Skocz do zawartości

Nasza "Agatka"


Recommended Posts

Przeprowadzka miała być na ten długi majowy weekend, ale oczywiście nie obyło się bez problemów więc przeprowadzka została przełożona. To, że dopiero dzisiaj dojedzie zamówiona lodówka to małe piwo, ale jak zwykle nawalili elektrycy. Mieli dzisiaj przyjechać, zrobić odbiory no i co? no i byli tylko, że zaczęli wymyślać jakieś pierdoły i mają przyjechać dopiero w poniedziałek (pewnie im się dzisiaj nie chciało nic robić) icon_evil.gif . Czyli z przeprowadzki nici bo nie mam siły aby podłączyć płytę indukcyjną. icon_cry.gif No to może się uda po niedzieli - mam taką nadzieję.
Link do komentarza
Ja nie wiem, co to jest z tymi elektrykami ale chyba najtrudniej właśnie o solidną ekipę z tej dziedziny! Rozumiem, Twoje rozczarowanie bo ja nie mam jeszcze nawet wymurowanej piwnicy z już doczekac się nie mogę TEGO DNIA;)pociesz się , że weekend niebawem minie i już nic Was nie powstrzyma:)Trzymam kciuki!
Link do komentarza
wiem, że weekend majowy szybko minie, ale ja bym chciała już sad.gif, a poza tym tak strasznie cieszyłam się, że najpóźniej w sobotę będę spała w moim nowym domku, a tu jak zwykle lipa. Myślałam, że na spokojnie sobie wszystko poukładam, posprzątam a tak to będę musiała robić wszystko na wariata w kolejny weekend, a w poniedziałek padnięta pójdę do pracy ( noooo jedynym pocieszeniem będzie to, że wyruszę do niej z nowego domu).
Link do komentarza
Cytat

Przeprowadzka miała być na ten długi majowy weekend, ale oczywiście nie obyło się bez problemów więc przeprowadzka została przełożona. To, że dopiero dzisiaj dojedzie zamówiona lodówka to małe piwo, ale jak zwykle nawalili elektrycy. Mieli dzisiaj przyjechać, zrobić odbiory no i co? no i byli tylko, że zaczęli wymyślać jakieś pierdoły i mają przyjechać dopiero w poniedziałek (pewnie im się dzisiaj nie chciało nic robić) icon_evil.gif . Czyli z przeprowadzki nici bo nie mam siły aby podłączyć płytę indukcyjną. icon_cry.gif No to może się uda po niedzieli - mam taką nadzieję.



Trzeba było zadzwonić do mnie. Bym się sprężył i przyjechał...


Cytat

Ja nie wiem, co to jest z tymi elektrykami ale chyba najtrudniej właśnie o solidną ekipę z tej dziedziny!



No, no! Nie generalizuj! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witaj Tosia,

mam do Ciebie pytanie, o ile cm wydłużaliście krokwie! Na całym forum każdy tylko pisze, że wydłuża w związku z podniesieniem ścianki kolankowej, ale nikt nie napisał dokładnie o ile. Może pamiętasz! My tak samo podnosimy o jeden pustak.
Mam nadzieje, że dzisiaj u Was elektrycy zrobią co mają i na dniach będzie przeprowadzka! Też bym się wkurzała na Twoim miejscu! icon_smile.gif być już tak blisko celu icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Super, dziękuję Ci bardzo, pomogłaś mi bardzo!
Podniesienie ścianki kolankowej jest konieczne to każdy wie, no ale ważne też jest aby bryła domu nie straciła na wyglądzie. Ale niestety jak niektóre "agatki" widzę, to nie zawsze to wygląda dobrze!

