Skocz do zawartości

Czerwono-szara lub zólto-niebieska ŁAZIENKA


Recommended Posts

Witam. icon_biggrin.gif
Wkrótce zaczynam wykańczać łazienkę( 7,8m2 i bedzie w niej: kibelek, umywalka i wanna dwuosobowa z hydromasażem). Kiedyś marzyłam o beżach i brązach, teraz mówię kategoryczne icon_sad.gif NIE. Z mężem ustaliliśmy że szaro-czerowna- to bedzie nasz nr 1 icon_biggrin.gif , choć mąż po cichu mówi coś o żółto-niebieskiej. CZy macie jakieś ciekawe propozycje, zdjęcia. A może jakieś zupełnie inne kolory świetnie razem wyglądają. Przeglądam masę galeri, ale niestety 90% to beże i brązy.
Link do komentarza
Cytat

Cicho tu- czy wszystkich interesuja tylko beżowo-brązowe łazienki? icon_sad.gif



u koleżanki widziałam dużą łazienkę ( w zasadzie studio kąpielowe) w kolorach granatu i intensywnej żółci , płytki gładkie , duże , prostokątne montowane poziomo ..... wyglądało rewelacyjnie to zestawienie kolorów ....

natomiast mnie się bardzo podobają łazienki w kolorach grafitu różnych odcieni .... chciałam taką właśnie mieć - ale się mąż uparł (bo to jego łazienka) i na "chceniu" się skończyło icon_biggrin.gificon_wink.gif

kilka znalazłam ..... w połączeniach kolorów które Cię interesują ..... jest tego dużo w internecie ...

Brak obrazka

5a9a0a81164abcc16dc51f348f6fee57.jpg



Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Wkrótce zaczynam wykańczać łazienkę( 7,8m2 i bedzie w niej: kibelek, umywalka i wanna dwuosobowa z hydromasażem). Kiedyś marzyłam o beżach i brązach, teraz mówię kategoryczne NIE. Z mężem ustaliliśmy że szaro-czerowna- to bedzie nasz nr 1 , choć mąż po cichu mówi coś o żółto-niebieskiej. CZy macie jakieś ciekawe propozycje, zdjęcia. A może jakieś zupełnie inne kolory świetnie razem wyglądają. Przeglądam masę galeri, ale niestety 90% to beże i brązy.


Eeeeeee żółto niebieska- nie. Nie daj sie i postaw na swoim icon_biggrin.gif
Zobacz kolekcje Braid z Tubądzina. Własnie projektantka rozrysowywuje mi kafle. Strasznie mi sie podoba i cena tez jeszcze do przyjęcia. Ma dekory szaro- czerwono-czarne i podstawowa płytka to szary i krem. Drugą łazienkę mam glazurę Nord Perla Azulev. Szara imitująca surowy beton.
Link do komentarza
żółto niebieskie.... ale to jest połączenie które że tak powiem zabija wizualnie... no po oczach daje..
Można by pokombinować odcienie szarości i dodać trochę czerwonego, mogłoby być ładnie, tylko nie daj za dużo czerwieni- w małym pomieszczeniu będzie razić.
zobacz ładna z czerwienią ale tu jest wielkie pomieszczenie Brak obrazka
a to? Brak obrazka
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=255
Link do komentarza
witam piotr z tej strony
jestem wykonawcą na mazowszu mam w zbiorze ciekawą czerwoną-szarą i białą łazienkę ciekawy sufit i lustro diody w płytkach, na podłodze nad kabiną deszczownia choć na zdjęciu jest tylko niebieski korek
szczegół podczas rozmowy
kontakt piotr /siedlce 501025039, www.artie.idt.pl

