 1000 zł droższa wtedy, musiałabym kupić nowe garnki (to kolejny wydatek) więc w końcu kupiłam zwykłą.
acha jeszcze jedno. Wiekszosc płyt ma sterowanie dotykowe i moja np jest bardzo "czuła" i łatwo reaguje na dotknięcie palcem. (mam gorenje). Moja teściowa ma płyte bosh i musisz czasem kilka razy dotknąć i przytrzymac żeby ruszyło:)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Potwierdzam, że elektrolux to jest b. dobra firma, bardziej skomplikowane sprzęty mam tej firmy, a zmywarkę naprawdę polecam (właśnie kupiłam i trochę w ciemno to polecanie, ale opinie ma rewelacyjne) i myslę, że się nie zawiedziesz icon_smile.gif



Wszystko zamontowane czeka na "odpalenie" i pierwsze próby-zobaczymy!
Płytę kupiłam tę co zamierzałam(EHG6415X), piekarnik kupiłma troche wyzszej klasy z prowadnicami teleskopowymi (EOB53102).Lodówkę planowałam Whirpoola ,ale kompletnie nie pasowało mi wnętrze-oglądałam natomiast ciut mniejszą Electroluxa i ergonomika wnętrza była tysiac razy lepsza!Wszystkie półki zaprojektowane z głowąicon_wink.gif
No i co ?Kupiliśmy Electroluxa!Okap tylko mamy Amica.
Idąc w ślad za wyborem poprzednich sprzetów- zmywarkę tez planujemy tej firmy.
W takim wypadku podaj mi model tej co kupiłaś i czy ma szerokość 60cm.
Link do komentarza
Dzięki, poczytam i obejrzę sobie tę zmywarkę-co prawda planowałam aby panel był widoczny,ale jeszcze się zastanowię.Wczoraj chciałam odpalic płytę ale zapomniałam że nie mamy butli icon_confused.gif
Mąż jednak sie uparł i wyskoczył na stację benzynową po gaz-dzieki temu o 21.00 zrobiłam mu herbatkę icon_wink.gif
Płyta daje ładny płomień, wszystko ok.Lodówka tez uruchomiona-jest super , szczególnie dzięki tej półeczce na butelki(tu mąż sie cieszy ) i powłoce zapobiegającej śladom (tu ja sie cieszę).Można dotykac paluchami do woli i nic!
Link do komentarza
Cytat

Stoję przed wyborem piekarnika i płyty gazowej do kuchni.
Spodobał mi się (wizualnie ) ten zestaw Electroluxa -EOB33100X+EHG6415X
. Tylko niestety nie znam zupełnie sprzętu kuchennego tej firmy(owszem odkurzacze znam-no i lodówkę-są OK). Czy macie może jakieś własne doświadczenia?



Nie powiem nic na temat płyty gazowej ponieważ mam ceramiczną. Ale o piekarniku mogę powiedzieć same dobre rzeczy. Za tę cenę jest ok, ciche chłodzenie piekarnika, łatwo czyszcząca się szyba wewnętrzna, kilka fajnych blach i kratka do pieczenia, super prosta obsługa - bardzo wydajny termoobieg, fajna funkcja grill przy 275 stopniach.

polecam
Link do komentarza
Cytat

Nie powiem nic na temat płyty gazowej ponieważ mam ceramiczną. Ale o piekarniku mogę powiedzieć same dobre rzeczy. Za tę cenę jest ok, ciche chłodzenie piekarnika, łatwo czyszcząca się szyba wewnętrzna, kilka fajnych blach i kratka do pieczenia, super prosta obsługa - bardzo wydajny termoobieg, fajna funkcja grill przy 275 stopniach.

polecam



icon_biggrin.gif Kolejna wypowiedź pozytywna-cieszę się w takim razie z wyboru icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
MIalam zmywarke electrolux`a , lodowke ,piekarnik i kuchenke ceramiczna...

Co z tego ,ze szyba w piekarniku sie dobrze czyscila (?) - jak w srodku nie dalo rady usunac resztek i robil sie syf.:-/
Kuchenka sie popsula po 1,5 roku uzytkowania , z czyszczeniem jej tez byly problemy...
Najgorsza jednak byla zmywarka... icon_mad.gif icon_evil.gif
W moim nowym domu zostawiam tylko lodwoke tej firmy... bo nie mam jej nic do zarzucenia. Edytowano przez Supersaxo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

MIalam zmywarke electrolux`a , lodowke ,piekarnik i kuchenke ceramiczna...