Jeszcze raz trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę i czekam na ewentualne nowe zdjęcia, jak już się wprowadzicie. Może wrzucisz umeblowany już salon. icon_smile.gif U nas już mury pną się do góry! icon_smile.gif
Link do komentarza
Brak obrazka
a na obrazku:
a to ile dokładasz (podnosisz ściankę)
alfa - kąt pochylenia dachu
c - długość jaką musisz dołożyć do pierwotnej długości krokwi aby okap był na tym samym poziomie

a sinus to f.trygonometryczna do policzenia nawet na stronie internetowej

czyli c=a/sin alfa et voila
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
proszę jeśli możesz i znajdziesz chwilkę o odpowiedź:
---temat schody (bardzo ładnie wyglądają), czy udało się Wam zrobić schody ze spocznikiem?czy jednak tak jak w projekcie?i czy mogę zapytać o cenę Waszych, schodów?ewentualnie firmę która robiła? no i czy jesteście zadowoleni?jak długo czekaliście na schody?jeśli chcesz możesz odpisać na maila: rajdek2010@interia.pl
dzięki za info
pozdrawiam
Link do komentarza
no i w końcu mieszkamy icon_biggrin.gif
przeprowadzka się przeciągnęła w czasie i to całkiem nieźle, no ale w końcu na swoim od 31.05.2012. Na pewno będzie to dla nas pamiętna data icon_biggrin.gif . Oczywiście jest jeszcze masę rzeczy do wykończenia, ale powoli, powoli jak to mówią... nie od razu Kraków zbudowano. W większości pomieszczeń mamy nadal dizajnerskie oświetlenie (czytaj żarówki w osłonkach) ale jakoś mi to nie przeszkadza. Po prostu cieszę się jak cholera, że w tak krótkim czasie przy liczbie pracowników - wykonawców dwóch (małżonek i teściu) udało nam się skończyć nasz wymarzony dom. Więc kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


i dla Ciebie BeaTom salon

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


jeżeli chodzi o ustawność salonu to spokojnie wszedł stół z czterema krzesłami, narożnik, ława, szafka pod telewizor i jeszcze jest duuuuuużo miejsca. Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Pierwszy raz się udzielam na Twoim blogu, więc witam serdecznie. Gratuluję osiągnięcia celu icon_smile.gif.
Baarczoo podoba mi się zlew i szafka w łazience, czy możesz napisać z jakiej firmy i ile takie cudo kosztuje?

A może możesz pochwalić się też górną łazienką?



zlew razem z szafka można kupić w Castoramie ( tam właśnie to cudo wypatrzyłam), minus taki, że firma robi szafkę tylko w białym kolorze, a mi zależało na czarnej więc sam zlew kupiłam na allegro ( w Castoramie nie było takiej możliwości - sprzedawane jako komplet), a szafkę zamówiłam u stolarza. Umywalka Elita Serenity 80. Za samą umywalkę zapłaciłam niecałe 400zł teraz dokładnie nie pamiętam.

Z miłą chęcią bym się pochwaliła górną łazienka, ale jej nie mam więc się nie chwalę icon_razz.gif



Cytat

Witam. To i ja gratuluję, fajny macie domek.
Pozdrawiam




Cytat

Serdecznie gratuluję przeprowadzki. icon_smile.gif



dzięki wielkie icon_biggrin.gif Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
i znów wjechał ciężki sprzęt na naszą działkę aby wyrównać kolejny odcinek terenu

DSC01446.jpg


teraz wystarczy zagrabić, posiać trawkę i następny kawałek ziemi będzie wyglądał pięknie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


z mojego przydomowego ogródka wkrótce zbiorę pierwsze plony icon_smile.gif

DSC01446.jpg


udało się nam też zrobić połowę ogrodzenia z przodu działki i zaczęła się moja mozolna praca z układaniem polniaków aby i od strony drogi było ładnie

DSC01446.jpg


a efekt wyszedł następująco

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



a to kolejne dzieło mojego teścia "złotej rączki"