aby twoja łazienka była ciekawa bo robisz ją na kilka następnych lat
1 płytki szkliwione z połyskiem
2 przy planowaniu zasada /nie płytka najważniejsza a sposób ułożenia i dodatki jak podświetlenia , czy wyjątkowy sufit
3 poustawiaj ciekawie tzn. tu murek tam zabudowa
4 wybierz kolor podstawowy płytki 3/4, i pozostałe kolory na elementy czy zabudowy
5 sympatyczny wykonawca który nie zna słów "nie da się"
pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
icon_smile.gif płytki szkliwione z połyskiem to było coś od czego w sklepach ceramicznych uciekałam jak najdalej. Jak dla mnie- never. A dwadzieścia światełek w pokombinowanym suficie- no trzeba lubić taki styl. Wiem że niektórzy tak projektują. Mam kolezankę która projektuje wnetrza i uważa to za obciach, ale jesli klient sobie takie życzy to oczywiście mu zrobi.
Czerwienie które ty proponujesz są strasznie jaskrawe i dają po oczach, wprowadzają mnóstwo niepokoju, poza tym jest tego czerwonego strasznie dużo. Tez kwestia klienta, ale myśle że to nie jest łazienka "na lata". Mnie się bardziej zdecydowanie podoba np ta propozycja w szarościach z mozaiką. Ale ogólnie byśmy się nie dogadali icon_smile.gif Dużo wszystkiego, a u mnie prostota, ciepłe kolory, minimalizm, mało elementów, drewno...
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif płytki szkliwione z połyskiem to było coś od czego w sklepach ceramicznych uciekałam jak najdalej. Jak dla mnie- never. A dwadzieścia światełek w pokombinowanym suficie- no trzeba lubić taki styl. Wiem że niektórzy tak projektują. Mam kolezankę która projektuje wnetrza i uważa to za obciach, ale jesli klient sobie takie życzy to oczywiście mu zrobi.
Czerwienie które ty proponujesz są strasznie jaskrawe i dają po oczach, wprowadzają mnóstwo niepokoju, poza tym jest tego czerwonego strasznie dużo. Tez kwestia klienta, ale myśle że to nie jest łazienka "na lata". Mnie się bardziej zdecydowanie podoba np ta propozycja w szarościach z mozaiką. Ale ogólnie byśmy się nie dogadali icon_smile.gif Dużo wszystkiego, a u mnie prostota, ciepłe kolory, minimalizm, mało elementów, drewno...



a tak z ciekawości to jakie kolory was interesują , na jakie kolory macie ochotę czy sugerujecie się gazetkami , wizytami w salonach płytkowych
a i jeszcze jedno czy ten minimalizm (rodem z ikei) ma podłoże z braku funduszy
przy okazji skoro wymieniamy poglądy powiedzcie ile szacunkowo chcieli byście wydać na łazienkę i czy barierą była drożyzna płytek, robocizny czy brak zaufanego fachowca
pytam z ciekawości żeby poznać opinię z drugiej strony tej klienta
pozdrawiam piotr
Link do komentarza
Szaro-czerwona brzmi dobrze, ale wszystko zależy od tego jak zostaną te kolory wykorzystane. Ja bym widziała płytki w różnych odcieniach szarości np. z kolekcji http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/amanda-alex lub http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/hanabi-hiro , a czerwień przy innych elementach np. blat, szafki, rama lustra, ręczniki etc. Zrób sobie parę przykładowych aranżacji w light decorze czy net+ z wykorzystaniem szarych płytek i czerwonych szafek
Zdjęcia z szaro-pomarańczowej łazienki (do czerwonego już niedaleko icon_wink.gif )
http://deccoria.pl/files/24551/29239/f72f7...3e0574de86c.jpg
http://deccoria.pl/files/24551/29239/420f6...1fe297c4456.jpg
Link do komentarza
PIotr. No to jak chcesz wprost i zaczynasz zygać o minimalizmach z ikei i spowodowanych brakiem funduszy to ci brutalnie powiem choc nie lubię w ten sposób. Obracam się w środowisku w jakiś tam sposób intelektualnie elitarnym (matko okropnie brzmi ale ty zaczałeś!) i w większości zamożnym. Do łazienki według twojego projektu wstydziłabym się zaprosić koleżanki z pracy. Częśc moich znajomych ma bardzo drogie domy zbliżające się w kosztach nawet i do miliona i są tam profesjonalnie projektowane piękne łazienki, duże, luksusowe, z nieraz bardzo drogich elementów, i zapewniem cię że sa one bardzo stonowane i nie nakombinowane i proste. W moim środowisku taki styl typu błyszczące czerwone płytki i dwadzieścia halogenków to obciach, naparwdę.
To chodzi o styl, nie o kwotę, można zrobić w twoim stylu i tanio i drogo, dać i tańsze i droższe płytki. U mnie cały dom jest w pewnym stylu, konsekwentnie prostym z dużym udziałem drewna. Mam drewniane drzwi, podłogi, kuchnię, meble w salonie i jadalni- proste w ciemnym drewnie. Koszty powiedzmy urządzenia naszego domu były średnie, nie bardzo duże, ale i nie najtańszymi materiałami bynajmniej. Łazienki były projetkowane przez osobę która ma podobny styl do mnie
Link do komentarza
Cytat

