Skocz do zawartości

ile biora za wybudowanie domu z poddaszem 120m2


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

chce wybudowac dom, mowia ze za budowe w stanie surowym zamkniety wezma od 30 do 45tysiecy czy to duzo czy malao icon_lol.gif icon_confused.gif: icon_rolleyes.gif


To zalezy z czego sie buduje. Wiekszosci cena uzalezniona jest od materialu np. ytong czy porotherm no i czy sciana jedno , dwu czy trzy warstwowa czy domek parterowy czy z uzytkowym poddaszem i najwazniejsze lokalizacja budowy. Znam ludzi ktorzy wybudowali podobny dom za mniejsze pieniadze, ale sa zapewne i tacy ktorzy zaplacili wiecej.Jak widzisz duzo czynnikow (wszystkich nie wymienilem) ma wplyw na cene wybudowania wymazonego domku.Powodzenia w budowie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
robocizna SSO kosztowała mnie około 42tys. - ale w tej cenie było też wymurowanie piwnic i 2 dodatkowe stropy(nad piwnica i nad garażem)
Piwnica 75m2, parter+poddasze 150m2 po podłogach, garaż 6x8, SSO w 2010
Link do komentarza
Cytat

chce wybudowac dom, mowia ze za budowe w stanie surowym zamkniety wezma od 30 do 45tysiecy czy to duzo czy malao icon_lol.gif icon_confused.gif: icon_rolleyes.gif



cena w normie ....
sprawdź ekipę gdzie się da zanim się zdecydujesz .... przede wszystkim szukaj w internecie , poproś o kilka adresów budów - porozmawiaj z inwestorami co sądzą o tej ekipie....
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Cena raczej normalna -ja za 160m2 SSO dalem 30000zl,koniec prac SSO kwiecien 2010...


Jaka normalma cena? Jezeli nie wiadomo z czego, gdzie i jak bedzie prowadzona budowa. Dla przykladu (wymorowanie murow zew. scian dzialowych,dom 135 m z uzutkowym poddaszem)podam cene za moj domek jaka dostalem od murarzy od prawie 40000 do 10000 zl. Oferta dotyczyla budowy z ytonga i obejmowala takie same kryteria dla wszystkich. Firmy byly z tzw okolicy wiec widac jaka jest rozbierznosc cenowa tzw" normalna" . Za wymurowanie scian zew., wew., szczytow itd zaplacilem 8500 zl (lip.2010-paz.2010). Za polozenie dachowki ceramiczne dach 210 m z oknami 2 szt + wylaz + obrobka komina 4300 zl (list.2010). Tak wiec z wlasnego doswiadczenia wiem ze nalezy szukac i przedewszystkim sprawdzac wykonawcow.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Jak sądzicie ile może mnie kosztować orientacyjnie budowa tego domku (tak żebym mogła zamieszkać): http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/446/obrot/ ? Mam ograniczony budżet, więc nie wiem czy w ogóle porywać się z motyką na księżyc. Dodam, że miejscem budowy jest Dolny Śląsk i mam już działkę. Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam:)


Domek ladny, maly, zgrabny, prosta bryla no i napewno bedzie przytulny icon_biggrin.gif A tak do rzeczy do zalezy gdzie na Dolnym Slasku moze to byc zarowno Wroclaw jak i Olesnica albo Milicz i napewno w kazdym miejscu beda inne ceny.
Link do komentarza
Domek niegłupi, maleńki wprawdzie ale dla 4 osobowej rodziny myśle że może wystarczyć. Bardzo tani w wykonaniu, to jest dobry przykład na domek za 200 tys:) Taki domek wychodzi w cenie mieszkania tej wielkości (i to nie we Wrocku oczywiście). Cenę za robociznę trudno mi porównać, wydaje mi się może nie taka niska (my za 200 m2 pow calkowitej 2 lata temu płaciliśmy dosyć drogiej ekipie ok 60 tys). Zwróć uwagę na takie rzeczy- pokoje na górze są małe. Jeśli będa mocno scięte, staną się bardzo mało ustawne. Można rozważyć podniesienie ścianki kolankowej? Bo generalnie miejsca nie masz wiele i musisz je dobrze zagospodarować. Ogromnym atutem jest na tak małej powierzchni pralnia i garderoba- bingo icon_smile.gif- dobrze pomyślany projekt pod kątem praktyczności zaraz go hehehe podeslę kolezance:) Kominek fajnie, w środku domu, taki domek na luziku ogrzejesz nawet samym kominkiem jakby co icon_smile.gif ale zrób rozprowadzenie do sypialni, będziesz w razie czego niezależna od gazu. (jakby co oczywiście)
Wracając do tej robocizny- Claudia, budujesz mały dom. Napewno są ekipy które powiedzą ci mniej. Ale- jeżeli są to sprawdzeni i pewni ludzie, jeśli w tej cenie wszystko załatwiają, przywozą itp jesli to jest cena z umową i gwarancją- ok, zdecydowałabym się. Ne gębę, bez umowy- w życiu!

