Skocz do zawartości

Tani w budowie, ale funkcjonalny dom- proszę o opinie o projekcie


Recommended Posts

Poszukuję projektu domu, który byłby względnie "tani" w budowie, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny, tzn.
- powierzchnia ok. 100 m2
- na parterze ma być łazienka min. ok. 4m2
- gabinet
- kominek
- pomieszczenie na piec na paliwo stałe
- schody z korytarza, a nie z salonu.

Co sądzicie o projekcie LK&726? Ile mogłoby kosztować wybudowanie takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Chcemy budować w niewielkiej miejscowości w kuj-pom. Może ktoś buduje coś podobnego?

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10515-lka726.html

Link do komentarza
Cytat

Poszukuję projektu domu, który byłby względnie "tani" w budowie, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny, tzn.
- powierzchnia ok. 100 m2
- na parterze ma być łazienka min. ok. 4m2
- gabinet
- kominek
- pomieszczenie na piec na paliwo stałe
- schody z korytarza, a nie z salonu.

Co sądzicie o projekcie LK&726? Ile mogłoby kosztować wybudowanie takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Chcemy budować w niewielkiej miejscowości w kuj-pom. Może ktoś buduje coś podobnego?

Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10515-lka726.html



Co to za funkcjonalność jak cały smród z kotłowni będzie w mieszkaniu .

Pomieszczenie parteru nr -10 nadaje się najlepiej na kotłownię na paliwo stałe.


Link do komentarza
Cytat

Pomieszczenie parteru nr -10 nadaje się najlepiej na kotłownię na paliwo stałe.



musiałby przestawić komin .... a jeśli przestawi ten komin to pozbawi pionów wentylacyjnych obie łazienki ....
pozbawi je także możliwości łatwego poprowadzenia kanalizacji w kominie - do tychże łazienek ....
dodatkowo - nie jestem pewna , czy nie ma jakichś wymogów (bezpieczeństwo) odnośnie wysokości tego komina - czy w tym momencie nie byłby za niski , bo przecież dom jest wyższy o jedną kondygnację od garażu w którym proponujesz tą kotłownię zrobić ....
nie ma tak hop siup, animus ... icon_wink.gif

Link do komentarza
Cytat

A na czym miałby polegać ten problem?



Nie wiem - ale przerabiałem garaże w bryle i wciąz mam zastrzeżenia.
Mój gara jest wolno stojący.
Czasami autko źle zapala (znaczy dłużej) czasami trzeba posmrodzić.....
Ja mam wolno stojący.
I argument e łatwiej sie zakupy nosi do domu z tego w bryle budynku - to nie jest żaden argument.
Ja wciąz jestem fanem garażu poza budynkiem.
Może być bałagan, syf, nie wadzi nikomu..... śnieg i woda z nadkola, no takie jest moje zdanie......
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem - ale przerabiałem garaże w bryle i wciąz mam zastrzeżenia.
Mój gara jest wolno stojący.
Czasami autko źle zapala (znaczy dłużej) czasami trzeba posmrodzić.....
Ja mam wolno stojący.
I argument e łatwiej sie zakupy nosi do domu z tego w bryle budynku - to nie jest żaden argument.
Ja wciąz jestem fanem garażu poza budynkiem.
Może być bałagan, syf, nie wadzi nikomu..... śnieg i woda z nadkola, no takie jest moje zdanie......



się nie zgodzę .... mam garaż "przytulony" - niby osobny budynek jakby doklejony do domu - podobnie jak w tym projekcie , z przejściem do domu przez kotłownię .... wygoda jest - zakupy robię raz na tydzień hurtem - nie chce mi się pakować pod supermarketem na mrozie w reklamówki - rzucam luzem do bagażnika , a potem z garażu to już kawałeczek żeby przenieść do domu - i na głowę przy tym nie pada ....
poza tym garaż choćby tylko przytulony- jest cieplejszy niż garaż wolnostojący .... ja nie lubię jak mi rano w samochodzie doopa marznie , sorki ... icon_rolleyes.gif
smrodzi się bardziej z kotłowni niż z garażu .... ale od tego mam wiatrołap - drzwi do wiatrołapu są zamknięte .... oczywiście nie da się uniknąć całkowicie "zapachów" - czasem się jakiś do domu przedostanie ... ale ogólnie tragedii nie ma .... ponadto czuję się bezpiecznie posiadając kotłownię z której dźwięki "słyszę" i dzieli mnie od niej kilka kroków i jedne drzwi - mogę otworzyć, zajrzeć że z kotłem wszystko ok i odejść.... nie raz zaciął się podajnik, nie raz zawył alarm - od razu wiedziałam, że z kotłem coś nie halo bo było słychać .... posiadając kotłownię tak jak na przykład - w projekcie na temat którego właśnie dyskutujemy po zmianach zaproponowanych przez animusa - czułabym się niepewnie ... wiecznie bym tam łaziła i zaglądała do pieca icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

musiałby przestawić komin .... a jeśli przestawi ten komin to pozbawi pionów wentylacyjnych obie łazienki ....
pozbawi je także możliwości łatwego poprowadzenia kanalizacji w kominie - do tychże łazienek ....
dodatkowo - nie jestem pewna , czy nie ma jakichś wymogów (bezpieczeństwo) odnośnie wysokości tego komina - czy w tym momencie nie byłby za niski , bo przecież dom jest wyższy o jedną kondygnację od garażu w którym proponujesz tą kotłownię zrobić ....
nie ma tak hop siup, animus ... icon_wink.gif