PIotr. No to jak chcesz wprost i zaczynasz zygać o minimalizmach z ikei i spowodowanych brakiem funduszy to ci brutalnie powiem choc nie lubię w ten sposób. Obracam się w środowisku w jakiś tam sposób intelektualnie elitarnym (matko okropnie brzmi ale ty zaczałeś!) i w większości zamożnym. Do łazienki według twojego projektu wstydziłabym się zaprosić koleżanki z pracy. Częśc moich znajomych ma bardzo drogie domy zbliżające się w kosztach nawet i do miliona i są tam profesjonalnie projektowane piękne łazienki, duże, luksusowe, z nieraz bardzo drogich elementów, i zapewniem cię że sa one bardzo stonowane i nie nakombinowane i proste. W moim środowisku taki styl typu błyszczące czerwone płytki i dwadzieścia halogenków to obciach, naparwdę.
To chodzi o styl, nie o kwotę, można zrobić w twoim stylu i tanio i drogo, dać i tańsze i droższe płytki. U mnie cały dom jest w pewnym stylu, konsekwentnie prostym z dużym udziałem drewna. Mam drewniane drzwi, podłogi, kuchnię, meble w salonie i jadalni- proste w ciemnym drewnie. Koszty powiedzmy urządzenia naszego domu były średnie, nie bardzo duże, ale i nie najtańszymi materiałami bynajmniej. Łazienki były projetkowane przez osobę która ma podobny styl do mnie



widzę że poczułaś się urażona nie oto mi chodziło pewnie użyłem nieodpowiednich słów ale zwyczajnie zastanawiam się nad moimi klientami ,
wiesz to nie jest mój styl a styl moich klientów o ni chcą rano wstać i z uśmiechem pobiec do swojej łazienki gdzie jest przytulnie, jasno i ciekawie (nie wszyscy robią na lata) natężenie gadzetów (nakombinowanie jak mówisz) tak naprawdę zależy od nich kolorystyka także,
nie którzy chcą czasem przenieść coś z salonu płytek do domu i chcę im to umożliwić ,a zdarzają się też łazienki na sztuke "cokolwiek byłoby na ścianach "
co do kosztów to najtańsza , krzywa płytka może przy odrobinie pomysłowości lepiej wyglądać . ale miło że poznalem twoje zdanie
pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Zobacz kolekcje Braid z Tubądzina. Własnie projektantka rozrysowywuje mi kafle. Strasznie mi sie podoba i cena tez jeszcze do przyjęcia. Ma dekory szaro- czerwono-czarne i podstawowa płytka to szary i krem. Drugą łazienkę mam glazurę Nord Perla Azulev. Szara imitująca surowy beton.