Link do komentarza
Cytat

Domek niegłupi, maleńki wprawdzie ale dla 4 osobowej rodziny myśle że może wystarczyć. Bardzo tani w wykonaniu, to jest dobry przykład na domek za 200 tys:) Taki domek wychodzi w cenie mieszkania tej wielkości (i to nie we Wrocku oczywiście). Cenę za robociznę trudno mi porównać, wydaje mi się może nie taka niska (my za 200 m2 pow calkowitej 2 lata temu płaciliśmy dosyć drogiej ekipie ok 60 tys). Zwróć uwagę na takie rzeczy- pokoje na górze są małe. Jeśli będa mocno scięte, staną się bardzo mało ustawne. Można rozważyć podniesienie ścianki kolankowej? Bo generalnie miejsca nie masz wiele i musisz je dobrze zagospodarować. Ogromnym atutem jest na tak małej powierzchni pralnia i garderoba- bingo icon_smile.gif- dobrze pomyślany projekt pod kątem praktyczności zaraz go hehehe podeslę kolezance:) Kominek fajnie, w środku domu, taki domek na luziku ogrzejesz nawet samym kominkiem jakby co icon_smile.gif ale zrób rozprowadzenie do sypialni, będziesz w razie czego niezależna od gazu. (jakby co oczywiście)
Wracając do tej robocizny- Claudia, budujesz mały dom. Napewno są ekipy które powiedzą ci mniej. Ale- jeżeli są to sprawdzeni i pewni ludzie, jeśli w tej cenie wszystko załatwiają, przywozą itp jesli to jest cena z umową i gwarancją- ok, zdecydowałabym się. Ne gębę, bez umowy- w życiu!



Kropeczko dzięki za dobre słowo:)
Co do powiększenia pokoi... hmm chyba pozostanę przy takich jakie są ponieważ w tym domku zamieszkam tylko ja i mój mąż a za kilka lat może jakiś mały berbećicon_smile.gif
Link do komentarza
Claudia myśl kochana przyszłościowo, berbeć będzie napewno czego ci życzę, berbeć potrzebuje się z kimś bawić więc braciszek potrzebny icon_smile.gif My z mężem wprowadziliśmy się sami do ogromnego mieszkania 70 m2 i wogóle nie umeblowaliśmy nawet jednego pokoju icon_smile.gif Po 5 latach z berbeciem i jego braciszkiem wzięliśmy się za budowę domku bo robiło się nam ciasno w tym wielkim mieszkaniu icon_smile.gif
Tak czy inaczej ten domek jest praktyczny i zmieścicie się, a koszt nie będzie wysoki.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Claudia myśl kochana przyszłościowo, berbeć będzie napewno czego ci życzę, berbeć potrzebuje się z kimś bawić więc braciszek potrzebny icon_smile.gif My z mężem wprowadziliśmy się sami do ogromnego mieszkania 70 m2 i wogóle nie umeblowaliśmy nawet jednego pokoju icon_smile.gif Po 5 latach z berbeciem i jego braciszkiem wzięliśmy się za budowę domku bo robiło się nam ciasno w tym wielkim mieszkaniu icon_smile.gif
Tak czy inaczej ten domek jest praktyczny i zmieścicie się, a koszt nie będzie wysoki.



Czy chodziło o ten domek? Marbella, szukam więcej informacji...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...