DSC01446.jpg

Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam i ja. Na początku gratuluję przeprowadzki icon_biggrin.gif Zaciekawiła mnie wasza budowa, bo u nas jest podobnie, też budujemy systemem gospodarczym i też mój mąż z teściem icon_razz.gif icon_razz.gif Dom wyszedł wam bardzo ładnie, o ogrodzie nie wspomnę icon_biggrin.gif Ja już robiłam podchody wiele razy żeby posadzić jakieś rośliny, ale u nas będą kopać kanalizację i na dodatek nie wiem z której strony, także i poryją nam działkę, a z nią zniszczyli by wszystko co bym zasadziła icon_confused.gif

Ławeczka pod dębem super icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cieszę się, że Ci się podoba icon_biggrin.gif
U nas sprawa była o tyle prosta, że droga przebiega kolo naszej działki tylko z jednej strony ( z drugiej jest działka prywatna) więc wiadomo było od razu gdzie będzie przebiegać kanalizacja. Pozwoliło nam to powolutku zagospodarowywać teren pod przyszły ogród. Powiem szczerze, że fajnie jak się wprowadzasz do domu i ogród masz wykończony, mam znajomych którzy pomimo, że już mieszkają w koło domu w dalszym ciągu mają "plac budowy". No ale nie każdy ma takie szczęście jak my. U nas jeszcze był inny aspekt dzięki któremu powstał najpierw ogród - kasa icon_razz.gif Za to co mieliśmy pociągnęliśmy mury do stropu, a na resztę musieliśmy poczekać aż dostaniemy kredyt. Dlatego też w między czasie robiliśmy powoli ogród. No i efekt jest taki jak na zdjęciach.

Ławeczka to także projekt mojego teścia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam. Bardzo podoba mi się Wasz domek. My również będziemy budować Agatkę. obecnie wprowadzamy parę zmian w projekt. Chciałam się dowiedzieć jaką macie odległość od drzwi frontowych do bramki?? Zastanawiamy się czy 7 m wystarczy. Chciałam mieć większą przestrzeń na ogród "za domem". działki nie mamy dużej 8 ar. pozdrawiam Jola
Link do komentarza
Cytat

Witam. Bardzo podoba mi się Wasz domek. My również będziemy budować Agatkę. obecnie wprowadzamy parę zmian w projekt. Chciałam się dowiedzieć jaką macie odległość od drzwi frontowych do bramki?? Zastanawiamy się czy 7 m wystarczy. Chciałam mieć większą przestrzeń na ogród "za domem". działki nie mamy dużej 8 ar. pozdrawiam Jola


witam,
u nas odległość ta wynosi 10m, czy wystarczy 7m ciężko powiedzieć. Tak jak patrze u siebie to wydaje mi się że jest idealnie. Co prawda nie mam jeszcze zagospodarowanego przodu więc może jestem mało obiektywna ale wydaje mi się, że tak jest ok.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

hejka, podpatruje Wasza Agatke i mam pytanko odnosnie plytek w lazience, jakiej firmy jest ta czarna (a moze grafit) mozajka? i czy reszta plytek jest biala ? Gratuluje i zazdroszcze etapu budowy icon_smile.gif


hej
co do mozaiki to nie wiem jakiej jest firmy, kupiłam ją w castoramie. Jak mi jednej brakło i niestety w castoramie w całej polsce też nie było bo czekali na dostawę to znalazłam na allegro
http://allegro.pl/dune-zucan-30x30-mozaika...2595897926.html
z tym, że tam są małe kamyczki a moja ma duże.
Płytka ma wymiar 30x30 a ja ją przecięłam na pół. Reszta płytek jest biała też kupiona w castoramie wymiar 60x30 no i do tego ciemna podłoga która jest porażką bo wszystko na niej widać, każdą kropelkę icon_evil.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witaj Tosia,

nie miałam jakoś okazji Ci wcześniej pogratulować, przeprowadzki do ukończonej już AGATKI! Więc GRATULUJE!!!!! ale już macie fajnie!!!!!!!!!!!!! Domek urządzony oczywiście bardzo ładnie gustownie, bardzo mi się podoba! Ładnie się urządziliście icon_smile.gif Może zamieścisz jeszcze jakieś zdjęcia np górnej łazienki!