Masz już Etka ten projekt? B. jestem ciekawy rozwiązań. Też czekamy z żoną na projekt Braid z Tubądzina do niedużej 5m2 łazienki. W tej chwili jest nr 2 na naszej liście.
Jedynka to jak na razie Greenway Natura, Naxos Porcelanosa.
Greenway Natura, Naxos Porcelanosa
Link do komentarza
Bez urazy Piotr, ja też myślę że potrafisz tez inaczej projektować.
Ja tez znam dziewczynę która nosi białe sznurowane kozaki do dżinsowych spódniczek z falbanką i ma zielono różową łazienkę z tysiącem dekorków i halogenków. Też są tacy klienci, aczkolwiek pewnie w pewnych środowiskach nie ma ich wiele.
Jeśli chcesz opinii która moze ci się przydać na codzień - wśród moich znajomych (środowisko prawniczo- lekarsko- inżynierskie) "wypada" mieć elegancki dom. Na topie jest stonowany klimat, styl minimalistyczny choć może nie koniecznie taki w 100% nowoczesny, jasne kolory i estetyka "skandynawska" (hehe szeroko teraz omawiana np wśród moich znajomych wykładowców). To są ludzie którzy dużo podróżują a jeśli byłeś np w USA to wiesz że tam od dawna była taka moda na "jasną prostotę" w domach. Ponieważ oczywiście nie wypada się obnosić bo to bardzo passe icon_biggrin.gif przykładem np może byc u jednej mojej znajomej bardzo prosta łazienka w brązie łączonym z bielą i wkomponowanym pewnie drogim witrażem robionym na zamówienie- ciekawy i oryginalny projekt, a ten witraż jest jedyną ale bardzo szczególna ozdobą, a u innej (tam już poszły bardzo duże pieniązki) tez ciekawa łazienka z ogromnych płytek w kolorze mlecznej bieli łączonych z ciemnozielonym marmurem i niewielkimi, dyskretnymi elementami dekoracyjnymi np bardzo piekna lampą. (oczywiście jedną,ale wyjątkowo dekoracyjną- tak naparwdę wkładanie ośmiu światełek w sufit podwieszony było już "nie trendy" jak ona wykańczała dom czyli z 5-6 lat temu). Ja te przykłady daje trochę z przymróżeniem oka, zdaję sobie sparwę że obracam się z lekko snobującym się środowisku i z wielu rzeczy się śmieję, ale ponieważ moje pokolenie to nieustanne budowy i wykończenia domów więc trochę się ten temat przewija.
Każdy się kieruje swoim gustem, ale ja np domyślam się jakie by były komenatrze u mnie w pracy jakbym sobie zrobiła błyszczące czerwone czy różowe płytki icon_smile.gif
Link do komentarza
mam na myśli kolorystykę którą stosujecie w łazienkach , kuchniach co was interesuje w zagadnieniu łazienek czy bardziej lubicie retro , angielski styl z tapetami i drewnem , nowoczesny , do jakiej wysokości preferujecie płytki , sami projektujecie czy wspieracie się doradztwem w sklepach czy u projektantów
ciekawi mnie jak znajdujecie wykonawców , w sklepach , ogłoszeniach, czy po znajomych, czy jesteście zadowoleni z ich "obsługi", i najważniejsze czego byście oczekiwali od takich wykonawców jakiej obsługi
ot zwykle pytania
pozdrawiam piotr
Link do komentarza
Pojechałeś z tymi pytaniami icon_lol.gif ... no ale ok , spróbujmy .... icon_wink.gif

Cytat

mam na myśli kolorystykę którą stosujecie w łazienkach ,



to co mi się podoba a to co mam u siebie to dwie różne rzeczy ... niestety mój mąż ma zupełnie , diametralnie inny gust niż ja... icon_wink.gif
w łazience podobają mi się grafity i szarości przełamane dodatkami i dekorami z żywych kolorach - morskim, czerwonym ....

Cytat

kuchniach



kuchnię mam taką jak chciałam .... kolorystyka to brązy i beże ...
ściany - beże , meble wenge z blatem w kolorze piaskowca ....