Chciałem zauważyć, że kotłownia w tym projekcie i tak nie ma bezpośredniego dostępu do komina.
Poza tym ta kotłownia raczej nie jest na paliwo stałe, skoro jest razem z pralnią icon_smile.gif wyorażacie sobie wyrzucanie popiołu przy wyciągniętych z pralki ubraniach?

Moim zdaniem faktycznie pomieszczenie 10 chyba najbardziej się nadaje na kotłownię
Link do komentarza
Cytat

Chciałem zauważyć, że kotłownia w tym projekcie i tak nie ma bezpośredniego dostępu do komina.



masz rację .... nie ma .... ale raczej bezproblemowo można by komin przestawić na ściankę łączącą dolną łazienkę z kotłownią - i w ten sposób byłoby wszystko - i łazienki i kotłownia komin by miała ....
a jeśli komin zostanie przesunięty w pobliże pomieszczenia 10 to łazienki zostaną pozbawione wentylacji ...
o ile górna łazienka ma okno - o tyle dolna łazienka zostanie całkowicie pozbawiona wentylacji ....nie wiem na ile duży jest to problem w kontekście obowiązujących przepisów....

Cytat

Poza tym ta kotłownia raczej nie jest na paliwo stałe, skoro jest razem z pralnią icon_smile.gif wyorażacie sobie wyrzucanie popiołu przy wyciągniętych z pralki ubraniach?



o tym nawet nie pisałam, bo to oczywiste - w kotłowni na paliwo stałe - nawet przy piecu na ekogroch syfu jest tyle, że wykluczone są tam jakiekolwiek inne urządzenia i funkcje oprócz kotła i osprzętu ...


Link do komentarza
Cytat

reasumując - najlepsze rozwiązanie w projekcie - pomieszczenie nr 10 robimy na kotłownie z kominem - odprowadzającym spaliny - tak?




dwa kominy już są - jeden do kominka , a drugi z pionami wentylacyjno-kanalizacyjnymi dla łazienek .....
czyli co .... trzeci komin?
przecież to ma być tani w budowie dom .... a tu dodatkowe koszty ....

może jakieś konkretne rozwiązania?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za rady. Większe zmiany w projekcie raczej odpadają ze względu na dodatkowe koszty.



Z jakichś powodów ten projekt Ci się spodobał .... napisałaś, że ma wszystko czego Ci potrzeba ....
Jedyną zmianą jaką musiałabyś wykonać jeśli chciałabyś zostawić ten projekt i przystosować kotłownie do kotła na ekogroch - to przestawienie komina na ściankę łączącą łazienkę z kotłownią (patrząc na rzut parteru).
Nie wiem ile taka zmiana kosztuje - i czy jest możliwa , proponowałabym napisać maila z zapytaniem do firmy która projekt sprzedaje ..... nic Cię to nie kosztuje , a dowiesz się wszystkiego.
Być może dla wielu taki układ kotłowni/garażu/domu nie jest komfortowy - wszak są plusy i minusy , ale ja taki właśnie mam , nie narzekam - spełnia moje oczekiwania .

Cytat

Przejrzę jeszcze inne projekty, ale szczerze mówiąc mam podobne zdanie jak daqqulka. Poza tym zawsze jest coś kosztem czegoś.



Nie poddawaj się tak łatwo .... ale jeśli faktycznie zorientowałaś się, że nie pasuje - szukaj dalej ..... dużo tego w internecie .... powodzenia icon_smile.gif



Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Poszukuję projektu domu, który byłby względnie "tani" w budowie, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny, tzn.
- powierzchnia ok. 100 m2
- na parterze ma być łazienka min. ok. 4m2
- gabinet
- kominek
- pomieszczenie na piec na paliwo stałe
- schody z korytarza, a nie z salonu.

Co sądzicie o projekcie LK&726? Ile mogłoby kosztować wybudowanie takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Chcemy budować w niewielkiej miejscowości w kuj-pom. Może ktoś buduje coś podobnego?

