Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
T. Brzęczkowski

serce aż bolało

Recommended Posts

nie sposób nie zauważyć. Chodzi mi o to co dalej. Chyba nie chcecie mi wmówić że to tak ma zostać. Musi być jakiś ukryty icon_biggrin.gif pomysł na to.

Mi to raczej wygląda na remont mieszkania zamieszkałego już kilka-kilkanaście lat -modernizacja .

A wykonawca tej „fachowej” instalacji wentylacji był (jest) ?

Cytat

A wykonawca tej „fachowej” instalacji wentylacji był (jest) ?

"Fachowej"? Zrobiliśmy co się dało, po zamaskowaniu było jak wcześniej. Projektant - powiedział, że "kratki dał" Kierownik, że " tak jak na projekcie - kratki są" - a wentylacji nie ma! Ale dla Szanownego bajbagi - dyplom mają to wolno im bez wentylacji budować!

Cytat

Projektant - powiedział, że "kratki dał" Kierownik, że " tak jak na projekcie - kratki są" - a wentylacji nie ma!

Projekt to jedno, a wykonawstwo, to druga sprawa.
Nie wiem z którego roku jest ten projekt budowlany (istotne, bo były nowele), ale mimo to zaręczam Panu, że w rzeczonym projekcie, jak w banku, jest opis jak „wykonać” wentylację tego budynku.

Pan znów bazuje na tym co powiedziała „sklepowa” w miejscowym sklepiku – a nie na zapisach w tym projekcie budowlanym.

Idę o zakład, że brak wentylacji był spowodowany brakiem nawiewu do pomieszczeń i (lub) brakiem odpowiednich szczelin w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami. Istnieje również możliwość, że okna były zamknięte na „szczelnie”.

Być może (nie znam uwarunkowań) wystarczyło zastosowanie nawiewników w oknach ( lub (i) „ustawowych” okien - zgodnie z opisem w projekcie budowlanym) aby przywrócić „zaprojektowaną” wentylację.

Oczywiście z Pana punktu widzenia, najprościej jest zastosowanie wentylacji mechanicznej (nawiewno-wywiewnej), bo przecież z tego Pan żyje – ale nie było to jedyne rozwiązanie dla tej, wadliwie wykonanej lub wadliwie użytkowanej, wentylacji.

Dopisałem:

Ten wpis nie oznacza wcale, że jestem przeciwnikiem wentylacji mechanicznej. icon_biggrin.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)

Cytat

Projekt to jedno, a wykonawstwo, to druga sprawa.
Nie wiem z którego roku jest ten projekt budowlany (istotne, bo były nowele), ale mimo to zaręczam Panu, że w rzeczonym projekcie, jak w banku, jest opis jak „wykonać” wentylację tego budynku.

Pan znów bazuje na tym co powiedziała „sklepowa” w miejscowym sklepiku – a nie na zapisach w tym projekcie budowlanym.

Idę o zakład, że brak wentylacji był spowodowany brakiem nawiewu do pomieszczeń i (lub) brakiem odpowiednich szczelin w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami. Istnieje również możliwość, że okna były zamknięte na „szczelnie”.

Być może (nie znam uwarunkowań) wystarczyło zastosowanie nawiewników w oknach ( lub (i) „ustawowych” okien - zgodnie z opisem w projekcie budowlanym) aby przywrócić „zaprojektowaną” wentylację.

Oczywiście z Pana punktu widzenia, najprościej jest zastosowanie wentylacji mechanicznej (nawiewno-wywiewnej), bo przecież z tego Pan żyje – ale nie było to jedyne rozwiązanie dla tej, wadliwie wykonanej lub wadliwie użytkowanej, wentylacji.

Dopisałem:

Ten wpis nie oznacza wcale, że jestem przeciwnikiem wentylacji mechanicznej. icon_biggrin.gif

Projekt 2008 budowa zakończona w zeszłym roku. Świeżyzna ! Czy za wykonanie nikt nie odpowiada? Czy kierownik budowy nie ma OBOWIĄZKU zgłosić błędy w projekcie? Czy zła wentylacja w tym domu to jakiś odosobniony przypadek?
Pewnie łatwiej się do mnie doczepić niż napisać prawdę o tym co "wiedzą" o wentylacji architekci!

Cytat

Czy kierownik budowy nie ma OBOWIĄZKU zgłosić błędy w projekcie?

Ma Pan wyjątkowe uprzedzenia do ludzi wykształconych – zwłaszcza w budowlance.

Skąd stwierdzenie, i pewność, że w projekcie był (jest) błąd?

A może to wina kierownika budowy, który robi na zasadzie „ od 20 lat tak robię i jest dobrze” , a nie zgodnie z opisem z projektu ?

Pani „sklepowa” tak powiedziała?

Zna Pan wymagania jakie musi spełniać projekt architektoniczno- budowlany dla domu jednorodzinnego?

eeee tam jakieś przepisy - kulawe i robione przez wykształciuchów
Niedyplomowy to praktyk od 20 lat, WT nie są mu potrzebne, wręcz przeszkadzają

Cytat

Ma Pan wyjątkowe uprzedzenia do ludzi wykształconych – zwłaszcza w budowlance.

T o nie prawda - źle mnie Pan zrozumiał.- Z wieloma współpracuję . Mam uczulenie na ludzi niewykształconych z dyplomem - to zasadnicza różnica - jak izolacja termiczna przed czy za odbiornikiem ciepła.

Tak na marginesie.