My mamy już dach, na dniach postaram się zamieścić w końcu moje pierwsze zdjęcia!

Pozdrawiam
Link do komentarza
już Ci odpowiedziałam na forum Agatka HB Studio, ale napiszę jeszcze raz icon_smile.gif
My mamy okna takie jak w projekcie 78*160 i nie są to żadne nietypowe okna. Pan który Ci to powiedział - ściemnia. Wejdź sobie na stronę Veluxa lub Fakro i zobaczysz, że to są zwykłe wymiarowe okna. Uważam, że są idealne, dają tyle światła ile powinny. Jedynie zwróć uwagę, aby klamka była na dole bo ja mam na górze i mam teraz problem z otwarciem okna (czyt. jestem z metra cięta icon_wink.gif )
pozdrawiam
Link do komentarza
Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie pocieszyłaś mnie, bo jak już pisałam mamy już kupione a dzisiaj to już i pewnie zamontowane 78/140. A Twoje okna bardzo mi się podobają! Sama nie wiem co podkusiło mojego męża że nie kupił okien jak w projekcie! Oj może być dym icon_smile.gificon_smile.gif Pójdę dzisiaj na budowę i ocenie! Ale już wiem, że będę żałować!!!!!! od razu zrobię zdjęcia i jutro na pewno załączę !

pozdrawiam
Link do komentarza
Witaj,

tym razem mam pytanie do Ciebie w okno łukowe w sypialni. Czy Twoje okno jest otwierane w całości czyli z tzw ruchomym słupkiem, czy po otwarciu całego w środku pozostaje słupek? Jedna firma która robiła nam wycenę powiedziała ze to okno nie może być z ruchomym słupkiem ponieważ jest łukowe! Z normalnym oknem nie ma problemów!

Zrobiłam szczerze mówiąc wielkie oczy! Nie wyobrażam sobie mieć tam słupek! I nie chce mi się wierzyć, że nie idzie tego zrobić. mam tylko nadzieje, ze może ta jedna akurat firma tego nie robi!

Jak wygląda sytuacja u Ciebie!

Dzięki, pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witaj Tosia,

jak tam się mieszka w agatce?? icon_smile.gif
Mam prośbę do Ciebie, chodzi mi o górną łazienkę, jak już pisałam też na głównym forum agatki! Mam pewne problemy z rozmieszczeniem wszystkiego (wanna prysznic, zlew (może podwójny) toaleta i bidet) Pytam Ciebie bo masz fajne pomysły, poza tym tak ja my podnieśliście ściankę o jeden pustak, a to ma tutaj niemałe znaczenie., wiadomo!
Czy masz też prysznic u góry. I czy mogę prosić Cie o ewentualne zdjęcia, jeśli macie już ją ukończoną. Z Góry dziękuję

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
mieszka się suuuuuper :yahoo:, przyzwyczaiłam się już do metrażu, wyluzowałam ze sprzątaniem ( w końcu dom to nie muzeum) i jak gdzieś przeczytałam, że "tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy" wiec....
co do łazienki to raczej nie pomogę bo w dalszym ciągu jej nie mam, co prawda wiem jak ma wyglądać ale z braku funduszy z realizacją muszę poczekać. Na pewno będą dwie umywalki, wc i wanna, prysznic mam na dole więc jeden nam wystarczy a poza tym nawet gdybym zmieniła zdanie to niestety nie mam na niego miejsca bo jedyna ściana na której mógłby być ma wejście do pralnio-suszarni wiec lipa. Jeżeli chodzi o styl to chciałabym płytki imitujące drewno połączone z płytkami w odcieniach szarości np. coś takiego

DSC01446.jpg


Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...