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10515-lka726.html


Jezeli jestes zainteresowana to mam taki domek tyle ze ma 135 m2 z uzytkowym poddaszem. Projekt robil mi architekt na podstawie moich wytycznych (bazowalem na projekcie katalogowym). Nie pasowalo nam ze wejscie do kotlowni jest przez lazienke ,kuchnia byla otwarta na salon a wiatrolap laczyl sie z holem . Jezeli chodzi o schody tez nie pasowaly, byly dwuzabiegowe w rogu salonu a sa teraz jednozabiegowe za sciana ktora oddziela salon od wejscia do kotlowni. dach dwuspadzisty z zakrytym tarasem. Wejscie na taras z salonu. Na parterze znajduje sie wiatrolap 3,78 m2, komunikacja (hol) z klatka sch. 11,66 m2, kuchnia 11,87 m2, pokoj dzienny (salon) 24,54 m2, pokoj (gabinet)11,32 m2, lazienka 6,09 m2 oraz kotlownia 5,41 m2 a na poddaszu dwa pokoje dla dzieci,sypialnia nasza wraz lazienka i garderoba. Naprawde zgrabny i funkcjonalny domek.
Link do komentarza
mhtyl - ale że tak zapytam - po co to piszesz?
wilak szuka gotowego projektu - nie indywidualnego ....
ponadto - skoro masz projekt który architekt Ci rysuje/wyrysował - to nie możesz kopii tego projektu nikomu odsprzedać/oddać.... jest Twój i nikt więcej nie ma prawa go skopiować , wykorzystać ponownie ...
może po prostu wklej link do gotowca na którym bazowałeś i sobie wilak poogląda .....
notabene nie chwaliłabym się publicznie , że architekt przerysował projekt z gotowca .... firma sprzedająca gotowca może nie być zadowolona ...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

mhtyl - ale że tak zapytam - po co to piszesz?
wilak szuka gotowego projektu - nie indywidualnego ....
ponadto - skoro masz projekt który architekt Ci rysuje/wyrysował - to nie możesz kopii tego projektu nikomu odsprzedać/oddać.... jest Twój i nikt więcej nie ma prawa go skopiować , wykorzystać ponownie ...
może po prostu wklej link do gotowca na którym bazowałeś i sobie wilak poogląda .....
notabene nie chwaliłabym się publicznie , że architekt przerysował projekt z gotowca .... firma sprzedająca gotowca może nie być zadowolona ...


Napisalem ze bazowalem anie przerysowalem (nie byly to szkice budowlane tylko rzuty takie jak w kazdym katalogu). Nie wiedzialem od czego zaczac a jak cos znalazlem to zawsze cosik niepasowalo.Narysowalem mniej wiecej o co mi chodzi i z tym poszedlem do architekta. Powstal calkiem inny projekt tylko rozmieszczenie pomieszczen zostalo prawie bez zmian. Wiem ze nie moge odsprzedac itd. ale cos mi sie obilo o uszy ze jezeli nie zastrzege praw autorskich to architekt moze wykonac drugi dla gogos innego.Jezeli chodzi co mnie sklonilo na indywidualny to cena. Zapewniam Cie ze zaplacilem o wiele mniej za projekt niz pisza w prasie.
Link do komentarza
Cytat

Napisalem ze bazowalem anie przerysowalem (nie byly to szkice budowlane tylko rzuty takie jak w kazdym katalogu). Nie wiedzialem od czego zaczac a jak cos znalazlem to zawsze cosik niepasowalo.Narysowalem mniej wiecej o co mi chodzi i z tym poszedlem do architekta. Powstal calkiem inny projekt tylko rozmieszczenie pomieszczen zostalo prawie bez zmian.



zrobiłam bardzo podobnie ..... icon_smile.gif


Cytat

Wiem ze nie moge odsprzedac itd. ale cos mi sie obilo o uszy ze jezeli nie zastrzege praw autorskich to architekt moze wykonac drugi dla gogos innego.Jezeli chodzi co mnie sklonilo na indywidualny to cena. Zapewniam Cie ze zaplacilem o wiele mniej za projekt niz pisza w prasie.



też nie zapłaciłam jakichś specjalnie wielkich pieniędzy .... czasem się dziwię i oczy szeroko otwieram kiedy słyszę ile niektórzy architekci wołają za projekt ..... icon_wink.gif

a jeśli chodzi o wybór projektu dla siebie - to tak właśnie jest , że każdy ma inne priorytety , każdy ma inne oczekiwania , co dla jednych jest niezbędne - dla drugich całkiem nieistotne - dlatego projekt trzeba znaleźć lub wymyślić taki "swój" - dla siebie .... obejrzeć ich setki aż wreszcie któregoś dnia nastąpi olśnienie na widok tego jedynego - który ma wszystko co potrzeba .... zupełnie jak drugą połówką ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ogólnie domek fajny, funkcjonalny, będzie niedrogi w wykonaniu.
w środku bym się nie czepiała za wyjątkiem tego że oczywiście pomieszczenie 10 byłoby idealne na kotłownię! Czy rzeczywiście nie da się tego zrobić? A drugi komin? Niektóre domy mają więcej niż jeden.
Na górze chyba nie masz garderoby? Przydałaby się. Poza ty bardzo okej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...