Cytat

co was interesuje w zagadnieniu łazienek czy bardziej lubicie retro , angielski styl z tapetami i drewnem , nowoczesny , do jakiej wysokości preferujecie płytki ,



lubię minimalizm .... im mniej dupereli i udziwnień, tym lepiej ....
lubię prostotę - sprawia wrażenie porządku .... dlatego nie posiadam w domu prawie żadnych durnostojek , a w kuchni i łazience na wierzchu jest tylko niezbędne minimum akcesoriów - raczej wszystko pochowane icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

Cytat

sami projektujecie czy wspieracie się doradztwem w sklepach czy u projektantów



kuchnię pomagała zaprojektować mi znajoma z forum (fachowiec) ... poza tym raczej wszystko sama ....

Cytat

ciekawi mnie jak znajdujecie wykonawców , w sklepach , ogłoszeniach, czy po znajomych, czy jesteście zadowoleni z ich "obsługi", i najważniejsze czego byście oczekiwali od takich wykonawców jakiej obsługi



wykonawcy - u mnie tylko z polecenia lub znajomi ....

Cytat

ot zwykle pytania
pozdrawiam piotr



ufffff .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Hej Piotr:)
Podobnie jak Daga i jak już pisałam lubię prostotę i tez chciałabym mieć wszystko pochowane icon_biggrin.gif aczkolwiek nie ukrywam że to trudne. I podobnie jak Daga nie lubię full dekoracji i durnostojek ii wogóle wolę jak jest mniej niż więcej.
Lubię drewno i ciepłe brązy. Kuchnię mam tak naparwde chyba bardzo zwyczajną, prostą, projektowana była przez firmę w której kuchnie zamówiłam http://www.stolpol.com.pl/ - wklejam bo byłam bardzo zadowolona z ich usług. Atutem tej kuchni jest drewno, jest wykonana z drewna orzechowego i naparwde drewniana nie z mdfu:) tak jak sobie wymarzyłam. Na ścianie gładki gres polerowany arkesia z Paradyża a na podłodze affron beige, kolor ścian dobrany do tego to jasny beż taki prawie kremowy. Ta kuchnia łaczy się w jedno pomieszczenie z salonem i jadalnią więc jest to ten sam styl, w jadalni proste meble z Paged (carinę chyba mam) w kolorze wenge na płytkach affron i głównym elementem dekoracyjnym są rolety rzymskie łączące te dwa kolory- ciemny brąz (gorzka czekolada) i kremowy, takie cieniutkie. W salonie podłoga to naturalny dąb (podobnie jak schody) prosty skórzany wypoczynek w ciemnym brązie, prosty kominek, i reszta mebli takich jak w jadani- paged.
Łazienki projektowała mi kolezanka (mam dwie które projektują) na górze mam cersanit symfonia, wybrałam je bo podobał mi się ten pomarańczowy dekor i mozaika czekoladowa na wannę a na dole mam małą łazienkę w tym samym stylu co reszta parteru- beże i wenge- izolda wood chyba to się nazywało (płytki) i meble w kolorze wenge.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Moim zdaniem wszystko jest kwestią gustu. Ja bardzo lubię jasne barwy i kolory,nie wyobrażam sobie że łazienka mogłaby mieć ciemną tonację kolorów,bo wtedy czułabym się w niej bardzo przytłaczająco. A do takiego wykonawcy oczekiwałbym głównie kreatywnosci.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Gorąco polecam kolory ziemi, bo są uniwersalne, przyjemne i każdy dodatek do tego pasuje. kolory ziemi to na pewno nie same beże. Polecam




To prawda beże i brązy to najbardziej uniwersalne i popularne zarazem kolory wybierane do łazienek. Przy użyciu ciekawego dekoru, można nadać ciekawego charakteru, nie tracąc zbyt wiele na klasycznych kolorach. Tubądzin w kolekcji Traviata ma bardzo ładne, klasyczne beże i fajne dekory do tego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...