Co z tego ,ze szyba w piekarniku sie dobrze czyscila (?) - jak w srodku nie dalo rady usunac resztek i robil sie syf.:-/
Kuchenka sie popsula po 1,5 roku uzytkowania , z czyszczeniem jej tez byly problemy...
Najgorsza jednak byla zmywarka... icon_mad.gif icon_evil.gif
W moim nowym domu zostawiam tylko lodwoke tej firmy... bo nie mam jej nic do zarzucenia.



Wewnętrzną szybę bardzo łatwo się wyciąga i można bez problemów wszędzie dotrzeć aby posprzątać. Jeśli chodzi o resztki to wszystko zależy od rodzaju czyszczenia i środków zastosowanych do dej czynności.
Powtórzę - za tą cenę otrzymujemy bardzo porządny produkt w swojej klasie. A jeżeli ktoś potrzebuje "z górnej półki" to polecam Miele lub Kenmore.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o resztki to wszystko zależy od rodzaju czyszczenia i środków zastosowanych do dej czynności.


taa... icon_confused.gif
Cytat

Powtórzę - za tą cenę otrzymujemy bardzo porządny produkt w swojej klasie. A jeżeli ktoś potrzebuje "z górnej półki" to polecam Miele lub Kenmore.


...no ale po co sie powtarzasz, zeby mnie przekonac ?
Chyba wiem ,co mam. Po trzech latach uzytkowania , stwierdzam ,ze nie jestem zadowolona z electroluxa ani piekarnika ani zmywarki.
...a jesli chodzi o Miele ,to mam teraz zmywarke z tej firmy( piekarnik takze wymienilam)...i mam nadzieje, ze moj nowy sprzet kuchenny bedzie mi sluzyl zdecydowanie dluzej niz 3/4 lata... icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

taa... icon_confused.gif

...no ale po co sie powtarzasz, zeby mnie przekonac ?
Chyba wiem ,co mam. Po trzech latach uzytkowania , stwierdzam ,ze nie jestem zadowolona z electroluxa ani piekarnika ani zmywarki.
...a jesli chodzi o Miele ,to mam teraz zmywarke z tej firmy( piekarnik takze wymienilam)...i mam nadzieje, ze moj nowy sprzet kuchenny bedzie mi sluzyl zdecydowanie dluzej niz 3/4 lata... icon_confused.gif



Nie muszę Cie przekonywać bo dokonałaś już wyboru. To inni czekają na opinię. Moja kuchenka pracuje już trzeci rok i wygląda jak nowa. Żona często piecze, dużo gotujemy i używamy piekarnika. Wszystko jest ok. Płyta jest czyściutka, szybka lśni nowością a piekarnik wygląda jakby nigdy nie była użytkowany. Trafiłaś na wadliwy model lub nie za często dbałaś o proste urządzenie kuchenne. Co to znaczy, że zostawały resztki jedzenia - nie ma takiej opcji.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeśli chodzi o firmę jaką mogę polecić to dobry sprzęt ma whirlpool piekarnik który kupiłam od nich użytkuję bardzo intensywnie, nie psuje się, wszystko działa na tip top, a mam go już trochę czasu. Fakt faktem, że zastanawiam się nad zakupem nowego piekarnika ale to tylko ze względów estetycznych i dlatego, że właśnie szykuję się do remontu kuchni.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witaj
Czy mogłabyś napisać jak sprawują się (sprawowały) te sprzęty? Jak Ci się gotowało na tej płycie, czy garnki bez problemu się mieszczą?
Z góry dziękuję




Piekarnik jest super -bez zastrzeżeń, natomiast do płyty mam trochę....trudna w utrzymaniu w czystości(nie ma tej powłoki co piekarnik i lodówka), natomiast gary sie mieszczą przyzwoicie i dość oszczędnie spala gaz.Ze względu na utrudnione czyszczenie teraz wybrałabym indukcję,choć lubię gotować na gazie;-)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...