Skocz do zawartości

OCIEPLENIE STROPU


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Witam, jeżeli chodzi o materiał celulozowy to świetnie się ona nadaje do wygłuszania pomieszczeń czy to ścianek czy stropów ja osobiście zastosowałem u siebe tego typu technologie gr. 17cm i akurat też materiałem Ekofiber i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych parametrów akustycznych jak i cieplnych tak więc jeśli się Pan zastanawia nad zastosowaniem tego typu materiału to śmiało można dzwonić do firmy co robiła dach i niech robią strop. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, jeżeli chodzi o materiał celulozowy to świetnie się ona nadaje do wygłuszania pomieszczeń czy to ścianek czy stropów ja osobiście zastosowałem u siebe tego typu technologie gr. 17cm i akurat też materiałem Ekofiber i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych parametrów akustycznych jak i cieplnych tak więc jeśli się Pan zastanawia nad zastosowaniem tego typu materiału to śmiało można dzwonić do firmy co robiła dach i niech robią strop. Pozdrawiam


Dzieki za rade tak tez mi sie wydawało. Mi dach ocieplała firma eko-izolacje jestem z nich zadowolony ale tak z ciekawosci zapytam kto Panu wykonywał usługe bo moze cenowo będa konkurencyjni, choć ci i tak nie byli drodzy, ale warto zawsze zapytac.

Cytat

no fajowo
słuchaj mam strop terivę i chcę na to wylać szlichtę, czyli pierw ekofiber, potem zalewam to betonem, lub kładę jastrych?
dzięki za podpowiedź


Ekofiber jest sypki wiec nie nadaje sie pod wylewki. Stryropian to tak i tez nie granulat tylko płyty.
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o mnie to ja jestem z woj. mazowieckiego wiec szukalem firmy gdzies stad i mi robiła firma BGP Partners oni mieli siedzibe na Bartyckiej ale niestety jak chcialem znowu skorzystac z ich uslug bo chce robic dom na dzialce to wogole sie nie moge z nimi skontaktowac. A co to za firma ta eko-izolacje? Jak wygladaja cenowo i jak z ich fachowoscią (czy znaja sie na rzeczy) ?
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o mnie to ja jestem z woj. mazowieckiego wiec szukalem firmy gdzies stad i mi robiła firma BGP Partners oni mieli siedzibe na Bartyckiej ale niestety jak chcialem znowu skorzystac z ich uslug bo chce robic dom na dzialce to wogole sie nie moge z nimi skontaktowac. A co to za firma ta eko-izolacje? Jak wygladaja cenowo i jak z ich fachowoscią (czy znaja sie na rzeczy) ?


Tak sie składa ze jestem rowniez z mazowieckiego, nie słyszałem nic o BGP Partners. Ta firma eko-izolacje ktora mi juz kiedys wykonywała jest w sumie ok, Panowie sie rozliczaję ze zużytych worków wiec uczciwie podchodza do sprawy niz jakby mieli by to robic z metra kw. Cenowo byłem zadowolony ale zawsze trzeba zapytac bo może inni wykonują taniej, choć rożnie to bywa poźniej z wykonaniem. Ci z eko-izolacji przyjechali nadmuchali w skosy i po 5 godzinach juz ich nie było wiec czy sie znaja na rzeczy, to chyba tak. Tak wiec jesli nie ma kontaktu z BGP Partners to ja chyba znowu po tych zadzwonie. Ja robiłem ocieplenie dachu 3 lata temu wiec ceny mogly sie zmienic. Jakby Pan dowiedział sie i ustalil cene to prosze dac znac, ja zamierzam ocieplac strop w maju, to mam jeszcze troche czasu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam, jeżeli chodzi o materiał celulozowy to świetnie się ona nadaje do wygłuszania pomieszczeń czy to ścianek czy stropów ja osobiście zastosowałem u siebe tego typu technologie gr. 17cm i akurat też materiałem Ekofiber i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych parametrów akustycznych jak i cieplnych tak więc jeśli się Pan zastanawia nad zastosowaniem tego typu materiału to śmiało można dzwonić do firmy co robiła dach i niech robią strop. Pozdrawiam




ja też chciałabym ocieplić strop i skosy na poddaszu uzytkowym tym materiałęm , ale czy na pewno będzie ciepło ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

ja też chciałabym ocieplić strop i skosy na poddaszu uzytkowym tym materiałęm , ale czy na pewno będzie ciepło ?


ja mam w miare chłodno latem na poddaszu wiec materiał jest bardzo dobry. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Zimą jak ciepło ucieka do góry to trudno powiedziec czy to zasługa izolacji czy mojego grzania.
Link do komentarza
Cytat

ja też chciałabym ocieplić strop i skosy na poddaszu uzytkowym tym materiałęm , ale czy na pewno będzie ciepło ?


Odczytując współczynnik przewodności cieplnej λ (lambda) jesteś w stanie określić czy taki a nie inny materiał spełnia Twoje oczekiwania.
opór cieplny jaki chcesz uzyskać będzie już zależny od grubości zastosowanej izolacji.
Reszta w rękach (i to dosłownie) tego co go układa. Dobre wykonanie izolacji zapewni zadowolenie z zadań jakie przed nią postawiono.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...