Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie


amat

Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś porównywał koszty instalowania i eksploatacji dwóch różnych systemów ogrzewania domu:
1. Pompa ciepła ( np powietrze-woda), a co za tym idzie brak konieczności przyłącza gazowego (co wiąże się z oszczędnością)

2. Oraz zamontowania w domu kotła gazowego.
Link do komentarza
Gość adiqq
przede wszystkim musisz się udać do gazowni po WT podłączenia gazu. Ja miałem do pociągnięcia około 100m przyłącza - koszt około 12tys (2 lata temu) - dałem sobie spokój. Wszystko zależy od kosztów przyłącza...
Zdecydowałem sie na PC glikol-woda.
W przypadku PC powietrze-woda koszty inwestycyjne powinny być jeszcze niższe....

Zasada jest prosta, jak masz gaz na działce lub bardzo blisko, to bierz gaz, jak nie masz gazu w pobliżu, to bierz PC

przede wszystkim musisz się udać do gazowni po WT podłączenia gazu. Ja miałem do pociągnięcia około 100m przyłącza - koszt około 12tys (2 lata temu) - dałem sobie spokój. Wszystko zależy od kosztów przyłącza...
Zdecydowałem sie na PC glikol-woda.
W przypadku PC powietrze-woda koszty inwestycyjne powinny być jeszcze niższe....

Zasada jest prosta, jak masz gaz na działce lub bardzo blisko, to bierz gaz, jak nie masz gazu w pobliżu, to bierz PC
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...