Skocz do zawartości

eleganckie parapety


amkada

Recommended Posts

Nie myślałem nigdy, że wybór parapetu będzie takim wielkim problemem. A jednak! Ok, jeśli nie szuka się niczego odchodzącego od normy, gorzej jeśli zależy nam na czymś bardziej wyrafinowanym. Szukam parapetów wewnętrznych i nie mogę znaleźć nic sensownego oprócz marmurów. Pomóżcie! Zależy mi na tym żeby były eleganckie, no i szukam czegoś w kolorze....
Link do komentarza
ja mam marmury...
U nas miały być parapety z drewna. Okna są pcv w kolorze orzech i pierwotnie planowaliśmy drewniane parapety dopasowane do koloru okien. Ale niestety trzeba było bardzo długo czekać- dobrzy stolarze mają wielomiesięczne kolejki- a nas gonił termin umówionych innych robót. Kupiliśmy marmurowe, breccia sarda i bardzo fajnie wygladają z tymi ciemnobrązowymi oknami. Mam na nich kwiatki, nie ma problemu nawet jak gdzieś podcieknie woda. W bocznych pokojach i łazience założyliśmy tańsze z aglomarmuru i sumaryczny koszt wyszedł tak jak drewniane. Widziałam parapety granitowe, ale mnie się dużo mniej podobają, nie lubię granitu.
Link do komentarza
Problem jest przede wszystkim wtedy kiedy chcemy założyć np. drewniane parapety albo właśnie kolorowe, które robione są na zamówienie a zależy nam na czasie, bo gonią nas terminy. Na dobrego stolarza trzeba czekać faktycznie długo, w moim przypadku kilka miesięcy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na parapety z mączki marmurowej
Zdecydowanym plusem było to, że zamówienie wykonali szybko i zdążyliśmy na czas ze wszystkimi terminami:)
Link do komentarza
Niedawno tez bylem na etapie wyboru parapetow. Moje zdanie jest taki
1) plastik -> nie polecam, parapet jest mieki, nie mozna na nim stanc, rysuje sie itd
2) drewno tez sie zastanawialem, ale jak kolega stwierdzil dlugo sie czeka i jak zle zrobia to bedzie pekac
3) ja wybralem konglomerat, przastepny cenowo, nie taki brzydki, podobny do marmuru
4) jest jeszcze cos takiego jak parapet z maczki marmurowej, 80 procent zmielony marmur, 20 procent zywice czy jakos tak, wdlug mnie bardzo ladne i mozna wybrac jednolity kolor . Jakbym mial pewnie wiecej czasu to bym sie zdecydowal ale ja potrzebowalem parapety szybko Edytowano przez Marcin80 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...