Skocz do zawartości

ile wełny w strop a ile w dach


Recommended Posts

dom będę miał z poddaszem użytkowym
poddasze będzie służyło jako siłownia, sala ćwiczeń, będą tam stały piłkarzyki, ping pong itp
w projekcie jest ocieplenie stropu drewnianego 20 cm wełny i chyba tyle samo dachu
na poddaszu raczej w ogóle nie będę grzał ( tej zimy w domu jeszcze nie odkręcałem w całym domu grzejników oprócz łazienki )
czy gdybym strop ocieplił 30 cm wełny a na dach dałbym tylko 10 cm
to zimą dałoby się tam wytrzymać
będzie się tam utrzymywać temp powyżej zera czy jednak dać 20 cm wełny i w stropie zostawić 30 cm
nie ukrywam że zależy mi na jak największej przestrzeni gdzie będzie wysokość wynosiła 2m
Link do komentarza
Cytat

dom będę miał z poddaszem użytkowym
poddasze będzie służyło jako siłownia, sala ćwiczeń, będą tam stały piłkarzyki, ping pong itp
w projekcie jest ocieplenie stropu drewnianego 20 cm wełny i chyba tyle samo dachu
na poddaszu raczej w ogóle nie będę grzał ( tej zimy w domu jeszcze nie odkręcałem w całym domu grzejników oprócz łazienki )
czy gdybym strop ocieplił 30 cm wełny a na dach dałbym tylko 10 cm
to zimą dałoby się tam wytrzymać
będzie się tam utrzymywać temp powyżej zera czy jednak dać 20 cm wełny i w stropie zostawić 30 cm
nie ukrywam że zależy mi na jak największej przestrzeni gdzie będzie wysokość wynosiła 2m


miałem podobny problem jesli chodzi o oszczędnści w wysokości pomieszczeń. 10 cm to za mało i zima bedzie trudno wytrzymac. Ja zastosowałem 15 cm Ekofibru bo tak mi doradzono i i tez myślałem że to bedzie mało a jest Ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...