Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
aga414

PROBLEMY Z OGRZEWANIEM GAZOWYM ! :(

Recommended Posts

Witam Wszystkich icon_smile.gif
Mam ogromny problem z ogrzewaniem gazowym.Wcześniej mieszkałam na miejskim,więc jest nierozeznana.
Od kilku dni mam ogrzewanie gazowe i kompletnie sobie z tym nie radzę.
Mam mieszkanie jednopokojowe o pow.33,09 m.
Ustawiałam różne temp pieca i gazu bardzo dużo idzie.W dzień potrafi pójść okkoło 7 m,a nie jest wcale za ciepło.
Nie wiem jaką ustawiać temp pieca,jaką temp na sterowniku?
Pomóżcie..
Z góry dziękuję

Witam.
Ekspertem nie jestem, ale może mi się uda ci pomóc.

Na początek nie wiemy jaki masz piec.
Na przykładzie pieca moich rodziców:

-na piecu ustawia się temperaturę wody obiegowej.
Im jest ona wyższa tym szybciej kaloryfery nagrzeją. Im jest ona niższa tym kaloryfery wolniej nagrzeją pokój. Przy czym tak naprawdę to sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Myślę, że najlepiej zrobić sobie próby który sposób będzie ci lepszy.

- na sterowniku, jak sądzę, zewnętrznym umieszczonym gdzieś w mieszkaniu ustawia się temperaturę zadaną. Tzn. dopuszczalny przedział temperatury w pokoju. Przedział - ponieważ sterownik powinien mieć jakąś histerezę (np plus minus 0,5stC). Dla przypadku jak w nawiasie, gdy ustawisz na sterowniku że chcesz mieć temperaturę np 20stC i histerezę będziesz miała ustawioną na 0,5stC - jak w nawiasie, to piec się włączy przy temperaturze w pokoju 19,5 następnie nagrzeje do 20,5 i się wyłączy.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam Państwa ! Mam inny problem Jestem wdową ,emerytką znajomy ociepla mi  mały stary poniemiecki dom stuletni, połowa bliźniaka  / mieszkam tu od roku z niepełnosprawnym synem , spadek po mężu / od strony północnej styropianem grafitowym grubość 15 cm, górę  tej ściany, poddasze , bok domu/ chcemy ocieplić styropianem białym grubość 5 cm ,żeby wszedł pod wystające dachówki . Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm   Może to głupi pomysł , ale na parterze będę miała ocieplony pokój warstwą 15 cm i część pokoju na poddaszu do okna , wyżej będzie styropian grubości 5 cm tj od frontu Front budynku jest od wschodu , tylko parter pod dachem z dachówek,  właściciel w drugiej  części domu  bliźniaka dał  styropian grubości 5 cm
    • Na parkiecie też można. Są specjalne warstwy kontaktowe i gotowe rozwiązania. Jeżeli jednak zerwiesz parkiet będziesz mógł od nowa wypoziomować podłoże i przygotować je jak należy pod płytki. Słuszna uwaga Kolegi retrofood o poziomie. No właśnie - jak zamkniesz drzwi jak dołożysz koleje centymetry?
    • To wciskaj jak będziesz na początku ulicy i wtedy biorąc pod uwagę czas otwierania - akurat podjedziesz. Zrób sobie teścik - mijasz sąsiada co ma zieloną elewację i wciskasz dopiero przycisk na pilocie   Ps. cieszę się, że pomogłem KF to moje hobby i rozwiązania antenowe nadawczo odbiorcze sprawiają mi frajdę.   Sygnalizatory https://allegro.pl/oferta/faac-lampa-230v-faac-led-oryginalna-faac-7022957089?fromVariant=7022957089 Zaoszczędziłeś na antence to teraz wydasz na sygnalizator Pewno masz taki sygnalizator albo coś podobnego https://allegro.pl/oferta/lampa-smart-lemon-led-z-antena-2018-12v-24v-230v-7095137626?fromVariant=7022957089   Na tej centrali czyli Twojej https://allegro.pl/oferta/faac-e045-centrala-sterujaca-model-do-414-plyta-7159980476?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Ogrodzenia+i+bramy+-++Napędy&gclid=Cj0KCQjwho7rBRDxARIsAJ5nhFqplyZI5HgKHqlEWwdk_SEXgpSjPoSB8BGvy_B9Zvu6HMu9XOQug2IaAsRAEALw_wcB może być wyjście na kolejny sygnalizator i gdyby tak było, możesz go dać na rogu ogrodzenia. To już jednak extrawagancja  
    • Gość Gość
      Moje szybkie wyliczenia. Dom 120m² ogrzewanie tylko podłogowe + woda urzytkowa Mój kocioł termet ecocondens 2 funkcyjny koszt 3600zł + rury do komina 1600 zł. Oczywiście mozna kupić za 10000zł. Koszt ogrzewania bez wody to około 3000 tyś. Rocznie. Jeśli dobrze liczę to koszt podany w artykule to około 2200 zł. rocznie. Czyli moje wydatki na piec to 5200 zł. Nie wliczam pompek i innych pierduł. Ich koszt to przyjmijmy najmniej 60 tyś. Czyli 60000 - 5200 = 54800 zł zrównajmy do 50000. Różnica pomiędzy ich rachunkiem a moim wynosi 800 zł. Czyli 50000÷800=62,5. Czyli za 62.5 roku zrownamy sie w kosztach. Mam teraz 35 lat wiec jak będę miał 97 lat zacznie mi sie zwracać ogrzewanie pompą ciepła. Wyliczenia nie sa idealne ale jakoś mi sie ta pompa nie kalkuluje. Oczywiście cena gazu rośnie ale cena prądu też. Mozna toczyć spory jedyny argument dla mnie przemawiający za pompa to ekologia. Są jeszcze koszty związane z eksploatacja ale i w piecu gazowym jak i w pompie wystąpią awarie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...