W opisywanym przypadku zmiana systemu wentylacji jest zmianą projektu architektoniczno-budowlanego, a w związku z tym powinna być kwalifikowana przez projektanta i naniesiona na projekt, lub dołącza się projekt takowej.

Obowiązek wykonania projektu instalacji wentylacyjnej (dotyczy WM) wprowadzono w 2009r – choć przepisy nie dość jasno definiują ten obowiązek, w przypadku budownictwa jednorodzinnego (PB, Art. 34.2.).

Cytat

Tak na marginesie.

W opisywanym przypadku zmiana systemu wentylacji jest zmianą projektu architektoniczno-budowlanego, a w związku z tym powinna być kwalifikowana przez projektanta i naniesiona na projekt, lub dołącza się projekt takowej.

Obowiązek wykonania projektu instalacji wentylacyjnej (dotyczy WM) wprowadzono w 2009r – choć przepisy nie dość jasno definiują ten obowiązek, w przypadku budownictwa jednorodzinnego (PB, Art. 34.2.).

I była .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zainstalowałem już jakiś czas temu. Przystawałem do słupów od bramy po profilu około 15 cm każdy i odwróciłem bieguny na siłowniki. Finalnie działa super. Bardzo cichy sprzęt. Polecam. Zamykam temat. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    • Jest to bałamutne stwierdzenie bo napisane zbyt ogólnikowo. Jeżeli ktoś ma 2-4 ar trawnika to taka inwestycja będzie zwracać sie wieki, natomiast jak ktoś ma dużej powierzchni trawnik i w dodatku jeszcze jakiś ogródek warzywny to taka inwestycja jest strzałem w dziesiątkę i taka osoba nie musi czekać kilkadziesiąt lat aby koszt inwestycji sie zwrócił. Natomiast co do samej ceny wody za m3 to redaktor z BD piszący ten artykuł zapomniał że jeszcze w większości dolicza się cenę ścieków, no chyba że ktoś ma pod-licznik ale to już osobny temat bo nie każdy może takie pod-licznik posiadać. I jako ciekawostkę dodam, że zbiornik  o poj 1 m3 przy średnio ulewnym deszczu zapełnia się z dachu o powierzchni 70 m2 w ciągu około godziny. Z całym szacunkiem ale redaktor nie ma nawet zielonego pojęcia o tym o czym pisze, skoro uważa że wykonanie własnego ujęcia wody studni będzie tańsze od wykonania/wkopania zbiornika 2-4 m3 w ziemię. Miasto czy gmina ma to w pompie czy Ty będziesz zbierał deszczówkę czy nie, ba nawet im nie na rękę abyś zbierał deszczówkę bo wtedy nie będą mogli ściągnąć z Ciebie podatku od terenów utwardzonych i dachu.
    • Pojawił się kolejny problem. Po napisaniu odpowiedzi w jakimś tam temacie i po kliknięciu  w okienko "Odpowiedź"  zmienia się  w "zapisywanie" ale treść odpowiedzi pomimo że ukazała się w temacie w oknie "dodaj odpowiedź" dale widnieje i można klikac dalej w okienko "odpowiedź". Natomiast dzisiaj przed chwila napisałem odpowiedź w temacie Czy zamontować podziemny zbiornik na deszczówkę i jaka powinna być jego pojemność? i po kilkunastu próbach dodania mojej odpowiedzi nic się nie dzieje, znaczy się klikam w okienko "odpowiedź" zmienia się na "zapisuję" po czym dalej zmienia się "odpowiedź" a odpowiedzi nie ma w temacie. Zaczyna być to frustrujące, szczególnie gdy trochę czasu poświeciłem aby napisać tego posta.   Tak brzmiał napisany post w tamtym temacie który sie nie pojawił jako odpowiedź. Jest to bałamutne stwierdzenie bo napisane zbyt ogólnikowo. Jeżeli ktoś ma 2-4 ar trawnika to taka inwestycja będzie zwracać sie wieki, natomiast jak ktoś ma dużej powierzchni trawnik i w dodatku jeszcze jakiś ogródek warzywny to taka inwestycja jest strzałem w dziesiątkę i taka osoba nie musi czekać kilkadziesiąt lat aby koszt inwestycji sie zwrócił. Natomiast co do samej ceny wody za m3 to redaktor z BD piszący ten artykuł zapomniał że jeszcze w większości dolicza się cenę ścieków, no chyba że ktoś ma pod-licznik ale to już osobny temat bo nie każdy może takie pod-licznik posiadać. I jako ciekawostkę dodam, że zbiornik  o poj 1 m3 przy średnio ulewnym deszczu zapełnia się z dachu o powierzchni 70 m2 w ciągu około godziny. Z całym szacunkiem ale redaktor nie ma nawet zielonego pojęcia o tym o czym pisze, skoro uważa że wykonanie własnego ujęcia wody studni będzie tańsze od wykonania/wkopania zbiornika 2-4 m3 w ziemię. Miasto czy gmina ma to w pompie czy Ty będziesz zbierał deszczówkę czy nie, ba nawet im nie na rękę abyś zbierał deszczówkę bo wtedy nie będą mogli ściągnąć z Ciebie podatku od terenów utwardzonych i dachu. I dodam, że ten post nosi nr 251 a nie powinien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość gizmo
      ja tam mam taki zwykly wiatrak njatanszy z mediaexperta i tez daje rade ze wspomaganiam przy upalach
    • szkoda że kupiłeś takie siłowniki, trzeba było dołożyc trochę i kupić siłowniki NICE podziemne . - nie widać a szybko otwierają .  Każdy siłownik można , ale od zewnątrz , njczę4sciej otwieraa się do 110 stopni. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...